PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana drążka kierowniczego



klapejron
30-12-09, 15:03
Przymierzam się do wymiany drążka kierowniczego. Mam pytanie w związku z tym. Z której strony najlepiej go wyciągnąć żeby sie niepotrzebnie nie narobić? Z dołu raczej nie ma szans. Z góry czy wystarczy przyatakować od strony koła? Czy trzeba go odkręcać "z kontrą" na listwie?

Silnik d14a2, drążek z lewej strony (po stronie kierowcy).

marcocivic1
30-12-09, 15:19
Do drążka tzreba miec specjalny klucz zeby dobrze poszło bo bez tego to powodzenia. Zakładasz i odkrecasz jest tam tylko blaszka zabezpieczajaca jednorazowka. Nowy drazek na klej jakis mocny do gwintów dla wlasnego sumienia wkrecic. Nie wiem jak jest z ta blaszka zabezp. u mnie nie było moze to zalezy od firmy drazka. Oczywiscie od kola go odkrecasz po odkreceniu koncowki

klapejron
30-12-09, 15:35
Dzięki za info. Czyli po wywaleniu koła i koncówki, zakładam klucz od strony koła i z wyczuciem żeby nie odkręcić przypadkim magla z listwą :mad:odkręcam. Sorki że tak pytam ale boję się żeby nie "załatwić" sobie magla.

Budziniak
31-12-09, 13:03
Drążek należy odkręcać na max skręconych kołach czyli jak wymieniasz prawy to koło max w prawo. Chodzi oto aby koniec drążka był przy samym maglu.Wewnętrzna listwa zębata nie jest wtedy tak bardzo skręcana.Tak twierdzili na szkoleniach firmy Febi.
Zmieniaj...naj wyżej złapiesz luz na maglu albo uszczelniacz da dupy :) O zbieżności też nie zapomnij. Policz ile razy obróciłeś końcówkę po to abyś mniej więcej w tym samym miejsca wkręcił ją na nowy drążek. Człowiek który ustawia geo będzie Ci wdzięczny :D