PDA

Zobacz pełną wersję : Szarpanie hani



Juchy
16-07-06, 15:32
Witam
Od prawie roku jak kupilem hanie nie moge dojsc do ladu.

objawy to szarpanie czy tez nawet kangurzenie.
przy zmainie biegu np z 1 na 2 bez dodawania gazu dziwnie szapie nia i wpada w jakis dziwny stan przyspieszania i spowoalniania (gdzies sie spotkalem z okresleniem kangurzenia) czyli tak jakby hamowal i zaraz syzbko przyspieszal czy tez wpadal w jakis rezeonans, dodanie gazu wyprowadza go z tego stanu
ponad to jak kiedys mialem *******ke do ustawiania zaplony stroboskop jakis prymitywny gdzie zasada migania żarówy na zasadzie impulsow jakie ida na swiece to zauwazalna jest nierowna praca zarowki czyli tych sygnalow tak jakby czasami poprostu na swiece nie szedl prad (nieregularne przerwy), zaznacze ze cewka i modul byl juz wymeiniony na nowy bo wogole nie odpala sie hania ale ta neirowna praca dalej jest, resety tez nie pomagaja

najbardziej denerwuje to kangurzenie i problem z puszczaniem sprzegla po zmianie biegu, poprostu trzeba dac gazu zeby zmienic bieg bo inaczej szarpnie

do tego przy minimalnym dodaniu gazu na niskich obrotach to nie ma takiego spokonego przejsca a odrazu szarpneicie jakby sie wcisnelo gaz do polowy a to doslownie milimetr

moze cos przeczyscic? chociaz z tym stroboskopem i nierownomiernym pradem na swiece to jzu zglupialem co mzoe byc nie tak

zaznacze ze na jalowym ma ok 700-800 obrotow czyli wszystko w normie, tylko da sie czasami wyczuc ta neirownomierna prace czyli jakby przygasania na ulamek sekundy

ogolnie jakos jezdzi sie ale mzoe da sie cos poprawic w sprzecie?

lucas_cichy
16-07-06, 17:26
Może trzeba wymienić świece, przewody, wyregulować obroty i wymienić palec rozdzielacza wraz z kopułką. Z którego roku masz hondziane i jaki ma przebieg?

Juchy
16-07-06, 22:18
swiece wymeinilem na NGK juz

obroty raczej sa ok bo jak pisalem jest na jalowym te 700-800, na starcie jakies 1300, zadnych falowan itp. obrotow nie uswiadczylem nigdy

hania 93r 1.5 LSI D15B2

przebieg ciezko powiedziec bo krecona napewno ale mysle ze nie wiecej jak 200tys.

driven22
17-07-06, 14:35
Ja mam ten sam problem a mam z '99 sedan. Wkurza mnie to bo jazda w korku to koszmar. Na jałowym hodzi idealnie- zero jakichkolwiek falowań, kable nie świecą, w nocy absolutnie, kopułka i palec wygląda ok. Jestem drugim właścielem więc nie wiem jak to wygląda do końca. Ma teoretycznie 156 tys. kangurka robi na 1 i 2. doadjąc gaz nawet niewiele zczyna szarpać, skakać furka przy trochę wyższych obrotach nie ma tego problemu. Świece nówki NGK. Zapłon przestawiony? Czy co ? W serwisie za sprawdzenie krzykneli kupe kasy, mówili że równie dobrze moga to być spręzyny na sprzegle itp. Więc jak mam zapłacić komuś za robotę to za zrobioną robotę a nie za diagnozowanie i bulisz czy znajdą usterkę czy nie. Będe wdzięczny za pomoc lub wskazanie warsztaciku w Wawie któy by to sprawdziłjak należy. Pozdrawiam

ppm702
17-07-06, 15:16
Będe wdzięczny za pomoc lub wskazanie warsztaciku w Wawie któy by to sprawdziłjak należy.
mój typ jest jeden i namiary znajdziesz w grupie Wawa w wątku o warsztatach