PDA

Zobacz pełną wersję : Chłodnica dziwna sprawa



bonu$
03-01-10, 16:19
Witam
szukalem na forum ale nie znalazlem podobnego tematu problem polega na tym ze ostatni musialem zrobic reset kompa po przez wyciagniecie bezpiecznika (BACK UP). No i wiadomo po ponownym wsadzenia bezpiecznika trzeba odpalic auto aby wentylator od chlodnicy wlaczyl sie ale u mnie tego nie bylo ;/ czekalem chyba 40 min i nic..... co myslicie o tym temperatura na wskazniku byla normalna auto to civic D13B2 z gory dzieki za odp ;)

CroX
03-01-10, 16:28
Wiesz ogólnie zalecany reset kompa i jego "uczenie" zalecane jest w temperaturze +10 stopni C więc jak robiłeś to na dworze to może nie nagrzało się odpowiednio. Ja robiłem to w warsztacie u kumpla gdzie było ok +5 stopni i po jakimś dłuższymc zasie dopiero wentylator się załączył, więc możliwe ze temperaturą panującą to jest spowodowane. Spróbuj gdzieś w garażu u kogoś gdzie cieplej albo poczekaj na ocieplenie.

Tompro
03-01-10, 16:49
Albo olej to całe uczenie. Nigdy przy żadnym silniku Hondy nie robiłem uczenia i jakoś nie miałem żadnych problemów. To uczenie jest przereklamowane jak dla mnie ;) szkoda na to benzyne tracić.

Nemereth
04-01-10, 00:55
Pytanko, przy wymianie akumulatora też trzeba takie coś robić ? Dobrze myślę?


Albo olej to całe uczenie. Nigdy przy żadnym silniku Hondy nie robiłem uczenia i jakoś nie miałem żadnych problemów. To uczenie jest przereklamowane jak dla mnie szkoda na to benzyne tracić.

Fakt, też nigdy nie robiłem i jest git.

kicivic
04-01-10, 00:58
Jest git jesli nic nie bylo grzebane przy aucie na tyle aby zmieniac ustawienia fabryczne.

Skoti
04-01-10, 01:05
w obecnych temperaturach wentylator włącza się coraz rzadziej. zauważ że przy upale włączy się po 10-20min

Nemereth
04-01-10, 03:19
Jest git jesli nic nie bylo grzebane przy aucie na tyle aby zmieniac ustawienia fabryczne.

Fabryczne ustawienia mam poprzestawiane. Nadal jest git i nie potrzeba żadnego uczenia się.