PDA

Zobacz pełną wersję : problem z automatyczną skrzynią biegów D16Y5



pj77civic
27-12-09, 15:59
Witam

Posiadam D16Y5 1.6 1998 EK1
Jest to automat.

Od dłuższego czasu mam problem ze skrzynią biegów.
Dopóki silnik nie osiągnie normalnej temperatury skrzynia zmienia biegi bardzo odczuwalnie czyli szarpie i długo.
Problem znika jak samochód jest rozgrzany jednak po zatrzymaniu się i ponownym ruszaniu przy zmianie na 1 i 2 jest spore opóźnienie i szarpnięcie.
Poziom płynu w skrzyni w normie - kolor jasny i czerwony - chyba w normie.

Co sugerujecie, co robić ?

Pozdrawiam

PeJot
27-12-09, 21:31
Użytkownicy automatów opowiadają, że jak coś zaczyna się dziać ze skrzynią to zmieniasz olej i jeździsz dalej (w co nie do końca wierzę bo szarpanie automatu raczej nic dobrego nie wróży...)

Wymieniałeś wogóle olej z filtrem odkąd masz to auto ?

pj77civic
27-12-09, 22:35
auto mam ponad rok i nigdy nie wymieniałem oleju ani filtru w skrzyni dlatego że olej wygląda na świeży czyli czysty i czerwony.
a może jednak wymienię i zobaczę jak zareaguje

sky83
27-12-09, 23:08
Koleś Ty masz CVT a tam nie ma biegów,te skrzynki są znane z tego,że na zimnym oleju falują obroty.Zmień olej na dedykowany CVT-F z ASO....

pj77civic
27-12-09, 23:13
czy ta skrzynia wogóle ma filtr oleju bo nie mogę nic nigdzie znaleźć o tym i nawet w sklepach nie ma filtrów do skrzyni

a czy olej CASTROL DEXRON III będzie złym olejem ?

sky83
28-12-09, 08:40
Ma filtr oleju, dostepny jedynie w ASO , dextron III jest bardzo złym wyborem.Wykończysz dużo szybciej skrzynie na tym oleju.Sprowadź ze Stanów CVT-1 lub kup w ASO Hondy CVT-F .Koszt filtra to ok 100 zł a oleju CVT-F 270 zł (4 litry)..