PDA

Zobacz pełną wersję : zgrzyty w skrzyni



marcin6n
13-07-06, 00:08
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Posiadam civica 1,6 vtec sohc z 1999r, buda MB4. Od pewnego czasu mam problem ze skrzynią. Po pierwsze w czsie jazdy z okolic lewarka zmiany biegów dobiega dźwięk jakby gdzieś w środku obijał się on o jakąś blachę. Po drugie pojawił się kłopot z wrzuceniem I biegu (czasami). A ostatnio przy wysokich obrotach w czasie wrzucania III biegu pojawia się zgrzyt. Co to może być :?: Pomóżcie :(

Dzida
13-07-06, 00:18
Mi ostatnio też jedynka ciężko wchodzi czasami... Olej nówka sztuka. Po prostu wrzucając jedynke nieraz jest wyraźny opór jakby sie zatrzymała na synchronizatorze (ja sie nie znam, w ogóle nie wiem jak to dziala tylko sie domyslam), a czasami wchodzi od razu. Za 2 razem prawie zawsze.

Bizum
14-07-06, 11:24
takie dzwonienie w okolicy lewarka skrzyni biegow to moze byc obluzowana oslona katalizatora ;] Ja tak mialem, po ponownym przymocowaniu przestalo dzwonic :)

Windykator
16-07-06, 19:44
A u mnie ciężko wchodzi "R"akieta czasami dopiero za 4 razem ;( i też nie wiem,co mam z tym zrobić.

Gruszka
16-07-06, 20:24
A u mnie ciężko wchodzi "R"akieta czasami dopiero za 4 razem ;( i też nie wiem,co mam z tym zrobić.

Wrzuc 1-ke a potem "R-akiete". Zobacz czy teraz bedzie opor.