PDA

Zobacz pełną wersję : Pali sie Check engine



Lelenbp
04-01-10, 11:59
Witam milosnikow:-)
na poczatku przepraszam za to ze moze byl juz taki temat ale bardzo zalezy mi na czasie a ze wzgledu na zawod jaki wykonuje i brak miejsca nie mam gdzie sam tego sprawdzic... Mam Honde Civic z 92r z silnikiem 1.5(d15b2). ostatnio podczas wyprzedzania zapalila mi sie kontrolka check engine i nagle spadly obroty i calym autem zaczelo "szturchac"... Po zapaleniu check'a obroty dochodza max do 3.5tys obrotow... Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu kontrolka gasnie lecz po czasie znow sie zapala i problem powraca:-(... Co to moze byc? Cos z filtrem paliwa czy moze rozrzad? Pomozcie prosze... Wykonal bym samodiagnostyke ale ze wzgledu na brak czasu nie mam jak:-(

skolopendra
04-01-10, 16:09
kontrolka check engine i

zrób samodiagnostykę

civic-5
05-01-10, 00:37
jw

havok
05-01-10, 00:42
ze wzgledu na zawod jaki wykonuje i brak miejsca nie mam gdzie sam tego sprawdzic...

Wykonal bym samodiagnostyke ale ze wzgledu na brak czasu nie mam jak:-(
W związku z powyższym jedź do elektryka na diagnostykę, może być ASO, może być jakiś taki, co jest kumaty w Hondach. Bez tego równie dobrze moglibyśmy wyciągnąć szklaną kulę i wywróżyć Ci 10 możliwych problemów (strzelając), których sprawdzanie zajęłoby Ci ten cenny czas.
Niestety, ale jak ktoś nie ma czasu, to musi mieć pieniądze.

Skoti
05-01-10, 15:55
Masz do wyboru 2 opcje:
1 zrobić to samemu za free. 5 min zajmie sprawdzenie błedu kolejne 15min wyszukanie na forum co to za błąd.
i potrzebujesz tez 5min na znalezienie jak się robi samodiagnostykę.
2. jechać najlepiej do ASO (zostawiasz100-200zł) i się dowiadujesz że masz taki i taki błąd.
Jeśli się nie pomylą to będziesz wiedzieć co ten błąd wskazuje :) stracisz 1-2h na to
Efekt ten sam więc po co przepłacać.

skolopendra
05-01-10, 16:03
Masz do wyboru 2 opcje:

3 opcja

podjedz do kraka to sprawdzimy te błędy :)

Lelenbp
06-01-10, 07:39
Po samodiagnostyce wyszlo ze te bledy to 1 i 8... Wiecie jakie moga byc przyblizone koszta naprawy?

wojtasCiviC
06-01-10, 08:11
a sprawdziłeś chociaż tak sam dla siebie czego dotyczą te błędy?

Skoti
06-01-10, 13:17
jesteś pewien ze 1 i 8 ? a nie np 18 ?
1- Sonda lambda lub jej obwód- sprawdzałeś spalanie? powinno znacznie wzrosnąć
8- czujnik GMP lub jego obwód- tu ci nie pomogę
dla pewności:
18- ustawienie zapłonu- koszt 20-30zł u mechanika. robota na miejscu.
Pod warunkiem że masz zapłon źle ustawiony ale o tym błędzie jeszcze nie słyszałem żeby ktoś miał

Lelenbp
06-01-10, 13:42
No mi to robil Hayboss (nie wiem czy na tym forum jest)... Wiem tez ze po odlaczeniu sondy dzieje sie to samo wiec nie wiem czy to nie jest ten czujnik GMP... Znajomy z innego forum powiedzial ze moze to byc wina przepustnicy... Chyba ze sie pomylil i to byla 18 ale czy wtedy auto dzialalo by w trybie awaryjnym? Bo kontrolka zapala sie dopiero gdy dluzszy czas lata sie na wyzszych obrotach i wtedy juz do 4tys nie dojdzie:-(

