PDA

Zobacz pełną wersję : problem z płynami



sanies
30-12-09, 18:50
Witam

Zajrzałem dziś do zbiorniczka wyrównawczego a tu pusto.. zalałem więc płyn do chłodnicy o ile pamiętam firmy Maxis . POtem przypomniało mi się że gostek który wcisnął mi civica tydzień temu lał borygo... Czy to zaszkodzi chłodnicy? niby oba płyny otym samym przeznaczeniu tylko innej firmy.. ale dla l pewności lepiej zapytam.

A druga rzecz jest taka gdyż byłem dziś u mechanika gdyż przy skręcaniu dochodził mnie dźwięk jak by silniczka a płyn mi gulgotał od wspomagania. Niby było mało płynu do wspomagania. Więc dolał mi jakiegoś gówn@ lecz dalej mi coś tam mruczy jak skecam. Szybko dałem sobie na spoko z tym mechanikiem, teraz myśle czy oby ta jego mieszanka nie zaszkodzi hani.. myślę iść do dobrego mechanika niech wymieni mi całkiem ten płyn tylko nie wiem czy pomoże...

Skoti
30-12-09, 19:06
Witam

Zajrzałem dziś do zbiorniczka wyrównawczego a tu pusto.. zalałem więc płyn do chłodnicy o ile pamiętam firmy Maxis . POtem przypomniało mi się że gostek który wcisnął mi civica tydzień temu lał borygo... Czy to zaszkodzi chłodnicy? niby oba płyny otym samym przeznaczeniu tylko innej firmy.. ale dla l pewności lepiej zapytam.

A druga rzecz jest taka gdyż byłem dziś u mechanika gdyż przy skręcaniu dochodził mnie dźwięk jak by silniczka a płyn mi gulgotał od wspomagania. Niby było mało płynu do wspomagania. Więc dolał mi jakiegoś gówn@ lecz dalej mi coś tam mruczy jak skecam. Szybko dałem sobie na spoko z tym mechanikiem, teraz myśle czy oby ta jego mieszanka nie zaszkodzi hani.. myślę iść do dobrego mechanika niech wymieni mi całkiem ten płyn tylko nie wiem czy pomoże...

Co do chłodnicy to jeśli ci brakuje to dlaczego ? mieszanie płynów nei powinno mieć negatywnego znaczenia ale dla bezpieczeństwa wymień. korek spustowy jest na dole chłodnicy.
Co do wspomagania to jesteś pewien ze tam ci bulgucze ? odkrec korek, przekrec kierownice pare razy max w lewo i w prawo

pablo_020
30-12-09, 19:25
Witam
gostek który wcisnął mi civica tydzień temu lał borygo...

Borygo do Civa z 98, a nie petrygo?

skolopendra
30-12-09, 19:29
mieszanie płynów nei powinno mieć negatywnego znaczenia a

co najwyżej będą się pienić

sanies
30-12-09, 21:45
otworzyłem zbiorniczek i kręciłem kierownicą i płyn bulgotał. Po dolewce przestało,Lecz kupię jakiegoś psf'a (oczywiście nie hodnowskiego i nie z powodów finansowych lecz zbyt duża odległość..do aso) i wymienię bo dziwny dźwięk przy obracaniu kierownicą pozostał.może to józ pompa na wymarciu :(((( (dźwięk silniczka ) choć gdy się hania mocno rozgrzeje to i jak by te dźwięki cichną hm.. , ciekawe czy jeszcze ją podratuję świeżą dawką płynu.

co do płynu do chłodnicy eh.. na pewno było borygo lane wcześniej a co teraz robić sam józ nie wiem. nie mówicie że może to w realny sposób zaszkodzić hani więc moze józ pozostane przy tym wymieszanym...

Pozdro i udanego sylwestra!!!

Nemereth
30-12-09, 23:50
Przeczytaj na etykiecie Twojego płynu. Jeśli napisali na niej, że można mieszać z innymi to nic się nie będzie działo.

Budziniak
31-12-09, 12:55
Można mieszać płyn o ile obydwa są na glikolu. Jeżeli ktos ma ciśnienie na płyn i ma mało kasy to niech kupi borygo ale e tej srebrnej butelce. Handlowiec z hurtowni z której bierzemy graty stanowczo odradzał wlewanie tego różowego.

Nemereth
31-12-09, 20:12
Prestone 4 lub 5 litrów - 25zł. Gotowy płyn do -35~

Budziniak
01-01-10, 16:54
Prestone 4 lub 5 litrów - 25zł. Gotowy płyn do -35~

Pisząc poprzedniego posta próbowałem przypomniec sobię nazwę tego płynu.
W poprzednim aucie miałem prestona zalanego i nic się przy mrozach z nim nie stało

majdan
03-01-10, 04:02
Prestone 4 lub 5 litrów - 25zł. Gotowy płyn do -35~

1 litr = ok 16 zł
4 litry = ok 50 zł

moby007
03-01-10, 12:38
1 litr = ok 16 zł
4 litry = ok 50 zł

ja jakis czas temu akurat trafilem na promocje w tesco i byl za ~28zl promo. Na allegro do 30zl (+ew. wys.) Jezeli mowimy o plynie, nie koncentracie oczywiscie.

zbyssz
04-01-10, 00:07
ile się mieści płynu w spomaganiu d13b2

skolopendra
04-01-10, 16:18
ile się mieści płynu w spomaganiu d13b2

a wystarczy zaglądnąć do manuala

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=2045