PDA

Zobacz pełną wersję : Ile mocy może zabrać katalizator....



Arv
21-02-05, 12:51
Jakiś czas temu był DynoDay w promotorze. Zhamowałem wtedy świeżo kupionego CRX EE8. Wykres:

http://arvcrx.webpark.pl/crx.jpg

PO wywaleniu katalizatora i założeniu układu 2,5 cala od portek do końca (2 tłumiki przelotowe) sytuacja nieco się zmieniła:

http://arvcrx.webpark.pl/grabowski.jpg

Dodam, że kolega, który tez ma EE8 hamował się i w Promotorze i u Grabowskiego i wyszedł mu identyczny wynik.

Banzai
21-02-05, 13:05
Tytuł tematu jest idiotyczny. Może poprostu zmień na "Ile mocy może dać zmiana starego zapchanego wydechu na nowy sportowy"?

Tomo
21-02-05, 13:13
pozatym jak chcesz miec porownanie to musisz shamowac auto w promotorze albo zamontowac stary wydech i zrobic test u grabowskiego :)

Arv
21-02-05, 13:47
Napisalem że Ziom hamował się i tu i tu i wyszło identycznie. To nic nie znaczy?? Czysty przypadek?? Chętnie się zhamuje w Promotorze, ale wątpie żeby to kosztowało 5 dych. A co do tematu to się czepiasz Banzai.

przemir
21-02-05, 14:03
dlaczego wykres jest do 8tys z drobnym hakiem?? jak by 8100 a moze i nie? w Promotorowym jest dlaje i wg mnie poprawniej - tak czy siak gratuluje masz duzo lepszy wynik niz ja - pozwolisz ze odezwe sie do Ciebie jak tylko odpuszcza sniegi i wywstawie autko z garazu !!

Arv
21-02-05, 15:26
Jak byłem Promotorze to miałem zamontowane jakieś badziewne nakładki na zegary, przez co były duże przekłamania na obrotomierzu. Nie pamiętam jak Miniac dobrał w końcu obroty, czy przez odcięcie czy inaczej. Teraz wsadziłem oryginalne zegary od EE8( całą konsolę), ale może one też przekłamują troszkę, bo powinien odcinać przy 8200, a nie 8100. Może stąd te różnice?? Jak będzie znowu DynoDay w Promotorze to wpadnę się zhamować, to bedzie bardziej wymierne porównanie. Póki co chce się sprawdzić na drodze, więc jak uruchomisz auto Przemir śmiało wal do mnie. Pozdr.

przemir
21-02-05, 16:00
8400 powinno byc /tak mi sie wydaje/ i na tym Promotorowym jest bardzo blisko tej wartosci - niesadze by sie hamujac auto opieral ktokolwiek na zegarach!!
jeszcze z miesiac i powienno byc suchawo odezew sie napewno pozdr

LIO
21-02-05, 17:05
Arv nie denerwuj sie, bo tytul tematu faktycznie wprowadza w blad i Banzai ma racje. Ja wole jednak robic pomiar na jednaj hamowni, ale w tym przypadku raczej nie ma sie co martwic, tylko nalezy sie cieszyc, ze prawidlowo zostal zlokalizowany powód "duszenia" mocy. Bo ten pierwszy wynik to istna tragedia, max moment bardzo wczesnie, a potem caly czas spadal. Z takim wynikiem to dobre 1.4 byloby góra :-)
Teraz pozazdroscic takiego rezultatu.

Arv
21-02-05, 17:42
A ja się nie denerwuje :grin:. Nazwałem tak posta bo się zdziwiłem mocno jak duzo może zabrać niesprawny katalizator. Mogłem dodać że *****...any katalizator. Fakt, kiepski ze mnie gej :D. NIe pisałem ile dał układ wydechowy, bo na razie jest niekompletny i niewiele daje przy seryjnym kolektorze. POza tym dolot również pozostał seryjny. Pzdr.

przemir
21-02-05, 18:14
Jak zrobisz kolektor i dolot to bedzie to kiler jakich malo - bos ciut lzejszy odemnei a juz masz wiecej mocy -- naprawde gratsy

badyl
21-02-05, 21:44
jak ja pragne takiego silnika :P

przemir
22-02-05, 08:21
badyl jakiego ?? to nie B16A2 !!!!! :lol:

rem36
22-02-05, 13:18
nie wazne jaki, wazne ze ma 170km :P

Nevada
22-02-05, 13:31
faktycznie niezły korek musiał być w seryjnym kacie skoro moment max był przy 2500 obr :shock:

ale 50 koni różnicy... niesamwite aż

a jak dupohamownia? z taką różnicą to powinny być wyczuwalne fajerwerki normalnie

P.S. Jednak na wykresie widać że pchanie 2,5 cala w silnik seryjny daje wymierny efekt- gratulacje :twisted:

Arv
22-02-05, 18:14
Heh, odkad odetkałem wydech jeden dzień jeździłem tylko, w dodatku po śniegu i się rozchorowałem. Ale juz zdrowieje dzisiaj sobie pojeździłem i auto naprawdę robi z dupy jesień średniowiecza. Myśle że wykres nie jest przypadkowy. Pozdr!

badyl
22-02-05, 20:20
a ja tam widze prawie 170 KM?co tam masz jeszcze nadłubane jak to jest ten 135 kucy(edit:150KM seria)

przemir
22-02-05, 20:24
litosci - EE8 = B16A1 - dalej tlumaczyc? byly jakies 135konne :roll:

Arv
22-02-05, 22:32
NO tak jak pisałem nic nie jest nadłubane oprócz wydechu. No chyba że baba, która wcześniej jeździła włożyła np: wałki tody :D, ale to wykluczam. Podobno A1 tak mają. Wspomniany wcześniej Ziom ma EE8 totalnie seryjne i ma niemal identyczny wykres (tylko trochę gorszy przebieg momentu, ale on ma seryjny układ). I jakie 135 koni :shock: :shock: :shock: !!

LIO
23-02-05, 18:45
A pamietacie Skrobka ???
Jego Ceerka tez tak miala. Piotrek podejrzewal ze walki sa inne.

Walter
11-03-05, 01:22
Arv
Czy mógłbyś choć troche opisać układ co założyłeś do autka? Szykuje się powoli do zmiany całego wydechu też w EE8 i zbieram info.
Pozdrofka