PDA

Zobacz pełną wersję : Nie działa, pomocy!!!



Limbo
25-12-09, 19:03
Witam!
Historia trochę długa, ale wolę napisać wszystko dokładnie żebyście sprawniej mogli mi pomóc:P

Ostatnio kupiłem wiązki z oprawkami dwuwłóknowymi żeby mieć w tylnych lampach 4 pozycyjne i 2 przeciwmgielne.

Wszystko było cacy tylko że w lampach wewnętrznych, świeciło mi to mocniejsze włókno jako światło pozycyjne.
Chciałem to opanować żeby słabsze włóko świeciło jako przeciwmgielne i udało się. Uzyskałem efekt taki jaki chciałem obracając ta okragła płytkę wewnątrz oprawki dwuwłóknowej.

I WTEDY POJAWIŁ SIĘ MAŁY PROBLEM.......
Przeszedł mi bezpiecznik od tylnych lamp i lamp przeciwmgielnych bo jak idiota kręciłem prze żarówkach na włączonych światłach w pośpiechu.

Wymieniłem bezpiecznik od tylnych lamp i od przeciwmgielnych.
włączyłem światła pozycyjne i przeciwmgielne.
Bezpiecznik od przeciwmgielnych ponownie się przepalił.
Nie wiem czemu to zrobiłem, ale bezpiecznik w przeciwmgielnych (7,5) zastapiłem 20 (kretyn ze mnie)

Efekt był taki, że jak wcisnąłem guzik od tylnych przeciwmgielnych to te "pomarańczowe światełko" chwilę pomrygało po czym zgasło całkowicie. Bezpiecznik 20 który wstawiłem do przeciwmgielnych nie był przepalony.

Wywaliłem wiązki z oprawkami dwuwłóknowymi z tylnych lamp wewnętrznych i założyłem seryjne bo chiałem zobaczyć czy teraz bedzie przeciwgmielne działać.
Włożyłem odpowiedni bezpiecznik 7,5 od przeciwmgielnych i włączyłem te własnie światło.
Efekt był taki, że przeciwmgielne nie świeciło a bezpiecxznik teraz tez nie jest przepalony.
Rozebrałem tą skrzynkę z przyciskami od podgrzewania tylnej szyby i przeciwmgielnych. Żarówki są ok.

Nawet dobre żarówki, które powinny świecić wciśnięciu przycisku z przeciwmgielnych nie zapalają się.

TERAZ MOJE PYTANIA:
1. Czy któryś z bezpieczników pod maską odpowiada za te światło??
2. Czy wymiana tej skrzynki z przyciskami od podgrzewania tylnej szyby i przeciwmgielnych załatwi sprawę??
3. Jest jeszcze jakas inna opcja?? Co mogło się przepalić przez ten mój lekkomyslny występek:P??

BARDZO PROSZĘ O POMOC:p
Pozdro

(Sorry o zamotaną wypowiedź)

skolopendra
25-12-09, 22:35
prawdopodobnie gdzieś przewody się skręciły i robią zwarcie

zacznij od szukania zwarcia, a później dopiero zakładaj bezpiecznik

Limbo
25-12-09, 23:08
Na jakim odcinku szukać zwarcia?? Między bezpiecznikami a przyciskiem od przeciwmgielnych??
Czy od przycisku w stronę tylnych lamp?? Może jeszcze gdzies indziej??

Jakieś inne propozycje??

Skoti
26-12-09, 01:39
predzej obstawiam przerwe na kablu a nawet bardziej na jakiejś kostce. zrobiłeś zwarcie a bezpiecznika nie wybilo bo był prawie 3 razy większy niż powinien. zapewne któraś z wiązek uległa przepaleniu lub kostek stopieniu(nie sprawdzaj na oko). tylko teraz masz troche szukania. Polecam zapoznanie się z instalacja elektryczna z manuala, miernik w dłoń i do dzieła

Limbo
26-12-09, 09:39
Jeszcze jakieś inne propozycję, żebym w razie czego miał więcej możliwości na znalezienie owej usterki??

Nemereth
26-12-09, 23:59
Poproś kogoś z okolicy żeby pomógł Ci to ogarnąć przy piwku. Mogę coś pomóc bo sam ogarniałem kompletną wiązkę do przeciwmgielnych i robiłem sobie USDM ale nie wiem skad jestes.

odezwij sie na PW jak nie rozwiazales problemu jeszcze. masz moze jakies fotki jak to wyglada u Ciebie w miejscach ktore przerabiales?