PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Vtec'iem w b16



ognistyk
09-01-10, 14:17
witajcie
Mam taka dziwna sytuacje, wymienialem w b16a2 rozrzad po odkreceniu dekla i oslony okazalo sie ze "stary rorzad" przesuniety jest o dwa zeby, przy wymianie skorygowalem to i ustawilem znaki na cito.
i po wymianie vtec wlacza mi sie po 5,5k ale bez zrywow,szarpniecia, przy*****ia, poprostu cos tam czuc ze sie wlacza ale jest to takie softowe strasznie.
dodam ze przed wymiana rozrzadu vtec wlaczal sie po 5,2k i czuc bylo ten strzal.
dodam jeszcze ze zaden check mi sie nie pali.
pozdr,

vtec
09-01-10, 16:22
Ztcw to nie powinno być żadnego szarpania, tak więc tak jak masz teraz powinno być dobrze. Bez przesady, tam nie ma nagłego przyrostu kilkunastu Nm.

ognistyk
09-01-10, 18:53
hmmm no przed wymiana rozrzadu bylo to naprawde odczuwalne wiec myslalem ze tak ma byc (mam pierwszy raz motor z vtec'kiem).
przed zmiana rozrzadu bylo to tak po 5,2k strzelal obrotek prawie do 6k.
czyli myslisz ze szarpniecie bylo spowodowane tym ze rozrzad byl przestawiony? bo teraz wlaczenie vtec'ka jest bardzo slabo odczuwalne

vtec
10-01-10, 11:53
Ten strzał na pewno był spowodowany przestawionym rozrządem. Zresztą-tylu tutaj użytkowników Bszesnastek ;) Popytaj jak u nich jest :)

Misiekemeryt160
10-01-10, 16:14
no ja mam rozrzad spoko ustawiony i nie mam płynnego przejscia... razcej jest to taki włąsnie mocniejszu strzał

ognistyk
10-01-10, 16:29
hmmm i badz tu teraz madry czy to dobrze czy zle i jak zle to co jest przyczyna?
a powiedzcie mi jeszcze taka zecz bo jedni mi mowia zebym se ustawil zawory a drudzy ze w b16 zawory sa samoustawiajace.
pozdr,

skolopendra
11-01-10, 16:17
b16 zawory sa samoustawiajace.

nie

...Bartuś...
11-01-10, 16:27
A może ktoś pomylił rozrząd i potem ustawił zapłon do przestawionego rozrządu...Zawory trzeba samemu ustawiać co około 40000km...