Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Mala predkosc max - - 150 km/h



gregorb
11-07-06, 07:09
Cos ostatnio zauwazylem, ze spadla mi predkosc maksymalna w moim aucie. Przyszlo lato i jest jak sie rozpedzic na trasie, ale jak jade na 5 biegu i wcisne gaz do dechy to ciezko mi ciagnie i okolo 4000 obrotow mam 140km/h. Jak mam dluzsza prosta to dociagne do 150km/h, ale jakos ciezko dalej. Wystarczy jakies wzniesienie i ciezko mi przekroczyc jest 120. Stojac na luzie spokojnie moge krecic silnikiem do konca obrotomierza, tak samo jadac na nizszych biegach. Mam to samo na benzynie i na LPG.

Opisze co mialem robione ostatnio w aucie i co podejrzewam.
Podejrzewalem u siebie padnieta pompe wodna, ale byla ok, jednak musieli rozpiac rozrzad. Nie zauwazylem jakies spadku mocy, bo silnik wchodzi na obroty normalnie (staram sie jednak nie jezdzic powyzej 4500 obr/min). Mialem wymieniana uszczelke pod glowica miesiac temu i ustawiane od razu zawory. Silnik na wolnych obrotach pracuje prawie stabilnie, bo ma takie delikatne przytkania. Mysle, ze to z powodu przewodow WN, a to dlatego, ze jadac pare dni temu w trasie uslyszalem jak mi cyka cos w glosnikach jak radio mam wlaczone. Podjechalem do car-audio i oni mi podpowiedzieli, ze wlasnie to moga byc przewody. Okazalo sie, ze jeden z przewodow lezy na pokrywie zaworow i po jego przelozeniu w inne miejsce jest ok. Mysle, ze jednak ma przebicie, ale czy to moze byc powodem niskiej vmax ? Moga byc jeszcze swiece, bo mam przejechane na nich 20 kkm (przypominam, ze jezdze na gazie).Filtr powietrza nowy, reset ECU zrobiony.

MARIOpl
11-07-06, 07:15
ma 5 biegu samochod zawsze bedzie mial mniejsza v-max niz na 4.... zreszta nie masz na tyle mocnego silnika zeby mozna sie spokojnie na 5 bujac

Rogal
11-07-06, 07:43
No to u mnie o tyle lepiej ze na 5 jechał do 160km/h ;) ale jak chcesz vmax to tylko 4 bieg, tylko niestety trzeba mieć długi odcinek...

Windykator
11-07-06, 10:21
Mam ten sam silniczek,a do tego budę kombi rocznik 98 i spokojnie ostatnio poszedł 170 km/h na 5 biegu,a jeszcze do 180 myslę,że by pociągnął :)

TeeS1975
11-07-06, 16:22
d14A8 buja się do 180 km/h seria przynajmniej moja :D ale myślę że inne maja podobnie

Wallia
11-07-06, 18:48
Na 100% masz przestawiony rozrząd. Parę dni temu skladałem ciotce rozrząd w d13b2.Auto na wolnych obrotach chodzilo dobrze, na wolnych obrotach obr pod 7 tyś bez problemu.Ale w czasie jazdy auto sprawialo wrazenie że ma moc w zakresie 2,8-3,8 tyś obr hehe dosłownie jakbyś jechał jakimś starym dieselem. Przy 120 auto dostawało zmułę i za nic w świecie nie chciało przekroczyć 4 tyś obr. Dosłownie auto nie miało siły wyprzedzić. Próbowaliśmy skorygować to poprzez opoznienie zapłonu ale na aparacie zapłonowym już się regulacja skończyła.Jak się okazało przestawiłem rozrząd o 1 ząbek,po korekcie auto bez trudu osiąga prędkość i ma rewelacyjny start od 3 tyś obr.Gwarantuje ci że przestawili ci rozrząd, ten 1 ząbek ( 2 sie już kaszanka ponoć robi :) ) sprawia że się całkowicie zmienia charakterystyka pracy silnika.


A dodam jeszcze ze te cykanie to walenie zaworów. Przy skopanym rozrzadzie podczas obciążenia stukają (cykają) niemiłosiernie.

gregorb
11-07-06, 19:28
Czy zeby sprawdzic ustawienie rozrzadu w silniku D14A8 trzeba tak samo rozbierac elementy jak przy jego wymianie ? Czy zeby ewentualnie go przestawic to trzeba rowniez rozbierac ? Dzis podsunalem tem pomysl mechanikowi i jutro mam wstawic auto do nich. Oni mi sprawdzali jakis czas temu pompe wodna i mogli cos przestawic. Dziwne...bo mowil mi ze jak to robili to nie widzieli zadnych znakow oryginalnych tylko musieli zrobic swoje.

Wallia
11-07-06, 21:47
Znak na kole zebatym na wale korbowym musi sie pokrywać ze znakiem na wewnętrznej obudowie rozrządu, jak juz tak ustawisz to na kole rozrządu znaki po lewej i prawej stronie kola muszą być równo ze znakami na górnej obudowie rozrządu, a na górze koła jest napis UP i ten musi być równo w górze. Zanim zdejmą wszystko niech bialym markerem zaznaczą sobie na kole z wale korbowym i pasku ślad jak jest ustawione i od tego niech ustawia rorząd. Jako podpórkę dodaj im że tam na kole rozrządu jest taki klin blokujący kółko ale jest na nim z 2-3 mm luzu,jak będą skręcać niech zblokują koło bo im się przesunie te poł ząbka na tym klinie i będzie kiszka. Po wszystkim o jakieś 2 mm na aparacie opóżniłem zapłon na aparacie.W moim przypadku rozkręcenie wszystkiego "na pamięć" mając wszytkie klucze w d13b2 zajeło mi około 20 minut. Naprawdę aż trudno uwierzyć ile to 1 ząbek :)

gregorb
11-07-06, 22:01
Wallia: nie wiesz moze czy w moim silniku D14A8 tak samo oznaczone sa kola i znaki ?

vtecmatti
11-07-06, 22:14
ja jak kupilem hanie to najpierw doszla tylko 155 km/h (licznikowo :D, ale rozpedzalem sie na 5 biegu z 80 km/h). jechalem w krakowie na A4, a jak wracalem to podciaglem troche na 4-ce i pozniej na 5-ce poszla 180 km/h ale poszla by wtedy wiecej bo musialem juz zwolnic. moje auto stalo wczesniej rok i moze sie "przepalila"

gregorb
12-07-06, 21:54
To bylo to...przestawiony rozrzad o jeden zab. Dzieki wielkie Wallia za rade - mechanicy po mojej sugestii od razu od tego zaczeli. Po pierwszej mojej przejazdzce czuje ze moc wrocila...

Nie wiem jakos tylko...moze to tylko moje uczucie i ze nie mialem jakos sie gdzie rozpedzic na miescie. Ciagnie mocniej na kazdym biegu, na 5-tce nie czulem jakos roznicy wielkiej ale musze chyba mocniej pociagnac na 4-ce io wtedy wrzucic 5-tke dopiero.

