PDA

Zobacz pełną wersję : Serwis Civica 6g....



ptr_ptr
19-07-06, 01:05
Witam, jestem nowy na forum bo dopiero co kupiłem honde i w związku z tym mam do Was prośbe, mianowice, na co musze zwrócić uwage przy przeglądzie bo chce taki zrobić i powymieniać co się da (świece, filtry, olej, rozrząd) czy coś jeszcze??
A oprócz tego to na ile kilometrów starczy nowy rozrząd, świece itd bo nie mam książki serwisowej do tego.
Z góry dziękuje za informacje i pozdrawiam
Honda Civic 1999r 1.4 90KM

kenny
19-07-06, 08:35
Wymieniasz jak sam napisałeś: "co się da".

Ja bym wymienił jeszcze płyn hamulcowy i chłodzący, może olej w skrzyni (zależy jaki przebieg, ale tylko na oryg MTF), sprawdził amortyzatory, hamulce i tuleje w zawieszeniu, czy juz nie stukają.


Proponuję poszukać na forum, ponieważ co chwila padają takie pytania.
Książkę serwisową (service manual i inne) też na forum znajdziesz.

Pstrokaty
19-07-06, 15:17
Też od niedawna mam Hondzie i po kupnie wymieniłem w niej następujące rzeczy:
1. filtry - paliwa, oleju, powietrza, przeciwpyłkowy(jak masz klimę)
2. paski - klinowe (alternator, klima, wspomaganie - polecam japońskie BANDO)
3. pasek rozrządu + napinacz - (oryginalny starcza na 100 tys. km, ja kupiłem Mitsuboshi - niektórzy mówią, że w takim przypadku należy wymienić po 70 tys. km, napinacz KOYO)
4. świece (tylko NGK) 40 tys. km
5. płyny - olej silnikowy (Shell lub Mobil najlepiej), hamulcowy (Shell DOT-4), sprzęgła (Shell DOT-4), skrzynia biegów (tylko MTF z ASO Hondy), przed zimą wymienię płyn chłodzący na nowy

Trochę to wszystko kosztowało, no ale niestety początkowo trzeba trochę zainwestować, aby mieć święty spokój.

Jak napisał Kenny zrób też generalny przegląd (hamulce, amortyzatory, stan tulei). U mnie amorki były w stanie idealnym, ale niestety tuleje "cukierki" musiałem wymienić, a i jeszcze czeka mnie wymiana tulei tylnych przy amortyzatorze.

ptr_ptr
19-07-06, 16:17
Dzięki za info. Powiem wam że właśnie wole się tego od użytkowników dowiedzieć co jest grane niż od serwisanta bo oni to w h.. lecą i by cały samochód wymienili.

TeeS1975
19-07-06, 16:46
1. filtry - paliwa, oleju, powietrza, przeciwpyłkowy(jak masz klimę)


jak nie masz klimy to też nazywa się to filtr kabinowy choć nie we wszystkich cifach był, ale klima nie jest tu wyznacznikiem, jak masz klime to na pewno a jak nie to trzeba sprawdzić manuala :D

ja mam :D