PDA

Zobacz pełną wersję : Wskazowka temperatury silnika MB1/96r/1.6



cubah
17-07-06, 10:24
Witam.
Szukalem na forum niestety nie znalazlem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi.. Prosze ustosunkujcie sie bo nie wiem czy mam dobre objawy:

1. Jakie macie "normalne" polozenie wskazowki podczas jazdy w poludnie po miescie (lato)?

U mnie wskazowka jest ciagle na max 40-50%

2. Jakie macie polozenie wskazowki gdy wentylator sie zalacza ?

U mnie kolo 50%.

3. Czy / i kiedykolwiek wskazowka dochodzi do ostatniej kreski ?

4. Jak dlugo po uruchomieniu imnego silnika (po resecie kompa) wasze cify chodza na jalowym aby sie wentylator zalaczyl?

U mnie na jalowym ciezko zeby wentylator sie wlaczyl (musze go cisnac na 4tys obr przez gdzies 10 minut i wentylator sie na krotko wlacza a wskazowka nadal jest na 50% i nie dochodzi do konca..

boomer
17-07-06, 11:31
Bylo miliardy razy wiec nie wiem jakim cudem nie znalazles
1. Normalne polozenie ok 6 kresek liczac od czerwonej

2. Takie samo polozenie jesli wlacza sie wentylator

3. Tak, jak ci sie zagrzeje silnik to idzie w gore

4. nie mierzylem ale tyle mniej wiecej to trwa zanim silnik osiagnie wlasciwa temperature pracy i zalaczyl sie wentylator

cubah
17-07-06, 11:51
Bylo miliardy razy wiec nie wiem jakim cudem nie znalazles
1. Normalne polozenie ok 6 kresek liczac od czerwonej
Kurcze nie mam kresek:( tylko "start/end"

2. Takie samo polozenie jesli wlacza sie wentylator


ok


3. Tak, jak ci sie zagrzeje silnik to idzie w gore

4. nie mierzylem ale tyle mniej wiecej to trwa zanim silnik osiagnie wlasciwa temperature pracy i zalaczyl sie wentylator

No to u mnie sie nigdy nie zlacza na jalowym, musze cisnac jak wspomnialem, czli jak przypuszczalem mam cos nie tak chyba z chlodzeniem... to od momentu zalozenia LPG cholera..

Gruszka
17-07-06, 15:01
Cubah:

U Ciebie nie ma kresek, bo masz inny model. Ale to nie wazne. Wskazowka dziala Ci prawidlowo. Powinna Ci wskazywac na rozgrzanym silniku ok 40-45% zakresu, czyli ponizej polowy. Nie powinna isc dalej, bo to oznacza klopoty.

Wiatrak chlodnicy ciezko w tych silnikach wlaczyc, szczegolnie po odpaleniu zimnego silnika i czekaniu na biegu jalowym (choc w te upaly po max 15 min. powinien zakrecic na chwilke). Jak tak bardzo tesknisz za wentylatorem, to lepiej rozgrzej porzadnie silnik na trasie a potem potrzymaj chwile na jalowym i zgas. Wiatrak Ci sie od razu zalaczy.

Moim zdaniem nie masz zadnego problemu z ukladem chlodzenia.

boomer
17-07-06, 15:22
Moim zdaniem tez nie. Myslalem ze w MB1 byly wskazniki z kreskami

qba1983
17-07-06, 18:44
Myslalem ze w MB1 byly wskazniki z kreskami
byly tylko w VTI

a jesli chodzi o temperature, to powiem ze ja przy resecie nie czekam na wlaczenie wiatraka, bo po prostu sie nie zalacza! i wcale sie tym nie przejmuje, malo tego powiem ze nawet ze podczas ostatnich upalow, jak meczylem silniczek to co prawda wlacza sie wiatrak, ale jeszcze nie udalo mi sie przekroczyc 60%wskazan wskazowki, choc bym nie wiem jak szalal :twisted:

reXio
17-07-06, 18:47
[quote=boomer]malo tego powiem ze nawet ze podczas ostatnich upalow, jak meczylem silniczek to co prawda wlacza sie wiatrak, ale jeszcze nie udalo mi sie przekroczyc 60%wskazan wskazowki, choc bym nie wiem jak szalal :twisted:

To nie zadna rewelacja bo mi zawsze wskazowka stoi w 1 pozycji nawet na pustyni Mohave o 12.00 w poludnie ;)

qba1983
17-07-06, 22:26
To nie zadna rewelacja bo mi zawsze wskazowka stoi w 1 pozycji nawet na pustyni Mohave o 12.00 w poludnie n
to niemiala byc rewelacja ;) tylko stwierdzenie faktu, te auta naprawde ciezko doprowadzic do wrzenia :twisted:
co mnie oczywiscie bardzo cieszy :D

boomer
18-07-06, 09:32
Od 3 lat jak mam swoja H tylko raz wskazowka temp podniosla mi sie o 2 kreski. Jak zmienilem kolektor i wydech. Kolektor 4-1 cienka stal, nie byl jeszcze owiniety. Siadlem jednemu typowi na tylku i bedac w jego tunelu aerodynamicznym zobaczylem ze wskazowka sie powoli podnosi, jak zwolnilo sie miejsce na prawym i zjechalem i znowu bylo chlodzenie powietrzem wszystko wrocilo do normy :)