Wallia
12-07-06, 22:00
Nie ma sprawy. Cieszę się że ci pomogłem :)
Każde auto z poprawnie złożonym rozrządem *******ala lepiej niz zwykle :)

skubiszek
12-07-06, 22:03
ja przeważnie swoje d14z4 ciągne na 4 do 170 a potem piątka no i muł jest konkretny ale się rozpedza.... powiem tylko że na szczecin jak sie od chociwla jedzie jest 3 kilometrowy pas lotniska w wczesniej tez prosta droga - jechałem swoją (wg wskazań licznika) około 195-prawie 200 ale to już chyba max był a obroty 6300 tyle że już nie ciągnął.

P.S. Dodam jeszcze że udało mi się to tylko 1 raz a auto rozpędzałem baaardzo długo... przeważnie 180...185 bujne a potem mam koniec drogi... ale kiedyś spróbuje to powtórzyć..może jakąś fotke walne:)

Diups
12-07-06, 22:06
moja poszla przy kupnie w zimie na alusach i letnich oponach na a4 190.... na wmiare rownym odcinku i zapasu jeszcze bylo troche wiec mysle ze do 200 by poleciala spokojnie :)

EDIT : na kapciach 195/45/15"

skubiszek
12-07-06, 22:08
no ja miałem 200 na zegarze na alusach 15 i kapciach 195/50 ale to tylko raz i kreciłem długo... jeśli było by więcej mocy to była by większa prętkość bo obrotomierza nie zabrakło

gregorb
12-07-06, 22:40
Kurde ...zadzwiacie mnie troche... wychodzi na to, ze jezdzac 120-130 km/h nie wrzucacie w ogole 5-tki tylko caly czas 4-ka, czy tak ? Jak jakos nie wiem jak nawet teraz po wylapaniu tego bledu w rozrzadzie mialbym dociagnac do 170 km/h na 4 ce ?!

Jeszcze jedno pytanie...jak mam jechac tak docelowo np. te 160km/h to przy jakiej predkosci wrzucacie 5-tke ? Kurcze...musze sprawdzic auto na jakies dobrej prostej za miastem, bo jakos mimo polepszenia przyspieszenia to jakos te 170km.h wydaje mi sie dalekie do osiagniecia...

pirus
12-07-06, 22:57
jak chcesz sprawdzic Vmax, to tylko na 4
na piatce nie osiagniesz takiej predkosci

qba1983
13-07-06, 00:18
Kurde ...zadzwiacie mnie troche... wychodzi na to, ze jezdzac 120-130 km/h nie wrzucacie w ogole 5-tki tylko caly czas 4-ka, czy tak ? Jak jakos nie wiem jak nawet teraz po wylapaniu tego bledu w rozrzadzie mialbym dociagnac do 170 km/h na 4 ce ?!
mam inny silnik, ale...
jak jezdze normalnie to 5 bieg zapinam przy 70km/h, ale gdy w gre wchodzi Vmax to o 5 biegu sie zapomina, moja hania plynnie przyspiesza tak do 180km/h pozniej musze troche poczekac. kiedys na autostradzie rozpedzalem sie i ciolem 4 do 7000obr(z malym kawalkem)wtedy na zegarze wybilo 205km/h, po zmianie na 5 bieg praktycznie nic sie nie zmienialo, ale po bardzo dlugim czasie doszedl do 210km/h(jak widac w opisie :D )


Jeszcze jedno pytanie...jak mam jechac tak docelowo np. te 160km/h to przy jakiej predkosci wrzucacie 5-tke ? Kurcze...musze sprawdzic auto na jakies dobrej prostej za miastem, bo jakos mimo polepszenia przyspieszenia to jakos te 170km.h wydaje mi sie dalekie do osiagniecia...
ja jak zakladam ze bede jechal np 140km/h i chce szybko przyspieszac to jade na 4 i w momecie dobicia do danej predkosci wzucam 5, chyba ze mi sie nie spieszy wtedy 5 wzycam przy 70-90km/h

Wallia
13-07-06, 07:35
Przecież nikt jadac w mieście nie bedzie zapinał 4ki do końca żeby włączyć 5tkę :) Normalnie bez obaw można przy 90 dać 5bieg.Natomiast jak tniesz natrasie na maxa to logiczne żeby pociągnąć 4kę do końca i dopiero 5tke,auto mam łatwiej wtedy isć na full. Pozatym to trochę dziwne że na 4 ce wam idzie więcej niż na 5 tce,chyba ze angole tak mają :)

reXio
13-07-06, 09:54
ja na V na autostradzie jezdze tak ze ja mam ciagle. Najwolniej jade okolo 100 jak sie tir jakis wlecze, od 100 nawet jako tako do tych 120 - 130 przyspiesza wiec nie zmieniam na IV.

Poza miastem V zapinam od okolo 80 km/h i sie tak bujam :P

Dzida
13-07-06, 11:33
Przecież nikt jadac w mieście nie bedzie zapinał 4ki do końca żeby włączyć 5tkę :) Normalnie bez obaw można przy 90 dać 5bieg.Natomiast jak tniesz natrasie na maxa to logiczne żeby pociągnąć 4kę do końca i dopiero 5tke,auto mam łatwiej wtedy isć na full. Pozatym to trochę dziwne że na 4 ce wam idzie więcej niż na 5 tce,chyba ze angole tak mają :)

Nie każdy ma NSXa i buta pod nogą :)

Żadne 90 koni chyba nie daje rady piątce do 6 tysi rpm, a czwórke ciągine :)

jacek5m
18-07-06, 20:30
:)
No mnie takze kolega troche nakrecil swoja Vmax bo wykrecil chyba 190 czy 200 na odcinku autostrady do Komornik ;), ale ma Japonca, d14a4 chyba, sedan, no i predkosc
mu wyszla jak w papierach.

Puscilem swoje aero takze aby zobaczyc, ale zrobilem blad bo chyba przy 5k wrzucilem 5tke.

Doszedl do 170 ale ani rusz wiecej :/

Stad jednym slowem ciagnac na 4ce i powinno byc wiecej ;). Przynajmniej jak w papierach,
dla mnie chyba 177 :)

Pozdr
J

Diups
18-07-06, 23:45
ja dzis jechalem obwodnica... z dziewczyna i kumplem.... czyli w 3 osoby... obok jechal kumpel VECTRA A 2000... 150km ... moja druga polowka dzwonila do jego pasazera bo chcialem sprawdzic czy mi nie przeklamuje licznik - no i przy 4 tysiacach zmienilem na 5.... caly czas na rownym... i bez problemu pozniej mialem 190 z duzym zapasem... 180km/h mialem na 5 biegu przy 5000obr... (vectra pozniej miala 225 przy 6tys na 5biegu :P )tak ze kumpel az sie zdziwil... a vectra jechala rowno ze mna i pokazywalo mu ta sama predkosc wiec nie przeklamuje licznik... wiec nie wiem czemu Wam hanki tak cos powoli pomykaja... jeszcze ja jechalem na kolkach 195/45/15" na alusach w 3 osoby.... z zaladowanym bagaznikiem bo jechalem nad wode... normalnei az kumpel z vectry powiedzial ze ladnie to 1,4 chodzi... ze nie przypuszczal ze to wogule tak lata...
nie wiem czemu Wam tak nie jezdza niektorym.... kurde bo przeciez to ze mam glebe to nie moze az tak wplywac na to ze mam wieksze VMAX bo opory jak sie zmieniaja to chyba nie duzo
ktos zaraz napisze ze to jakis walek jest.... i bedzie niedowierzal... to nagram filmik w ktorys dzien gdyby byli ludzie ktorzy nie wierza...

