PDA

Zobacz pełną wersję : Zapalający się check.



TrAcer90
30-12-09, 13:39
Szukałem, szukałem ale nie znalazłem podobnego tematu.
Od jakiś 2 tyg. w nieoczekiwanym momencie zapala mi się check (czasami zapali się od razu przy odpalaniu samochodu, a czasami podczas jazdy krótszej lub dłuższej). Check po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika gaśnie (lecz nie zawsze, czasami musi troszkę auto postać).
Myślałem, że to przez gaz (bo obroty trochę spadały na gazie) więc postanowiłem wybrać się do warsztatu LGP na kompletną regulację i wymianę filtrów, lecz nie dało to żadnych efektów co do kontrolki LPG. Z autem nic nie dzieje się po zapaleniu tej kontrolki...
Czy to może być wina sondy lambda?

falek84
30-12-09, 13:45
samodiagnostyka prawde Ci powie!!!!!!!

Skoti
30-12-09, 13:45
a samodiagnostykę robiłeś ?

TrAcer90
30-12-09, 13:52
jeszcze nie, mam ją wykonać jak zapali się check?
z tego co pamietam, to mam zmostować szarą kostkę po prawej stronie obok schowka po przekreceniu zapłonu?

pablo_020
30-12-09, 14:03
"SZUKAJ" to taka opcja na forum :)
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=27707&highlight=samodiagnostyka+eg5

Edit:

No tak ty szukałeś ale jak widać kiepsko

civic-5
30-12-09, 14:42
u mnie jest wlasnie to samo - tyle ze zapala mi sie check jak wjezdzam w teren lesny itp, dziwna sprawa, a samodiagnostyki jeszcze niewykonywalem, narazie nie mam czasu, tylko mam nadzieje ze to nic szczególnego co zakłóci prawidłową prace auta.

kenny
30-12-09, 15:35
tyle ze zapala mi sie check jak wjezdzam w teren lesny itp
widac nie lubi lasu, jedź w góry, albo nad morze :D



samodiagnostyka to sprawa 5 minut

TrAcer90
30-12-09, 15:41
ok, właśnie wracam z garażu. dokonałem samodiagnostyki
wyszedł mi błąd 21, z tabeli kodów wynika, że to: Zawór elektromagnetyczny rozdzielacza (w ABS) lub jego obwód ???? Jak na nawet ABS nie mam ;/

Tutaj link do filmku z mojego testu:
http://www.youtube.com/watch?v=RAMZh_ZALME

ok ok, już doczytałem w google...
21 oznacz również : Niesprawny zawór elektromagnetyczny układu zmiany faz rozrządu i sterowania zniosu zaworów (układu VTEC)

czyli co? walnięty zawór Vtec? do wymiany? regeneracji? czyszczenia?
gdzie się takim czymś zajmują, jakie związane z tym są koszta?

Skoti
30-12-09, 16:35
czyli pewnie błąd ci wywala gdy przekraczasz 4800obrotów. wtedy Vtec powinien się załączyć. Co do kosztów to nie wiem. ale było parę tematów o tym, nawet nie dawno

TrAcer90
30-12-09, 19:06
Ok już wszystko okej...
Wina była po stronie kostki od Vtec'a. Musiałem rozbroić jedną stronę kostki i podpiąć to bez jednej części kostki. I już nie świeci check 8-). Wiem, że ta kostka zawsze była taka, że łatwo była ją wypiąć tzn. kabelek z niej wychodził, pojechałem na regulacje lpg i pewnie mechanik zahaczył i wypiłoł.

6h057
22-08-10, 01:08
a ja odgrzewam temat bo nie mam vteca mam w tej chwili d13b7 ze zmodyfikowanymi mapami, i zazwyczaj rano jak jade do pracy to się po jakimś czasie zapali check, zgasze samochód i odpale to już się nie zapali, po zwarciu kabelków od samodiagnostyki cały czas się świeci check, wiązkę kabinową mam od automatu, ma ktoś jakieś pomysły?

Tompro
22-08-10, 09:36
a ja odgrzewam temat bo nie mam vteca mam w tej chwili d13b7 ze zmodyfikowanymi mapami, i zazwyczaj rano jak jade do pracy to się po jakimś czasie zapali check, zgasze samochód i odpale to już się nie zapali, po zwarciu kabelków od samodiagnostyki cały czas się świeci check, wiązkę kabinową mam od automatu, ma ktoś jakieś pomysły?

To może zrób tą samodiagnostyke jak się check zapali, a nie resetujesz mniej ważne błędy (poprzez wyłączenie i włączenie zapłonu) i się dziwisz, że nic nie wykazuje.

6h057
26-08-10, 19:03
z racji że nie padają żadne konkretne propozycje pozostaje mi opowiedzieć o swoich domysłach:) uważam że to może być coś od paliwa może jakieś kiepskie paliwo albo co, raz miałem błąd 43, może to wrażliwość wtrysków na kiepskie paliwo powoduje zapalanie się checka, teraz np. nie zapala się i jest ok.