PDA

Zobacz pełną wersję : Swap z d15b2 na d16z6



mordi
02-01-10, 21:40
Mam taki problem chce zrobić swapa w moim EG4 na d16z6 i czy ktoś z was to przerabiał i może mi jakoś pomóc? Interesuje mnie czy pasuje komputer bo slyszalem ze tak tylko wystarczy vtec podpiac bo maja OBD1 oba i skrzynia biegów podobno tez podejdzie i ma te same przełożenia. Prosze napiszcie mi co potrzebuje na swapa dokladnie by to smigało czy takie żeczy jak pompa wspomagania pasuje tez zebym nie musial kupowac pozdrawiam.

piroman
02-01-10, 21:44
D15B2 jest jeszcze na OBD0 a D16Z6 na OBD1 więc albo podmienisz wiązki kabinową i silnikową albo przerobisz starą. O przeróbce jest już duzo na forum. Wystarczy poszukać wpisując w szukajke magiczne słowo MPFI :D Skrzynia może zostac od B2, tak samo jak i pompa wspomagania...

skolopendra
02-01-10, 21:46
a więc szukaj kolego

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=50659&highlight=MPFI !!

mordi
02-01-10, 21:50
a wiązka pasuje ze starego jeżeli bym ja tylko przerobił?? nie musze wtedy kupowac od d16z6??

dzieki własnie nie mogłem znaleźć i założyłem nowy temat ale wrazie czego piszcie mi :) dzieki pozdrawiam

Swietywwl
03-01-10, 11:27
jak dla mnie to kabinowa do przerobienia a silnikowa do kupienia ;) chyba najprostsze rozwiązanie ;) bo przerabiając silnikową musisz zdobyć parę wtyczek więc chyba lepiej kupić całą europejską wiązkę i mieć spokój

szczypior88
06-01-10, 18:21
właśnie chcę zrobic tego samego Swapa z D15B2 na D16Z6. Posiadam calutką europejska wiązkę kabinową i silnikową od cupejki Ej1. Czyli łatwiej jest przerobić tylko kabinówkę a silnikową pakować całą? Bo wiadomo wtyczki do kompa trzeba przerobic przy zmianie oczywiście samego komputera na OBD 1 jeżeli chodzi o kabinówkę. A jak sie ma sprawa z silnikową? Wypruwać tą od D15B2 i pakować całą od D16Z6 czy trzeba cos przerabiać?

81saren
06-01-10, 18:30
SZUKAJKA SIE KLANIA
Kiedys juz bylo wiele tematow Tutaj wklejalem jak zrobic obd0 to obd1 Opis Lopatologiczny kabelek do kabelka
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=17111

dimo
06-01-10, 19:52
Szczypior jak masz całą silnikowa i kabinowa od z6 i to jeszcze europejska to nie kombinuj z ta od b2, tylko pakuj od z6.

Swietywwl
06-01-10, 20:21
Porównując Twój schemat ze schematem zrobionym przez Piromana znalazłem kilka różnic więc mam parę pytań:




Te kabelki u Ciebie są wykorzystane natomiast u Piromana nie, to są one potrzebne czy zbędne?

A10 - EGR CSV--> A11
B05 - ALT --> A16 - ALT
B19 - ELD --> D10 - ELD
C08 - EGR VLS--> D12
C10 - BKSW --> D02 - BKSW

Te pary są przemienne tak? Bo u Ciebie jest tak a u Piromana odwrotnie ;)

A12 - FLR1 --> A07 - FLR1
A14 - FLR2 --> A08 - FLR2

A13 - IGP1 --> A25 - IGP1
A15 - IGP2 --> B01 - IGP2

A16 - GRD --> A26 - LG1
A18 - GRD --> B02 - LG2

B15 - Igniti --> A21 - ICM
B17 - Igniti --> A22 - ICM

C13 - VCC1 --> D19 - VCC1
C15 - VCC2 --> D20 - VCC2

Te znowu u Piromana są do dołożenia a tutaj do przełożenia, to mam je dokładać czy tylko przełożyć? A gdzie sonda?

B04 - FANC --> A12 - FANC
B10 - CYP P --> B11 - CYP P
B12 - CYP M --> B12 - CYP M


I jeszcze pytanie odnośnie wiązki silnikowej, załóżmy, że wtyczki przy kompie zostały przepięte do wtyczek obd1 według owego schematu i teraz:
1) wiązka silnikowa ta od b2 zostaje tak jak jest podłączona z kabinową (chodzi o wtyczki gdzie łączą się te dwie wiązki) z tym, że zmieniam wtyczki od wtrysków, aparatu zapłonowego i sondy tak? i dokładam kabelki bezpośrednio od komputera do tych komponentów?
2) wtyczka od termowłącznika wentylatora jest taka sama w przypadku b2 i b7? różni się tylko tym, że dochodzi jeden kabelek?
3) co z sondą? jeden kabel ze starej wiązki, drugi z nowej a co z pozostałymi dwoma? gdzie one idą bo w końcu sonda jest 4 żyłowa

piroman
06-01-10, 21:44
Te kabelki u Ciebie są wykorzystane natomiast u Piromana nie, to są one potrzebne czy zbędne?