Leeo
21-07-06, 11:28
Ale mnie zakreciliscie !!! Tez sie dziwilem, ze mi cos wolno idzie hania, bo na piatce bez gazu wpadala na 160 wiecej za bardzo ruszyc sie nie chciala.. Na gazie nawet o 10km mniej wyciskala.. Robilem rozrzad ponad rok temu od razu po kupnie auta, szczerze powiem, ze nie u jakiegos wielkiego fachowaca, a u zwyklego mechaniora, bo bylem wtedy troszek zielony w haniach..

A wiec: czy moglo mi sie cos rozpieprzyc po jezdzeniu rok na zle ustawionym rozrzadzie?

czy moze teraz gdzies skoczyc i bezproblemowo przestawic go w swoje miejsce?

czy mozna teraz bez obaw pocisnac 4 zeby przekonac sie ze o vmaxie? Diups niezle mnie podbudowal w sprawie naszego silniczka, ale na poczatku tez myslalem, ze to prezklamanie przez za niskie kapcie.

gregorb
21-07-06, 14:40
U mnie okazalo sie, ze wlasnie byl przestawiony jeden zab na rozrzadzie (miesiac temu wymieniali mi uszczelke pod glowica) i to bylo powodem. Musze jednak pocisnac ostrzej na trasie, zeby konkretnie sprawdzic Vmax. Czuje jednak, ze mam wiecej mocy pod pedalem i od 3500 auto zaczyna isc w gore, przynajmniej na tyle ile moglem je rozpedzic jezdzac po miescie.

Diups
21-07-06, 20:26
moze zrobmy tak ze kazdy powie ile ma przy 5tys na 5 biegu i bedzie wszystko jasne..



Diups niezle mnie podbudowal w sprawie naszego silniczka,
Wiesz, pisze prawde ziom ... postaram sie nagrac filmik i wrzucic.... bo naprawde jezdzi mi nie glupio to auto... oczywiscie 3d mnie biora ... ale one juz katalogowo maja 3 sekundy do setki mniej... Co jak co jestem zadowolony... bo naprawde jezdzi mi to auto... tylko sonda jest zrypana... i nie spada mi spalanie ponizej 10l benzynki na 100km ;/ :(

skubiszek
24-07-06, 06:33
ja moge powiedzieć że na 4 przy 180km/h mam troszke ponad (delikatnie) 7 tys. na obrotomierzu i odcięcie zapłonu, ale to na 4, piątki nie wrzuciłem bo mi się droga skończyła :) ale sprawdze ile mam na 5 przy 5 tys. to napisze

Leeo
24-07-06, 23:56
ja mam na 4 tysiach na piatce 140 rowno.

skubiszek, odcinka jest na 7200 :)

skubiszek
25-07-06, 00:28
tak jest obywatelu :) przy 7200 odcina mi zapłon na 4 przy prętkości 180km/h.

reXio
26-07-06, 19:13
ja mam rowno 5.000 obr./min przy 190 km/h na V biegu.

Wiem ze na III biegu na odcieciu 7350 obr./min mam 153 okolo :twisted:

Gruszka
26-07-06, 22:01
ja mam rowno 5.000 obr./min przy 190 km/h na V biegu.

Wiem ze na III biegu na odcieciu 7350 obr./min mam 153 okolo :twisted:


Fajnie, ze masz bujna wyobraznie :) Predkosc maxymalna na 3 biegu dla wersji 1.6iLS, to 140 km/h (87 mph).

qba1983
26-07-06, 22:18
Fajnie, ze masz bujna wyobraznie n Predkosc maxymalna na 3 biegu dla wersji 1.6iLS, to 140 km/h (87 mph).

no co ty, przeciez moje 1,5 na III dobija do 150km/h :shock: takze mysle ze 1,6 da rade spokojnie

skubiszek
26-07-06, 22:22
no sory ja mam 1.4 i na liczniku 147-148 na 3 biegu....

Gruszka
26-07-06, 22:24
@qba1983: Masz inna skrzynie, wiec to calkiem mozliwe.

Ja tylko napisalem, co mowi manual o wersji 1.6iLS i nie sadze, zeby sie w nim pomylili o 13 km/h. Chyba, ze wpisali zmierzona predkosc faktyczna, bo faktem jest tez, ze przeklamanie licznika rosnie wraz z predkoscia.

qba1983
26-07-06, 22:34
Masz inna skrzynie, wiec to calkiem mozliwe.

Ja tylko napisalem, co mowi manual o wersji 1.6iLS i nie sadze, zeby sie w nim pomylili o 13 km/h.

wydaje mi sie ze oni podaja te predkosci do obrotow przy ktorych jest najwyzsza moc, a nie odciecie. dlatego da sie jezdzic szybciej niz mowi fabryka.

tak mi sie tylko wydaje, jak sie myle to sorka,

reXio
26-07-06, 22:37
ja mam rowno 5.000 obr./min przy 190 km/h na V biegu.

Wiem ze na III biegu na odcieciu 7350 obr./min mam 153 okolo :twisted:


Fajnie, ze masz bujna wyobraznie :) Predkosc maxymalna na 3 biegu dla wersji 1.6iLS, to 140 km/h (87 mph).

nie rozsmieszaj mnie chlopie!!! 153 jest i bylo zawsze!! 140 - smiechu warte!! Odciecie jest przy takiej wartosci i kropka. Nie masz, nie wiesz ;) a to co w ksiazce to mozna miedzy bajki wlozyc - to ile jest na 1? kolo 50 mysle - ja mam 59/60, na 2 101 - 102 a pewnie podaja 90 ;)


wydaje mi sie ze oni podaja te predkosci do obrotow przy ktorych jest najwyzsza moc, a nie odciecie. dlatego da sie jezdzic szybciej niz mowi fabryka.

tak mi sie tylko wydaje, jak sie myle to sorka,

i cos w tym wlasnie jest - nie podaja do odciecia tylko do innej wartosci. Ja podaje koniec a koniec jest przy 7350 i 153 ;) Mozna zapytac innych wlascicieli 1.6 D16Y3 w manualu. 3 w tej budzie jest swietna i dluga.

vtecmatti
26-07-06, 23:01
[img=http://img302.imageshack.us/img302/2969/przeklbv2.th.jpg] (http://img302.imageshack.us/my.php?image=przeklbv2.jpg)

i jak jest pokazane na zdjeciu silnik D16Y3 ma dluzsza skrzynie i dlatego te roznice w predkosciach miedzy silnikami poszczegolnymi

Leeo
15-08-06, 00:48
Udalo mi sie w koncu przetestowac civa.. Na 4 170, na piatce dobil do 180 i ledwo chcialo pojsc jeszcze szybciej.. Chyba tak ma byc, co? :)

wunat
15-08-06, 02:49
d14z4 pojechalem licznikowe 190 na 14 calach ...

reXio
15-08-06, 10:30
ja wczoraj na 3 biegu osiagnalem 160 ;) Czyli o 3 km wiecej niz zawsze ;) Czemu? Na gazie nie mam juz tego zasmolonego odciecia przy 6500. Gazownik mi wylaczyl :twisted:

Nie planuje silnika na gazie katowac i w 99% przypadkach powyzej 6k go nie krece ale raz czy dwa mu nie zaszkodzi ;)

Ktos da wiecej? 8)

Damiano
16-08-06, 01:23
Dzisiaj dopiero sprawdzilem i na V biegu przy 5 tys obrotów mam ok 162(3) km/h. Wydaje mi sie, ze w porzadku;) Na trasie pali mi ok 6,4l przy 110-120 km/h, tylko w miescie ponizej 10l nie schodzi:( Musze jakos sprawdzic lambde:) Pozdrawiam!

reXio
16-08-06, 12:43
na V tak malo?? D14 maja taka krotka V?

