PDA

Zobacz pełną wersję : Civic 1.4 iS z 2000 roku - nie ma mocy i się czasem dławi.



PERGOLESI
13-07-06, 17:05
Potrzebuję pomocy.
Mam Civic 1.4 5D z 2000 roku. Od jakiegoś czasu zauważam, że nie ma ona takiej mocy, jak powinna mieć. :570: Jak przyspieszam, to czasem da się odczuć jakby się auto dławiło (zwalnia/przyspiesza). Wymieniłem już świece i filtr paliwa, resetowałem też komputer. Pomogło to jeśli chodzi o spalanie, bo przed resetem kompa miał duże spalanie (czasem nawet 6L/60km). Nadal jednak coś jest nie tak. Nadal brakuje mu mocy, no i te "dławienie się przy przyspieszaniu... Może ktoś wie co jest? Może ktoś miał podobny problem i wie, jak go rozwiązać? Będę wdzięczny za poradę!!!!

Pozdrawiam

LIO
13-07-06, 18:01
Mam Civic 1.4 5D z 2000 roku


a to chyba jest dzial do tego specjalnie stworzony :/


przenosze i radze wiecej uwazac na miejsce zakladania tematów

PERGOLESI
13-07-06, 18:33
Dzięki LIO. PRzepraszam za niedopatrzenie. Dawno mnie na forum nie było.
Pozdrawiam

TeeS1975
14-07-06, 13:48
mogą być przewody WN

a spróbuj opcji szukaj były podobne tematy

TrOuBLE
15-07-06, 09:49
Pewnie to już wiesz, ale na wszelki wypadek napiszę: w lecie przy włączonej klimie są podobne objawy (w końcu zabiera 8-10KM podobno). Może jeździsz na klimie i ona zabiera moc?

PERGOLESI
15-07-06, 18:35
W lecie faktycznie jeżdżę w klimie, ale nie miałem pojęcia, że może ona zabierać tyle mocy. Sądzę, że jednak to nie będzie to, gdyż jak klimę wyłączę, to nie widzę różnicy.
Co do przewodów WN to też to podejrzewałem, bo w poprzednim aucie jakie maiłem to było powodem... no ale to był fiat :oops: i przewody w nim poszły po 50 000 km... Tyle, że tam pojawiała się kontrolka Check engine, a w hondzie tego nie ma.
Sprawdzę to. Dzięki

reXio
16-07-06, 00:31
jakie swiece? Odpowiednie do tego auta?

jaki przebieg?

auto od nowosci?

gazu mniemam ze nie ma...

Jesli to sa kable WN to sa 2 opcje - albo nie oryginaly albo jakies wadliwe w co watpie. Ja na kablach WN przejezdzilem 10 lat i teraz niedawno wymienilem bo wymienilem. Bez powodu.

Klima nie ma kompletnie nic do dlawienia sie auta! Moc spada troche.

PERGOLESI
17-07-06, 00:01
Honda ma 6 lat. Jestem jej 2 właścicielem, przewody WN nie wyglądają na wymieniane. Nie pamiętam jakiej są firmy, więc nie napiszę teraz. Co do świec, to do 5D 1.4 iS przeznaczone są wyłącznie NGK (tak pisze przynajmniej w instrukcji) i sądzę, że mechanik takie mi właśnie wkręcił.

reXio
17-07-06, 19:37
Honda ma 6 lat. Jestem jej 2 właścicielem, przewody WN nie wyglądają na wymieniane. Nie pamiętam jakiej są firmy, więc nie napiszę teraz. Co do świec, to do 5D 1.4 iS przeznaczone są wyłącznie NGK (tak pisze przynajmniej w instrukcji) i sądzę, że mechanik takie mi właśnie wkręcił.

Mlode autko, sprawdz swiece - na prawde. Dziwne ze cokolwiek sie z silnikiem dzieje - Cos mu nie pasi bo Hani dlawic sama z siebie sie nie dlawi - to nie fiat! :D

Nie ufaj mechanikom do konca - jeden kiedys do skrzyni polecil komus zalac olej przekladniowy... :shock:

robsonek
20-07-06, 00:36
Witam
Kolego PERGOLESI czy rozwiazales juz swoj problem? Bo ja borykam sie tez z podobnym. Niby wszystko jest ok tzn:filtry,swiece,przewodyaparat zaplonowy a mimo to dalej sie dlawi. Mechanik juz nie wie co moze byc. Prosze o inne sugestie gdzie moze tkwic problem.
Pozdr

PERGOLESI
21-07-06, 00:22
Witam.