JeNNy_forever
06-01-10, 19:38
No mi to robil Hayboss (nie wiem czy na tym forum jest)... Wiem tez ze po odlaczeniu sondy dzieje sie to samo wiec nie wiem czy to nie jest ten czujnik GMP... Znajomy z innego forum powiedzial ze moze to byc wina przepustnicy... Chyba ze sie pomylil i to byla 18 ale czy wtedy auto dzialalo by w trybie awaryjnym? Bo kontrolka zapala sie dopiero gdy dluzszy czas lata sie na wyzszych obrotach i wtedy juz do 4tys nie dojdzie:-(

http://hondy.republika.pl/samdiag.html

działaj i sprawdź sam co u Ciebie, jak będziesz miał z tym problemy to najwyżej nagraj komem miganie lampki, nagranie wrzuć na neta i zerkniemy... chociaz tu jest wszystko opisane bardzo szczegółowo i nie powinieneś mieć problemów z rozszyfrowaniem kodów

teg
08-01-10, 02:23
Zrób sobie sam tą samodiagnostykę, człowieku, na pisanie na forum i jeżdżenie po znajomych straciłeś kilkadziesiąt razy więcej czasu i dalej nic nie wiesz i strzelasz...

Nemereth
12-01-10, 00:27
3 opcja

podjedz do kraka to sprawdzimy te błędy

Wyjdzie drożej niż obie poprzednie opcje :)

Lelenbp
18-01-10, 16:01
Zrób sobie sam tą samodiagnostykę, człowieku, na pisanie na forum i jeżdżenie po znajomych straciłeś kilkadziesiąt razy więcej czasu i dalej nic nie wiesz i strzelasz...

Niestety nie mam jak bo jestem na poligonie!! Pisalem ze ze wzgledu na zawod nie mam kiedy to spr! Najpierw przeczytaj a potem pisz 'czlowieku' Auto zostalo w domu czyli ponad 400klockow od miejsca gdzie obecnie mam strzelania a z tego co wiem to w Polsce armia nie jest wyposazona w teleport wiec sory ale nie mam jak!! A poza tym gdybym byl w domu to zrobil bym to juz dawno!

marf
25-01-10, 23:00
Witam, mam ten sam problem od Lipca 2009 i przyznam się że samodiagnostyki nie robiłem bo mam 2 auta, problem ten pojawia się po przejechniu około 20km i zanika wraz z ostudzeniem silnika, na ciepłym jest problem z odpaleniem, musi sie najpierw zapalić check engine i dopiero zaskoczy. Postaram się zrobić samodiagnostykę jak sie troche ociepli, ale jak już gdybamy to stawiam na kod 16. Pozdrawiam.

Zapomniałem dopisać że sugeruje błąd 16 ponieważ zauważyłem że na zimnym silniku można odpiąć naprzemiennie kostki od wtryskiwaczy to silnik chodzi dalej, natomiast po wystąpieniu błędu po zdjęciu kostki z wtryskiwacza głównego nic się nie dzieje, a po odpięciu wtrysku pomocniczego auto gaśnie (po zakupie auta czyli 3 lata przed tą usterką na ciepłym też działał na 1 odpiętym wtrysku).

Lelenbp
29-01-10, 02:21
Bylem w domu i udalo mi sie jeden problem rozwiklac a mianowicie po wymianie sondy na nowa blad nr 1 znikl zostal tylko nr 8... Czy moze on byc powiazany z tym ze w aparacie zaplonowy sa luzy na lozysku i przy wyzszych obrotach palec zle rozdziela iskre i silnik przechodzi w tryb awaryjny?

skolopendra
30-01-10, 16:23
i silnik przechodzi w tryb awaryjny?

może.pasuje najlepiej pożyczyć aparat i sprawdzić