Ja na V przy 5000 obr mam 190 km/h! Jest az taka roznica? :roll:

Damiano
16-08-06, 14:19
Niestety tylko tyle u mnie było :sad: Niech wypowiedza sie jeszcze inni uzytkownicy d14z4 :wink: Pozdr

[ Dodano: Sro 16 Sie, 2006 ]
Dodam, ze jechalem jeszcze z dwoma osobami i połowa bagaznika. Ale chyba wiekszego wplywu to nie powinno miec :wink: :?:

Diups
16-08-06, 17:49
Ja na V przy 5000 obr mam 190 km/h! Jest az taka roznica? Rolling Eyes

wydaje mi sie ze nie ma az takiej roznicy

180km/h mialem na 5 biegu przy 5000obr

wiec roznica jest nie duza... ja nie mam klimy i absu moze to ma jakies znaczenie...

skubiszek
16-08-06, 18:46
raczej nie ma....fakt na włączonej klimie...może mniej pojedzie i będzie się "teoretycznie" dłużej zbierał bo auto jest cieższe...ale ABS? wg mnie nie ma tu nic do gadania....

reXio
17-08-06, 00:29
moze kwestia przelozen skrzyni... ja mam dluzsze stad mam 190 przy 5000 obr. Ale jesli juz sa takie roznice przy D14... ciekawe

Poza tym co ma klima do wskazan predkosciomierz / obrotomierz?! Co ma do tego ABS?! Panowie! :D

Diups
17-08-06, 12:33
Poza tym co ma klima do wskazan predkosciomierz / obrotomierz?! Co ma do tego ABS?! Panowie! n

to bylo pytanie... nie chodzi o wskazywnaie tylko wage... nie wiem wiec pytalem, nie musisz odrazu z tego cisnac ;) i tak pewnie bez klimy i absu lzej jest... ale nadrabiam to 15kg subem.... wiem tyle ze ciesze sie ze moje 1,4 tak zapieprza ;)

Cairo
17-08-06, 18:15
ja mam rowno 5.000 obr./min przy 190 km/h na V biegu.

Wiem ze na III biegu na odcieciu 7350 obr./min mam 153 okolo :twisted:


Fajnie, ze masz bujna wyobraznie :) Predkosc maxymalna na 3 biegu dla wersji 1.6iLS, to 140 km/h (87 mph).
Co ty?? Dokładnie mam taqk samo, ponad 150km/h na III (nawet bliżej 160 bym powiedział)

vtecmatti
17-08-06, 18:45
silniki D14A2 maja duzo krotsza skrzynie generalnie i stad te roznice, ale V bieg niepowiniem az tak odstawac poniewaz jest nieco wydluzony wporownaniu do I, II, III i IV biegu

reXio
17-08-06, 23:48
Co ty?? Dokładnie mam taqk samo, ponad 150km/h na III (nawet bliżej 160 bym powiedział)

juz to bylo walkowane ;) Mamy dluzsze skrzynie i odcina przy okolo 157 ;)


silniki D14A2 maja duzo krotsza skrzynie generalnie i stad te roznice, ale V bieg niepowiniem az tak odstawac poniewaz jest nieco wydluzony wporownaniu do I, II, III i IV biegu

no dziwi mnie to bardzo. Z 2 strony jak jest slabszy silnik to musi dostac krotsze przelozenie zeby uciagnac np. na tej V do tych 185 km/h czy ile tam jest Vmax w 1.4... Tak na chlopski rozum :570:

dszywala
21-08-06, 19:47
170 na 4 i chciało jej się jeszcze hulać :)

Cairo
27-08-06, 10:21
Co ty?? Dokładnie mam taqk samo, ponad 150km/h na III (nawet bliżej 160 bym powiedział)

juz to bylo walkowane ;) Mamy dluzsze skrzynie i odcina przy okolo 157 ;)

Co do różnicy przełożeń to wg tabeli na hondapl.org widze, że 2,3 i 5 mamy krótsze, ale za to przełożenie głowne jest sporo dłuższe. Moje pytanie jest takie czy można zmienić wartość samego przełożenia głównego na takie od 1.4?

dszywala
27-08-06, 15:03
dzisiaj rozgrzałem troche civ'ka :)
180 na dośc dobrej drodze ale nie autostradzie, gdyby nie to że kończył się odcinek umiarkowanej prostej, myśle że 190 bez problemu dało by się wycisnąć a może 195...

Marcin K
11-09-06, 19:01
Ja z silnikiem D14A7 ( odmulonym z 75 KM) zamknąłem licznik na 195. na II biegu 95 km, na III 140, na IV 170. To dziwne że z 1,4 poj da się tyle wyciągnąć ale tak jest i biorąc pod uwagę ciężar auta ( 1200 kg) jestem super zadowolony z osiagów

Pozdrawiam

Windykator
11-09-06, 20:37
Parę ładnych lat temu na autostradzie mój się bujnął do ok 202km/h :) a mam, to co widać na zdjęciu 1.4 :)

TrOuBLE
15-10-06, 21:53
Dzisiaj dopiero sprawdzilem i na V biegu przy 5 tys obrotów mam ok 162(3) km/h. Wydaje mi sie, ze w porzadku;)

Mam ten sam silnik i dokładnie tyle samo mi wyszło.



180km/h mialem na 5 biegu przy 5000obr


Wydaje mi się, że przede wszystkim fakt, że masz mniejsze koła od seryjnych dużo daje (195/45/15 to koła mające mniejszą średnice niż te seryjne). Do tego obniżenie.
Ale tylko się cieszyć, że tak ładnie jeździ:)

dany_j
09-12-06, 17:03
Widzę tematyka rozwijania prędkości Hani i faktycznie wiele potrafią, moja 1,6iLS poleciała na Gdańsk 205km/h jest moc ale najpiękniejsze jest jak po 3000 zaczyna się wkręcać :lol: coś pięknego!!!

Pozdro :twisted:

Piotr1980
09-12-06, 17:34
witam. Moim Civic 1.4i D14A3 (zwężka usunięta), na 4-ce do 180 leci (6000 RPM), na 5-tce da się go rozkulać do 190 km/h - na prostej - 5 tys obrotów . To jak na 1.4 niesamowite dla mnie osiągnięcie. Oponki mam 175/80 R13 to chyba tez ma znaczenie.

Cairo
10-12-06, 09:52
Oponki mam 175/80 R13 to chyba tez ma znaczenie.