A10 - EGR CSV--> A11
B05 - ALT --> A16 - ALT
B19 - ELD --> D10 - ELD
C08 - EGR VLS--> D12
C10 - BKSW --> D02 - BKSW

To są opcjonalne elementy które nie występują w d15b7/d16z6 a np egr jest w d15z1




Te pary są przemienne tak? Bo u Ciebie jest tak a u Piromana odwrotnie

A12 - FLR1 --> A07 - FLR1
A14 - FLR2 --> A08 - FLR2

A13 - IGP1 --> A25 - IGP1
A15 - IGP2 --> B01 - IGP2

A16 - GRD --> A26 - LG1
A18 - GRD --> B02 - LG2

B15 - Igniti --> A21 - ICM
B17 - Igniti --> A22 - ICM

C13 - VCC1 --> D19 - VCC1
C15 - VCC2 --> D20 - VCC2

Tak są przemienne, bo w zasadzie na obu przewodach z każdej pary masz ten sam sygnał




Te znowu u Piromana są do dołożenia a tutaj do przełożenia, to mam je dokładać czy tylko przełożyć? A gdzie sonda?

B04 - FANC --> A12 - FANC
B10 - CYP P --> B11 - CYP P
B12 - CYP M --> B12 - CYP M

Tych przewodów próżno szukać w wiązce od d15b2 wiec na pewno musisz je dołożyć;)



1) wiązka silnikowa ta od b2 zostaje tak jak jest podłączona z kabinową (chodzi o wtyczki gdzie łączą się te dwie wiązki) z tym, że zmieniam wtyczki od wtrysków, aparatu zapłonowego i sondy tak? i dokładam kabelki bezpośrednio od komputera do tych komponentów?

Dokładnie tak




2) wtyczka od termowłącznika wentylatora jest taka sama w przypadku b2 i b7? różni się tylko tym, że dochodzi jeden kabelek?

wtyczka jest taka sama a ten kabelek albo dolutowujesz do tego przy wtyczce albo możesz tak jak w oryginalnej wiązce obd1 wpiąć się z nim przy skrzynce bezpieczników pod maską




3) co z sondą? jeden kabel ze starej wiązki, drugi z nowej a co z pozostałymi dwoma? gdzie one idą bo w końcu sonda jest 4 żyłowa

pozostałe dwa z wiązki silnikowej (masa dla sygnału sondy i plus dla grzałki)

najemnik_
06-01-10, 21:54
tutaj masz rozpiske nie tylko OBD1 http://hondaswap.com/reference-materials/ecu-pinouts-28667/

szczypior88
06-01-10, 22:31
Szczypior jak masz całą silnikowa i kabinowa od z6 i to jeszcze europejska to nie kombinuj z ta od b2, tylko pakuj od z6.

no niby tak ale ja mam HB a to jest wiązka z cupejki. Słyszałem że tylna wycieraczka może nie działać po pełnej przekładce elektryki np. coś jeszcze może nie grać?

dimo
06-01-10, 22:34
ja tez nie mam wycieraczki dzialajacej po swapie i jakos mi to nie przeszkadza;)
ja mialem wiazke z kanadyjki bodajze i nie mam tez przeciwmglowego tył...
olej to.

szczypior88
06-01-10, 22:42
Ja to chce mieć w tym rzecz:D Właśnie sztuka jest to żeby to działało skoro jest zamontowane. Ewentualnie podpowedz jak to można " uaktywnić":P

dimo
06-01-10, 22:48
na elektryce sie nie znam, ale pewnie jest to do ogarniecia... zagadaj do Pudziana/Civic1989 bo to on z Maniakiem kladli u mnie wiazki i robili swapa moze beda wiedzieli...
tak jak mowie, mnie to nie przeszkadza, bo np coupe i sedany nie maja wycieraczek i daja rade... zreszta widze po sobie, ze nie mam jej od pol roku i lipy nie ma... zreszta chyba calkowicie ja zdejme..
no ale rozumiem, ze Ty mozesz koniecznie chciec miec wycieraczke:p

szczypior88
06-01-10, 23:11
Wiesz co, nie chodzi może o to, że jakos strasznie mi na niej zależy, ale skoro jest fabrycznie to niech juz będzie:) Światło przeciwmgłowe też by wypadało mieć bo też mam od kanadyjki tą elektrykę ( konkretnie EJ1 ) W hb ta szyba z tyłu cholernie sie brudzi bo zarzuca od kół a w sedanie czy cupejce szybe chroni przedłużona dupa.

Nowy Kubi
07-01-10, 10:54
JAkbym miał pruć jak głupi całe auto, to przerobiłbym obecną wiązkę kabinową przy kompie plus wyjście na kielich, kupując tylko potrzebne kości, całą kabinówkę sprzedał (ma swoją cenę) i zostawił sobie wszystko działające, wycieraczka itp.

maniak2007
07-01-10, 12:34
Wiesz co, nie chodzi może o to, że jakos strasznie mi na niej zależy, ale skoro jest fabrycznie to niech juz będzie

to jest kwestia pociagnięcia chyba 2 kabli od tego ''kombajnu'' przy kierownicy do wtyczki która znajduje się prawie ze w nogach kierowcy, więc nie ma co się tym stresować.