PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wbiciem biegów



Goraloo
28-12-09, 15:32
Czesc!
Problem tego typu:
podkrecilem autko do ok 4-5tys i przy zmianie biegu z 3 na 4 nastapila blokada. Nic nie slyszalem, zeby cos zgrzytnelo, chrupnelo, ale moze dlatego, ze leciala muzyczka (glosnosc standardowa) Zatrzymalem sie i nie moglem wbic zadnego biegu. Po kilkunastu probach wbilem 4ty bieg (na wylaczonym silniku) i dojechalem do domu 20 km. Nie mam pojecia co to jest, jeden "majster" powiedzial mi, ze cale sprzeglo do wymiany, a co jesli to jakas *******a albo nie sprzegło? Niechce wydawac 400pln na sprzeglo + 250pln za montaz, a okaze sie, ze to cos innego. Pedal sprzegla chodzi raczej ciazko, cos jak hamulce na wylaczonym silniku. Przed usterka nie mialem zadnego problemu i sprzeglo chodzilo jak maselko. Jezdze... raczej spokojnie ;D
Czy moze mi ktos udzielc diagnostyki poprzez forum ?!

luzik
28-12-09, 16:13
No cóż kolego na moje to faktycznie sprzęgło wysiadło.Co się tyczy skrzyni biegów to bardzo trudno cokolwiek zdiagnozowac bez rozbierania, a to i czas i koszta bo za samo wyciągnięcie skrzyni słono sie płaci :(

Spider22
28-12-09, 21:42
Tak jak kolega pisze poszło sprzęgiełko(niestety) pedał sprzęgła powinien chodzić leciutko z racji że mamy w naszych Haniach hydrauliczne sprzęgło więc jak czujesz opór na pedale sprzęgła to prawdopodobnie rozleciał się docisk lub tarcza. Oczywiście widzę tylko opcje wymiany całego sprzęgła

Goraloo
28-12-09, 23:24
Dzieki za odpowiedz, caly dzien spedzilem na forum i allegro i chyba jednak kupie exedy (440pln) zamiast Valeo (275pln) + wymiana, srednio 250pln, ale znalazlem jeden zaklad, ktory zrobi mi to za 150pln. Robocizna bedzie w Nysie, bo tam padlo mi auto, aczkolwiek jesli znacie kogos z Wroclawia, kto ma dostep do tanszego osprzetu, chetnie sie z nim skontaktuje :)
Mam nadzieje, ze ceny, ktore podalem, kiedys beda przydatne.

Goraloo
08-01-10, 14:48
sprzegielko zamontowane i problem z glowy. Zakupilem caly zestawik za 362pln w
AutoMalica Wrocław
tel.: 071 361 72 37
tel. kom:609 30 30 40, 693 15 96 56
Bardzo pomocna Pani, ktora w swieta dostarczyla mi sprzegielko pod wczesniej umowione miejscu, takze polecam jak najbardziej i jednoczesnie maja bardzo dobre ceny. Ja za 362pln dostalem tarcze i docisk NKK + lozysko (nie wiadomej firmy)
Pozdro!