Rany Boskie, R13 :?: :!: Uważaj, żebyś się nie przerwócił :!: 8)

reXio
10-12-06, 11:15
no pierwsze modele 1.4i szly na 13 z tego co pamietam :shock:

Misiu
11-12-06, 19:50
hejka mialem tez mb8 a le jako aerodeck i niechce oklamac ale cos macie z silnikami moj wyciogal 200km/h niestety nie moge zrobic jusz zdiecia bo dachowalem mojom haniom i w styczniu bendzie nowa hania tez civic i tez aerodeck ale 1,8l vti

siwykrzych
12-12-06, 13:33
Ja swoja smigałem D14A8 na 5 biegu 160km jak na razie heheh moglem jeszcze wiecej ale droga sie konczyła. Minusem jest glosna praca silnika ale cóz 5,5 tys. obrotów przy takiej predkosci to normalka.

Leeo
13-12-06, 17:42
rexio: ja mam jeden z pierwszych 1.4i i byl na 14".

siwykrzych, jak chcesz sprawdzac VMAX to na 4 biegu na maxa. Na 5 to juz niewiele idzie.

A co do watku, to nie jest to temat o vmax naszych civow, jak to przeczytalem w jednej wypowiedzi, tylko o zle ustawionym rozrzadzie i zmniejszaonej przy tym vmax :P

MiMic
16-12-06, 14:53
Na 100% masz przestawiony rozrząd. Parę dni temu skladałem ciotce rozrząd w d13b2.Auto na wolnych obrotach chodzilo dobrze, na wolnych obrotach obr pod 7 tyś bez problemu.Ale w czasie jazdy auto sprawialo wrazenie że ma moc w zakresie 2,8-3,8 tyś obr hehe dosłownie jakbyś jechał jakimś starym dieselem. Przy 120 auto dostawało zmułę i za nic w świecie nie chciało przekroczyć 4 tyś obr. Dosłownie auto nie miało siły wyprzedzić. Próbowaliśmy skorygować to poprzez opoznienie zapłonu ale na aparacie zapłonowym już się regulacja skończyła.Jak się okazało przestawiłem rozrząd o 1 ząbek,po korekcie auto bez trudu osiąga prędkość i ma rewelacyjny start od 3 tyś obr.Gwarantuje ci że przestawili ci rozrząd, ten 1 ząbek ( 2 sie już kaszanka ponoć robi :) ) sprawia że się całkowicie zmienia charakterystyka pracy silnika.


A dodam jeszcze ze te cykanie to walenie zaworów. Przy skopanym rozrzadzie podczas obciążenia stukają (cykają) niemiłosiernie.

Witam
Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem 5D 1.4 is rocznik 97. Oczywiście po zakupie powędrowała do warsztatu na wymianę wszystkich płynów i rozrządu. Choć wg. książki serwisowej miała wymieniony 20 tys wcześniej. Stosuję zasadę ograniczonego zaufania ;-) Tak więc wziąłem ją na jazdę próbną i wydaje mi się nieco mułowata. Tak jak w cytowanym poście a nawet gorzej. Dzisiaj znalazłem sobie trochę wolnej szosy i postanowiłem się rozpędzić - osiągnąłem magiczne 140 km/h przy 5 tys obr na IV biegu :? Do tego jak to się mówi potocznie autko nie ciągnie. Może za wiele spodziewam się po tym silniku, no ale żeby moja stara 309 1.4 - subiektywnie miała lepszą przyśpiechę :(
Poza tym mam wrażenie, że nie wkręca się na obroty. Rozumiem ze przy 2-2,5 tys obr może zachowywać się nieco mułowato ale przy 3-4 tys jest niewiele lepiej. Dopiero od 4 tys czuję, że zaczyna się coś dziać.

Edit cd...

Testowałem swój nabytek po odebraniu z warsztatu, juz w warsztacie mówili ze cos słabo przyspiesza na niskich obrotach, zupełnie jakby miała jakąś dziurę. W warsztacie wymienili kopułkę, pasek razem z rolką, filtry oleje, nowe świece ngk itp.
Auto w moim odczuciu miało tak słabą dynamikę, ze nawet zatrzymałem się i wyjąłem chodniczki myślac, żę nie mogę dociśnąc gazu do końca :roll: Mam gaz do dechy a obroty wspinają się bardzo leniwie. Na 5 biegu przyspieszenia nie ma prawie wcale - udało mi sie dobić do 120 po bardzo długim rozpędzaniu. Strach pomyśleć jak tym wyprzedzać. Nawet na 4 biegu, jak pisałem wcześniej, rozpędziłem się do 140 przy 5 tys obr na 4 biegu, moze do 150 bym doszedł. To chyba jest coś nie tak ? Niestety nie mam porównania do innych Hond.
Sugerowano mi tez awarie sondy lambda :|
Od 2 -2,5 tys obrotów przy wciśnieciu gazu przyspiesza bardzo nierówno, wyczuwam delikatne szarpniecia(spadki mocy ?). Nie wiem co sie dzieje a autko ma raptem 113 tys km przebiegu. Sam silnik pracuje bardo ładnie, równo i pieknie brzmi, ale efektów brak.
Zna ktoś może jakiś dobry warsztat w Poznaniu który zna się na Hondzie i nie zadrze ze mnie ostatniej skóry ?
Pozdro

Cairo
16-12-06, 21:34
Może być zapchany katalizator, a może auto jest po prostu zmulone przez poprzedniego właściciela.
Spróbuj zrobić reset kompa i naucz go "agresywniejszej" jazdy.
Czyli po resecie i odczekaniu aż włączy i wyłaczy się wentylator, kilka porządnych startów do odcinki 1,2,3 może pomoże.

stempel
17-12-06, 07:47
I wierzysz ze to pomoze?????? reset koma nauczenie agresywnej jazdy??? jak to pomoze to bede swoi uczyc codziennie.:)) lepiej sprawdz ten rozrzad ,moze po wymianie przestala jechac i wlasciciel stwierdzil ze trzeba sprzedac .

Cairo
17-12-06, 08:37
Szans dużych nie ma, ale to nic nie kosztuje, więc sprawdzić zawsze można.

Damiano
17-12-06, 14:53
Ja obstawiam na przestawiony rozrząd podczas tej ostatniej wymiany paska :wink:

Windykator
18-12-06, 08:35
A może pasek Ci przeskoczył, albo zawory wyreguluj ;)

MiMic
18-12-06, 09:40
Jestem umówiony z mechanikiem (polecanym tutaj) na jutro, zobaczymy... :wink:

Leeo
18-12-06, 11:07
sprawdz, jak smigniesz, prawidlowo powinienes miec 140 przy 4 tys obrotow...

Sam silnik pracuje bardo ładnie, równo i pieknie brzmi

wiec zawory powinny byc ok. Gdyby tak nie bylo obroty na jalowym biegu by Ci falowaly.. Podobnie byloby w rozpieprzonej sondzie lambda.

MiMic
18-12-06, 11:28
Juz sprawdzałem - na 4 biegu miałem 140 km/h przy równo 5 tys obrotów

Urwało mi te 1 tys obrotów i czuję to w kazdym zakresie.

Lechuuu
18-12-06, 22:01
Kurcze, ja mam tak samo jak Ty MiMic. Mi tez strasznie zamula, siły cos nie ma i zanim osiagnie te 120 km/h to troche trwa...

[ Dodano: Wto 19 Gru, 2006 ]
Dzisiaj sprawdzałem ile wyciaga Hania na 4 biegu. Miałem 140 km/h przy 5 tysiacach obrotów na 4 biegu. Z tego co wyczytałem to powinienem miec na 4 biegu 140 km/h przy 4 tysiacach ... czy to prawda??? Czy to jest wina zle ustawionego paska rozrzadu??? Ta zamuła mnie juz denerwuje...