Co do Twoich kolego spraw, to proponowałbym jeszcze reset kompa, bo często jest tak, że nawet po wymianie złych części komp pamięta usterkę i efekty są ciągle takie same.

Ja 2 dni temu wymieniłem filtr powietrza mając nadzieję, że to coś da... niestety, bez zmian.
Mój mechani mówił, że taki efekt wystpuje też przy zapchanym katalizatorze. Twierdzi, że można go poprostu wypieprzyć i będzie ok. Ale tak naprawdę to nie wiem, czy warto tak robić. Przewodów WN jeszcze nie zmieniałem, ale można je samemu ponoć bezproblemowo sprawdzić przykładając do jakiejś masy w komorze silnika. Jeśli jest iskra, to ok. Tak radzili w Motorze (tygodnik motoryzacyjny). Świece sprawdzałem po tym, jak mechanik mi je zmienił, coprawda nie wykręcałem, ale po wyjęciu przewodu widziałem, że są czyściutkie, więc sądzę, że są nowe.

Ostatnio jednak zauważyłem dziwną rzecz. Mianowicie przy dłuższych dystansach strasznie bardzo nagrzewa mi się środkowa konsola (ta plastikowa między siedzeniami) - szczególnie w miejscu tej kwadratowej kieszonki pod ręcznym. Plastik jest bardzo gorący. Wydaje mi się, że właśnie w tym miejscu pod spodem jest katalizator i zapewne to on się nagrzewa, ale pewności nie mam, bo tak naprawdę nie znam się na tym za dobrze, może ktoś wie co to takiego?

Myślałem o zmianie katalizatora, ale wiadomo, że to bardzo kosztowny wydatek. Na allegro znalazłem strumienicę, którą montuje się miejsce katalizatora, ale przyznam się szczerze, że nie wiem do czego ona służy i czym tak naprawdę sięróżni od katalizatora. Może kto mi doradzi, bo to może rozwiązać mój, i jak widzę nie tylko mój, problem z Honią.

Za porady będę wdzięczny.
Pozdrawiam

reXio
21-07-06, 17:43
moze sie nagrzewac ta kieszonka pod recznym :) Norma - kat natomiast jest wczesniej - pod kieszonka jest bardziej tlumik srodkowy.

Ja mam strumiennice - negatywnego wplywu na moje auto nie ma na pewno, o pozytywach mozna dyskutowac (lepsze zbieranie na niskich obrotach). W zeszlym roku po prostu zmienialem caly wydech i dlatego zalozylem strumiennice zamiast kata.

PERGOLESI
22-07-06, 12:18
Hm.
To może właśnie założę strumienicę? Mój mechanik mówił, że zamiennik kata do Civic kosztuje około 300. A strumienica nie ma żadnego negatywnego wpływu na silnik?
Nie chciałbym czegoś spieprzyc ;-)
Pozdro

[ Dodano: Sob 22 Lip, 2006 ]
Witam.
Rozmawiałem z szefem serwisu Hondy, koleś się zna na rzeczy. Gdy wspomniałem, że może to byc katalizator, on od razu odparł, że to nie to. Że wszystkie te czynności, które wykonałem były ok, ale nie to było powodem, bo nie pali "check engine". To nie jest elektryka, ale sprawa mechaniczna.
Powiedział, że będą to nie wyregulowane zawory i bieg jałwy. Trzeba te rzeczy regulowac co 45 000 km.
Można to sprawdzic: jeśli się na jałowym biegu doda gazu i wskazówka obrotomierza po jego puszczeniu zamiast opadac stopniowo do 1000 obr. spada do ok 900 i podnosi się do góry, to właśnie jest efekt niewyregulowanych zaworów i biegu jałowego. Zrobiłem jak kazał i tak było.
W przyszłym tygodniu jadę do gościa na serwis i zobaczymy jaki będzie efekt. Koszt takiej operacji jest rzędu 150 PLN.

Pozdrawiam i do napisania!

