PDA

Zobacz pełną wersję : Głośna praca zawieszenia



de125
12-01-10, 13:26
Witam,

Mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników Civica (mojego mam dopiero od września 2009).
Auto stoi na zewnątrz. Po odpaleniu i ruszeniu słychać dość głośną pracę zawieszenia ('skrzypienie') w momencie np. przejeżdzenia przez 'śpiących policjantów' czy jakieś inne większe dołki. Po jakimś czasie skrzypienie ustaje. Dzieje się tak teraz podczas mrozów oraz podczas deszczowych dni.
Czy to tylko kwestia 'zmrożenia' i zamoknięcia elementów zawieszenia czy to sygnał do jakiegoś poważniejszego problemu?
Pytam, bo w żadnym poprzednim aucie nie spotkałem się z takim 'zjawiskiem'...
Auto ma 2 lata, 30 tyś km.

Dobi
12-01-10, 16:54
Miałem dokładnie taki sam objaw (skrzypienie) które występowało podczas ruchu kierownicą lub po przejechaniu nierównościami. Pomogła wymiana obojów amortyzatora (tak naprawę za drugim razem gdy były wymieniane).

semri
12-01-10, 17:20
poszukaj, już było.
Ale udaj się do ASO i powiedź im o tym, oni będą wiedzieć czy wymienić tylko odbojniki, łożyska mcphersona, czy coś jeszcze.

de125
12-01-10, 17:55
Tak, napewno pojadę z tym do ASO, zwłaszcza że najpóźniej w lutym muszę zrobić przegląd (ostatni gwarancyjny - gwarancję mam do marca). Trochę mnie zmartwiliście - czy to możliwe, żeby po 30 tyś były już problemy z zawieszeniem?
Może pytanie jest naiwne, ale wcześniej jeździłem Fiatem CC (90 tyś) i Renault Clio (130 tyś) i nie było z tym żadnych problemów...

semri
12-01-10, 20:28
Te usterki to norma dla rocznika 06, 07, 08, nie wiem jak 09

szubek
13-01-10, 12:34
ja mam to samo i czekam jak się rozwali coś konkretnie ASO twierdzi, że to chyba łożyska auto ma 28 tyś, 16 miesiecy.