Leeo
20-12-06, 11:50
zalezy od silnika.. na stronie 3 pisalismy o predkosciach. U mnie na IV biegu max pojdzie 170, na V do 180, jakbys mial przestawiony rozrzad to nie przekraczalbys 150, przynajmniej tak mial gregorb.

Lechuuu
20-12-06, 15:14
he he tyle to az nie pujdzie, nie ma szans, 150 km/h i wiecej chyba juz nie... mam silnik 1.4iS 90 koni pod maska, rocznik 1996 5 drzwiowy D14A2

Costa
20-12-06, 15:54
tez sie sklaniam ze pasek przeskoczyl albo zle zalozony

Windykator
20-12-06, 17:39
he he tyle to az nie pujdzie, nie ma szans, 150 km/h i wiecej chyba juz nie... mam silnik 1.4iS 90 koni pod maska,
wszystko to samo, rocznik 1998, 170k przebiegu i 150km,h to spoko śmigam, 175km/h sam śmigałem a jeszcze by szła,ale już nie było gdzie.

Leeo
20-12-06, 18:20
tez mam 90KM i to jeszcze zagazowany z 1995 roku, gumki 195/50R15, wiec jak Twoj tyle nie pojdzie, to lipsztyk, jest jakis problem, moze faktycznie z rozrzadem, lap GG do gregorb'a, bo on mial taki probelm.

Pamietaj, ze Vmax sprawdzasz na IV biegu, nie na V. Dopiero jak IV nie daje juz rady, ale to juz jest predkosc bardzo zblizona do maxymalnej.

Lechuuu
20-12-06, 18:26
No to pewnie będzie ten pasek... i tak miałem go wymienic bo mój wujaszek od którego kupiłem Hanie mówił ze przy 170 tys musze go wymienic, w tej chwili mam 165 tys i na poczatku stycznia go wymieniam. To dziwne, ale mój wujaszek mówił ze autko jak na Hanie przystało jest bardzo dynamiczne, rwie asfalt przy starcie i wogule jest naj naj... Jak go kupiłem we wrzesniu, to szczerze mówiąc nie widzałem w nim nic takiego rewelacyjnego :? Moje stare polo z silnikiem 1.3 z 54 KM pod maską chyba szło lepiej...
Oby to był ten pasek... czeka mnie jeszcze chyba naprawa wydechu bo coś z wydechu mu słabo dmucha spalinami, pawnie katalizator jest zapchany. Jak naprawie te dwie rzeczy to pewnie Hania znowu będzie tryskac pełnia życia... oby tak było

jjurgiel
20-12-06, 21:29
Zapchany katalizator też może zamulać i wtedy rozrząd może być OK.

Mystek
20-12-06, 22:08
panowie co tak slabo u was z tymi max predkosciami ? w poprzedniej hondzie 5gen 1.5 przed zagazowaniem lecialem 210kmh do 180 jechala spokojnie, po zalozeniu gazu 190max ale i tak jechal normalnie a wy tu piszecie ze nie dosc ze tlyke to trwa to jeszcze 150/170 to max ... co jest grane ?!

Lechuuu
21-12-06, 15:00
No to bardzo dziwne jest, Hania niby taka dobra, ale każdy ma z nia problemy, to szarpie, to zamula, to za dużo pali... he he, albo mamy wszyscy katalizatory pozapychane albo polaki nie umieja pasków rozrządu zakładać :wink: :grin: :wink:

TrOuBLE
22-12-06, 09:10
panowie co tak slabo u was z tymi max predkosciami ? w poprzedniej hondzie 5gen 1.5 przed zagazowaniem lecialem 210kmh do 180 jechala spokojnie, po zalozeniu gazu 190max ale i tak jechal normalnie a wy tu piszecie ze nie dosc ze tlyke to trwa to jeszcze 150/170 to max ... co jest grane ?!

No tak, też w poprzedniej Hani (jajku) 1.5 miałem takie osiągi. Ale weź pod uwagę, że jajko jest niższe, o wiele bardziej opływowe, lżejsze o wiele i do tego ma silnik 1.5 a nie 1.4. Więc nie ma go co porównywać do 5D.

Mystek
22-12-06, 20:12
Moje mialo tone szpachli i drugie tyle spojlerow :wink:

TrOuBLE
27-12-06, 19:13
Dzisiaj na A4ce udalo mi sie rozpedzic Hanne do 190 ( z mala pomoca grawitacji, czyt. wzniesienie:D ). Po prostej rozpedzala sie elegancko do 185, dalej ciezko. Mysle, ze przy sprzyjajacych warunkach, poszla by moze ze 195. Mysle, ze gleba by pomogla. A do tego jechalem na zimowkach, przy 2.2 i 2.1 bara, ciekawe czy wiecej barow by cos dalo.

MiMic
29-12-06, 15:42
Witam ponownie
Gdyby ktoś borykał się z podobnymi problemami i czytał ten temat, to podaję jak pozbyłem się moich:
- sprawdzenie wydechu
- regulacja zaworów
- regulacja wolnych obrotów
- & najprzyjemniejsze - odmulanie :twisted:

Autko zachowuje się już bardzo przyzwoicie.
Pozdro

gregorb
29-12-06, 18:34
- sprawdzenie wydechu
Jak sprawdziles wydech.... ?

MiMic
29-12-06, 19:19
- sprawdzenie wydechu
Jak sprawdziles wydech.... ?
Katalizator był wykręcany , w celu wykluczenia wydechu jako jednej z przyczyn, tak twierdził mechanik, ja byłem w pracy :wink:
Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak dokladnie i co robił to muszę zapytać ;) Generalnie wydech byl ok!
Autko było totalnie rozregulowane i do tego zamulone. Potwornie wolno wkrecało się na 4 tys.

Lechuuu
29-12-06, 23:12
MiMic, a co z tym paskiem rozrzadu??? Był ustawiony dobrze czy był przestawiony o 1 ząbek???

Leeo
30-12-06, 10:02
Mystek, no niestety tak slabo chodza. Ja u siebie zamiast katala mam strumienice, wiec o zapchanym katalizatorze nie ma mowy.. :) Na IV dobilo do 170, na V biegu ledwo ponad 180, moze gdybym mial jeszcze odcinek 15km do dobiloby do 190 :P

MiMic
30-12-06, 19:03
Co do rozrzadu, to dla pewności oglądało go dwóch mechaników - dwa razy ta sama odpowiedź - OK.
Nie mogę pojąć, jak mozna było doprowadzić autko do takiego stanu :? Ten facet chyba nigdy nie przekraczał 3 tys obrotów.
Z drugiej strony jednak po wymianie paru pierdołek i regulacji stałem się właścicielem całkiem sprawnego samochodziku za mała kasę. :mrgreen:

Lechuuu
30-12-06, 22:10
a co miało najwieksze znaczenie ze zaczeła normalnie chodzic? regulacja zaworów? W jaki sposób odmulałes Hanie?

MiMic
31-12-06, 00:38
Do czerwonej Lechuuu ;-)
zaworki tez pomogły - bardzo brzydko chodziła na wolnych, prawie zero mocy na niskich obrotach, prawie gasła przy ruszaniu.
W zasadzie to wszystko co mogę napisać - o szczegółowe porady musisz zwrócić się do mechanika.

