PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie paliwo?



Virus1982
11-07-06, 08:44
Pewnie zaraz sobie poczytam, że nie ten dział albo mam użyć opcji szukaj. Ale szukałem i odpowiedzi na takie pytanie nie znalazłem. Chodzi mi o to jakie paliwo najlepiej lać do d15b7? Jakiej liczby oktanów potrzebuje ten silnik do dobrego funkcjonowania? Pb 95 czy Pb 98? Nie chodzi mi o szukanie lepszych osiągów czy coś takiego. Chcę po prostu wiedzieć które paliwo będzie najzdrowsze dla silnika. Tankuję przeważnie na Shell'u więc raczej tylko te benzyny wchodzą w grę.

Furious
11-07-06, 09:06
Pb 95

sewkor
11-07-06, 10:30
Witam. Rowniez posiadam D15B7 i leje Orlen Verva 98 (czasami inne 98 ). Wydaje mi sie ze jest lepsza (biorac pod uwage jakosc paliw w naszym kraju) niz 95.
Choc zalecane paliwo to 95 producenci silnika pewnie nie podejzewali ze w Polsce mamy tak wysmienite paliwa :-)

delSol
11-07-06, 10:52
verva juz raz okazala sie mega kupa

btw po czym rozpoznajesz ze wydaje sie lepsza?

Furious
11-07-06, 11:01
btw po czym rozpoznajesz ze wydaje sie lepsza?
autosugestia :D zaplacil wiecej to musi byc lepsza i on w to wierzy :D

sewkor
11-07-06, 11:25
verva juz raz okazala sie mega kupa

btw po czym rozpoznajesz ze wydaje sie lepsza?

w takim razie co polecacie ??
zeby bylo w miare dobre i nie za drogie ??

[ Dodano: Wto 11 Lip, 2006 ]


btw po czym rozpoznajesz ze wydaje sie lepsza?
autosugestia :D zaplacil wiecej to musi byc lepsza i on w to wierzy :D

po pierwsze to nie napisalem ze samochod jest szybszy etc.
a po drugie wydaje sie chyba logiczne ze 98 jest lepszym paliwem, nie uwazasz ??
Jezeli do paliwa jest dolewany jakiś syf (jak to w polsce czesto bywa) to do jakiego paliwa zostanie on dolany ?? kolejna logiczna sprawa - do takiego którego sprzeda się najwięcej...

zresztą chcałem wyrazić tylko swoją opinię, a zostałem pojechany.
"zaplacil wiecej to musi byc lepsza i on w to wierzy" może od razu napisz "spadaj z tego forum kretynie bo to ja tu jestem najmądrzejszy"

pozdr i sory ze sie udzieliłem.

Furious
11-07-06, 11:40
w takim razie co polecacie ??
zeby bylo w miare dobre i nie za drogie ??
do zwyklego silnika zwykla 95



a po drugie wydaje sie chyba logiczne ze 98 jest lepszym paliwem, nie uwazasz ??
raczej nie, zalezy co uwazasz za "lepsze" paliwo.
To moze byc taki sam syf tylko o wyzszej liczbie oktanowej.



zresztą chcałem wyrazić tylko swoją opinię, a zostałem pojechany
nikt Cie nie pojechal


"spadaj z tego forum kretynie bo to ja tu jestem najmądrzejszy"
ja tego nie napisalem, moze sam chciales to uslyszec, nie uwazam sie nawet za mądrego jesli chodzi o mechanike


sory ze sie udzieliłem
spoko, zdaza sie :D

wyluzuj chlopie troche, a o paliwach byla dyskusja na forum juz nie raz wiec polecam opcje SZUAKAJ

P.S.
zeby oszczedzic zbednych komentarzy zamykam ten topic, odpowiedz na zadanie pytanie zostala udzielona