PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z civiciem d16y3



kaczorzgr
12-01-10, 21:01
Witam. Mam straszny problem z Civiciem. Rocznik chyba 96, Angielski sedan z silnikiem d16y3. Problem objawia się tym, że przy puszczonym pedale gazu gaśnie. Wyskoczył błąd 15 więc sygnał zapłonu. Znalazłem gdzieś, że w takim wypadku zwykle pomaga przeczyszczenie styków wewnątrz aparatu i kostek. Rozebrałem go wyziagnalem moduł, wyczyscilem styki, posmarowałem pastą przewodzącą. Założyłem i nadal to samo. Szukalem samego modułu i cewki żeby podstawić i dzisiaj ziomek znalazl gdzies na szrocie identyczny aparat zapłonowy. poniszczony na kopułce zasyfiony ale podpiąlem go, odpaliliśmy -> wyskoczył błąd i gaśnie jak sie nie trzyma gazu minimalnie. Co robić? Możliwe, że 2 aparat wadliwy czy szukać gdzieś w instalacji przyczyny? Jutro ma podjechać z kumplem, który ma identycznego civica ze 100% sprawnym aparatem i znowu zrobimy podmiankę. Ma ktoś jakiś pomysł jeżeli na tym działającym aparacie będzie znowu to samo? Może kasowanie błedu wygląda tu jakoś inaczej niż zdjęcie klemy na pare minut? Pomocy!

maniak2007
12-01-10, 23:13
d16y3 z tego co wiem ma obd1, wiec aparat od d15b7(td-41U) pasuje, znajdź kogoś kto ma taki silnik i podmień aparat na chwile, wtedy bedziesz mial pewność.

Skoti
12-01-10, 23:42
wkręca sie normalnie ? jeśli tak wychodzi jakby krokowiec był padnięty i nie trzymał obrotów

kaczorzgr
13-01-10, 23:00
kurcze ale dlaczego w takim razie wyświetla błąd 15 ?