Lechuuu
31-12-06, 01:16
no to dzisiaj ja troszke pomecze... po pierwsze to zresetuje jej kompa, bo czytałem ze sie uczy... no i potem do czerwonej :) Zrobie jej mały wycisk, ciekawe jak na to zareaguje :D

TrOuBLE
31-12-06, 15:38
no to dzisiaj ja troszke pomecze... po pierwsze to zresetuje jej kompa, bo czytałem ze sie uczy... no i potem do czerwonej :) Zrobie jej mały wycisk, ciekawe jak na to zareaguje :D

Zrób jej wycisk, pokaż kto tu rządzi:). Ale NIGDY na zimnym! Silnik musi być rozgrzany, najlepiej po przejechaniu ok 6km.

lukasz6006
01-01-07, 22:50
Witam!
Mam pytanie czy te same problemy dotyczą też motoru D15z6?
Zostałem szczęśliwym posiadaczem 3dzwiówki z 96r z tym silnikiem i właśnie wymieniłem rozrząd.Jest to moja pierwsza hania. Nie miałem okazji przetesować wyższych predkości przed wymianą,więc nie mam porównania.Ale powyżej 100tki robi sie chyba troche mułowaty.Na IV biegu osiągnołem troche ponad 160 i dalej to sie niezbyt chciał bujać. I bieg idzie wg. mnie całkiem przyzwoicie do odcięcia, na II troche traci tak przy 6400, a na III nie chce juz dociągnąć do oporu. Czy wina możę leżęć po stronie rozrządy ,czy możę ogólnego zamulenia autka (wcześniej właścicielem od nowości była 40 letnia kobieta która chyba raczej tych wartości nie próbowała osiągać)????

qba1983
02-01-07, 17:49
Witam!
Mam pytanie czy te same problemy dotyczą też motoru D15z6?
Zostałem szczęśliwym posiadaczem 3dzwiówki z 96r z tym silnikiem i właśnie wymieniłem rozrząd.Jest to moja pierwsza hania. Nie miałem okazji przetesować wyższych predkości przed wymianą,więc nie mam porównania.Ale powyżej 100tki robi sie chyba troche mułowaty.Na IV biegu osiągnołem troche ponad 160 i dalej to sie niezbyt chciał bujać. I bieg idzie wg. mnie całkiem przyzwoicie do odcięcia, na II troche traci tak przy 6400, a na III nie chce juz dociągnąć do oporu. Czy wina możę leżęć po stronie rozrządy ,czy możę ogólnego zamulenia autka (wcześniej właścicielem od nowości była 40 letnia kobieta która chyba raczej tych wartości nie próbowała osiągać)????

chyba cos jednak masz nie tak, na III powinien dojsc bez problemu tak do ok. 140-150km/h.
a na II chyba nie powinienes odczuc straty mocy, bo bardzo szybko mija ta granice a zatzymuje sie przy 7200obr/min kiedy to ma odciecie paliwa.(ok.110km/h)
zadnych bledow komp nie pokazuje? jesli nie to zresetuj kompa, moze cos pomoze.

lukasz6006
02-01-07, 18:06
jeszcze kompa nie sprawdzałem,więc co do błędów to nie wiem. A z tym resetem ,to da sie samemu czy trzeba do warsztatu smigać?

qba1983
02-01-07, 18:14
dasz rade samemu:

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=9708&highlight=reset+ecu

lukasz6006
02-01-07, 18:15
jeszcze kompa nie sprawdzałem,więc co do błędów to nie wiem. A z tym resetem ,to da sie samemu czy trzeba do warsztatu smigać?

Lechuuu
12-01-07, 20:08
Dzisiaj dałem Hanie do mechanika żeby wymienić pasek rozrządu i po wstępnych oględzinach mechanik wywnioskował ze na serio pasek jest chyba przesunięty o 1 ząbek... poprzedni pasek to wymieniali w serwisie Hondy... czy mogli by się pomylić i źle go założyć??? Jutro jadę po bryczkę i zobaczymy jak to będzie... mam nadzieje ze będzie OK

Maxland
14-01-07, 12:23
U mnie problem zniknął po wymianie zafajdanych tłumików środkowego i tylnego. Teraz lekko ciągnie... Wcześniej wyczyściłem przepustnicę, wymieniłem świece i sprawdziłem ciśnienie sprężenia silnika. I. 10,6 II. 12,6 III. 12,4 IV. 12,5. Pasek i filtry też były wymienione. Paliwo: V-Power. Hanie trzeba szanować. Pozdrawiam

punol
25-02-07, 20:08
Witam! Pozwolę sie dołączy do tematu.
Mam Civice 1,5 D15B2 i wydaje mi się że ma m coś nie tak z rozrządem. A dokładnie że jest chyba przestawiony.
Max dzisiaj to ledwo 150 wyciągnąłem. Poobserwowałem sobie też prędkości i obroty:
Przy 110km/h na 4 biegu było 4tyś obr/min
Przy 120km/h na 5 biegu było 3,5 tyś obr/min
Co myslcie?
Czy to wina rozrządu.???

Cairo
26-02-07, 06:41
ALe jak mamy to stwierdzić? Po stosunku obrotów do prędkości? :bicie:

punol
26-02-07, 12:55
No i sprawdziłem ten rozrząd. Jest tak:
Na kole pasowym są takie rowki 3 koło siebie razem i jeden troche dalej.
Gdy ustawię na ten środkowy z tych trzech na rysunku oznaczony jako 1 równo ze znaczkiem 2 na silniku to górne znaki GMP nr 3 pokrywają się z górną krawędzią głowicy cylindrów.

Gdy ustawię ten osobny znak na kole nr. 4 to górny znak GMP nr. 6 pokrywa się ze znakiem nr 5 na silniku.

A tu linki do obrazków:
http://punol.wrzuta.pl/obraz/9DqhvO0N8m/
http://punol.wrzuta.pl/obraz/9TOUq06F9o/
Nie wiem czy tak ma byc?
Jest dobrze ustawiony?

Lechuuu
04-03-07, 23:04
Mi sie wydawało tez ze mam rozrzad zle ustawiony, byłem u mechanika zeby mi wymienił rozrząd, i przy okazji go sprawdził. Mechanik stwierdził ze rozrzad jest załozony ok. Tez mam 4 tysiace obrotów przy 110 km/h na 4 biegu, przy 140 km/h mam na 4 biegu 5 tys obrotów, a moj silnik to D14A2. Mechanik mowił ze to zalezy z tymi obrotami chyba od modelu silnika... no ale sam nie wiem... Moze jakis urzytkownik co ma silnik D14A2 i ktoremu Hania dobrze chodzi by sprawdził jaka ma przy 4 tysiacach obrotach predkosc na 4 biegu?? Bo mnie ten problem zalamuje, moze ktos pomoze??

punol
05-03-07, 00:34
Lechuu!!! Sprawdź sobie ten pasek! Ja kupiłem Anie i była mułowata max 150 jechała i to z górki. Pasek był w niej wymieniany 5 tys km temu w dość duzym warsztacie. I też myslałem, że musieli dobrze założyć. Ale wziołem sciągłem osłonke paska ustawiłem znak na kole pasowym ze znakiem na silniku patrzę na te znaki na wale korbowym i jakby były źle ustawione. Dodam, że miałem przy sobie instrukcje. Pojechałem do mechanika i mu mówię co i jak! On na to, że raczej niemożliwe bo by silnik nierówno chodził na wolnych itp. W końcu zajrzał do instrukcji i się okazało, że był ustawiony do innego typu silnika. Sam niewiedział :/ Wedłud drugiego znaku.