Jakub Skalski
08-05-07, 13:11
Jednym z powodów spadku mocy może być tylni tłumnik -wypala się w środku i siatka podtrzymujaca wypełnienie prawie zanika,wypłnienie tłumnika zatyka przelot.Sposób na sprawdzenie to drut z zakrzywionym końcem włożyć do rury i "pogmerać",jak wyciągniesz wypełnienie tłumnika,jest do wymiany.

Waldek
09-05-07, 23:23
Hm.

Rozmawiałem z szefem serwisu Hondy, Można to sprawdzic: jeśli się na jałowym biegu doda gazu i wskazówka obrotomierza po jego puszczeniu zamiast opadac stopniowo do 1000 obr. spada do ok 900 i podnosi się do góry, to właśnie jest efekt niewyregulowanych zaworów i biegu jałowego. Zrobiłem jak kazał i tak było.


W 5D wolne obroty są na poziomie ok.600

Gruszka
10-05-07, 00:34
W 5D wolne obroty są na poziomie ok.600

To musisz sobie podkrecic srubka na rozgrzanym silniku. Powinny byc na poziomie 750 +/- 50rpm.

Pzdr.

TeeS1975
10-05-07, 04:29
Powinny byc na poziomie 750 +/- 50rpm. true a 600 to zdecydowanie za nisko, ktoś Ci bajek naopowiadał

Lukash1
03-11-07, 20:06
koledzy a ja mam pytanie takie:
co jest co w moim układzie wydechowym a mam d14a2 ma8 z 96.
idąc od silnika jest jakiś tłumik potem nastepny i jeszcze jeden na samym końcu. w sumie jest 3 tłumiki. myślę że ostatni to pewnie zwykły tłumik, ale te dwa wcześniej??, który to katalizator?????

Damiano
03-11-07, 22:32
Idąc od silnika: pierwszy jest katalizator, później tłumik środkowy i tłumik końcowy ;)

mirasek
04-11-07, 00:19
Hm.
Można to sprawdzic: jeśli się na jałowym biegu doda gazu i wskazówka obrotomierza po jego puszczeniu zamiast opadac stopniowo do 1000 obr. spada do ok 900 i podnosi się do góry, to właśnie jest efekt niewyregulowanych zaworów i biegu jałowego. Zrobiłem jak kazał i tak było.
W przyszłym tygodniu jadę do gościa na serwis i zobaczymy jaki będzie efekt. Koszt takiej operacji jest rzędu 150 PLN.

Może ktoś potwierdzić prawdziwość tego stwierdzenia?

Btw. koszt jest kosmiczny, za regulacje zaworów i jałowych obrotów nie dał bym więcej jak 50 pln...

Lukash1
05-11-07, 23:41
moj katalizator wyglada staro tzn jest zardzewialy i gdzieniegdzie ma lekkie wgniecenia. ponadto w tłumiku środkowym coś mi dzwoni (taki metaliczny dzwiek) jak układ wydechowy wpada w drgania. ogólnie to auto tez jakies jest slabe. Zastanawiam sie nad zamianą kata na strumiennicę. ma ktoś z tym jakieś doświadczenia?

Bassmaster
06-11-07, 17:48
Doświadczeń nie mam, ale to każdy ci powie że auto będzie o wiele głośniejsze i bardziej zanieczyszczające środowisko :/
To, że katalizator jest pordzewiały o niczym nie świadczy. Liczy się to, czy wkład jest cały i nie jest zatkany.
Jeśli coś dzwoni ci w środkowym tłumiku, to go zmień. Podczas wymiany poproś aby ci sprawdzili katalizator (wyjąć, świecić np. latarką z jednej strony a patrzeć z drugiej, jeśli widzisz światełko w tunelu: jest OK).
Ja podczas zmiany tł. środkowego sprawdziłem kata i mimo jego kiepskiego zewnętrznego wyglądu wkład był cały i nie był zatkany.
Za tłumik środkowy zapłaciłem niecałe 130 zł tutaj:
http://www.tlumiki24.pl/
Mam dodatkowo instalację LPG i mimo tego nie mam jak na razie z nim żadnych problemów.
Jeśli natomiast to katalizator, to lepiej kupić używany, nie zatkany i go podmienić, np:
http://moto.allegro.pl/item264652938_honda_civic_katalizator.html