W Hani to do każdego silnika np 15B2, 15Z itp. się inaczej ustawia rozrząd.
Tera Hania śmiga jak nigdy!!! :) :) :d :d

Lechuuu
07-03-07, 00:20
Mój mechanik tez ustawiajac mój pasek to nie wiedział jak ma byc ustawiony, nie miał mojego silnika D14A2 w swojej ksiażce. Mówił ze pasek jest ok bo w innym przypadku ustawienie zapłonu by było złe, a zaplon jest ustawiony ok...

punol
07-03-07, 09:42
Lechuu. Mi tez mówił, że jak będe miał źle rozrząd ustawiony to się zapłon przestawi czy jakoś tak.
Hehe Może to ten sam mechanik.

Lechuuu
07-03-07, 12:31
Teraz to ja juz nie wiem co robic, jak byc pewnym ze pasek jest dobrze ustawiony??? W piatek chciałem kupic nowe przewody WN i swiece, bo niby to tez moze byc przyczyna ze tak zamula, i szarpie przy niskich obrotach. Moje kable sa w samochodzie od nowego, maja juz 11 lat, wiec moze juz czas na nie... dodam ze nie mam choinki pod maska w ciemnosci, no ale chyba je wymienie

Krasny
07-03-07, 21:29
Czesc!

Lechuuu moja Honda tez ma 110km/h przy 4 tys obr. na czwartym biegu, ale nie odczuwam braku mocy silnika. Prędkości powyzej 150 km/h nie próbowałem. W instrukcji obsługi pisze ze 172km/h powinna wyciagnac. Moze to szarpanie silnika to wina tych kabli WN a moze sondy lambda?

vikal
08-03-07, 18:58
No włanie powinna ciągnąć na 4 biegu...
Moja niestety nie chciała dzisiaj, mało nie wpadłem na autko naprzeciwko jadące.
na 4 biegu doszła do 100 i nie chciała więcej, ledwo się zmieściłem :djablek:
na 5 ciągnie dalej :klutnia:

na pokładzie były 3 osoby + dziecko - może dlatego :/

Holek1984
08-03-07, 19:46
No raczej na 4 powinienes 140 -150 wyciagac...

vikal
08-03-07, 20:18
no właśnie !!!!!!
ale potem jeździłem jeszcze po mieście to jak mu troche poprzyciskałem to szedł bez problemu.,
tłumacze to sobie tym że autko stało 1,5 miesiąc nie jeżdzone, czasami odpalane (stał w komisie). a ja nim zrobiłem raptem 50 km
w sobote jade w trase to go troche przegonie.
Wleje także pełny bak paliwa 98 i STP czerwony i dam troche po bucie - to go odmuli :d :d :d
Właśnie, wlewacie STP czerwony do przeczyszczania ukł. paliwowego czy coś innego????

Lechuuu
10-03-07, 17:46
Ma ktos z was moze jakies materiały na temat rozrzadu w silniku D14A2??? Ten rozrzad mi nie daje spokoju. Powyzej 120 - 130 km/h to to wogule nie chce isc :(

vikal
10-03-07, 19:02
ja miałem w czwartek to samo - nie chciała iść.
Miałem w baku tylko trochę paliwka(ok.12 l) - pojechałem na inną stacje i zalałem lepszego.
Dzisiaj autko jedzie jak tralala. Na 4 miałem wskazówkę między 150 a 160.
Chodziła pięknie.
Także radze sprawdzić najpierw podstawowe rzeczy i zmienić stacje.
:aloha:

Gruszka
10-03-07, 19:15
Ma ktos z was moze jakies materiały na temat rozrzadu w silniku D14A2??? Ten rozrzad mi nie daje spokoju. Powyzej 120 - 130 km/h to to wogule nie chce isc :(

Jak ustawic rozrzad w D14A2. (http://media.honda.co.uk/car/owner/media/manuals/CivicManual/pdf/6-24.pdf)

Pzdr.
Gruszka

Lechuuu
11-03-07, 16:51
Dzięki Gruszka, jutro biore wydruki i jade do mechanika... teraz juz wiem dlaczego Hania zamula... mam poprostu zle ustawiony rozrzad... jest ustawiony według instrukcji dla D15Z3 a nie dla D14A2. Teraz wszystko jasne. Jeszcze raz wielkie dzieki, nie wiem ja Ci sie odwdziecze :)

[ Dodano: Nie 11 Mar, 2007 ]
Vikal, a jaki Ty masz silnik??? Wez sprawdz czy napewno masz pasek dobrze ustawiony... ja mam na 100% zle i stad te problemy

Gruszka
11-03-07, 17:08
Dzięki Gruszka, jutro biore wydruki i jade do mechanika... teraz juz wiem dlaczego Hania zamula... mam poprostu zle ustawiony rozrzad... jest ustawiony według instrukcji dla D15Z3 a nie dla D14A2. Teraz wszystko jasne. Jeszcze raz wielkie dzieki, nie wiem ja Ci sie odwdziecze :)

Wpadnij na jakis zlot 5D w lato, to napijemy sie piwka :)

Lechuuu
11-03-07, 17:23
he he jestem za :D Wisze Ci skrzynie dobrego browara :) Ale mnie ta instrukcja ucieszyłeś, ciekawe ze w tej serwisówce co miałem... ze tam nie było nic o silniku D14A2

lunatyk
27-02-09, 00:23
odkopę troszkę temat...


Jutro wybieram się na wymianę rozrzadu i powiem Wam że po przeczytaniu tego to bardziej się boję, że coś spier*** niż że w przypadku braku wymiany pasek mi ****ie ! :D na ta chwile silnik d15z3 kucyków 90 vtec-e vmaxa na vervie orlenowskiej ok 180km/h. Prędkości podróżna do Warszawy dwupasmówka to ok 130-140 km/h z palącym się ECO !:D Natomiast panowie pamiętajcie, że silniki Hondy to wysokobrotowe konstrukcje które z elastycznością mają tyle wspólnego co cep z górnictwem. Chcesz szybciej ? bieg w dół [ najlepiej 2 :D:D] i lecisz :) Na 1 biegu łapę ok 60 km/h , 2 to 100km/h, 3 to 140km/h i v maxa na 4 to 180 km/h. Jutro zmienią ten rozrząd dodatkowo wymieniam tłumik. Zlecić od razu przeczyszczenie katalizatora ? tłumik srodkowy i tylny orginał będzie wiec chyba tak... na razie narzekałem ale jak widzę wasze wypowiedzi to mam czarna strzałe [; zobaczymy co będzie jutro po wymianie rozrządu, pompy wody i termostatu [ QBA obiecuje po wymianie wyciągam wkładke z przed chłodnicy !!:D]

pozdro 600

TeeS1975
27-02-09, 00:26
zobaczymy co będzie jutro po wymianie rozrządu, pompy wody i termostatu
a co ma być nic nie będzie