PDA

Zobacz pełną wersję : stukanie w układzie kierowniczym



lukasz_lo
22-12-09, 21:56
OD jakiegos czasu mam dziwne stukanie w układzie kierowniczym jak by grzechotanie z odgłosami metalowymi. Dzieje sie to jak jade po niewielkich nierównościach np: łaczenie płyt betonowych, droga z wysypanymi kamyczkami. Natomiast Cisza jest w tedy gdy przekrece kierownice na max-a w lewo lub prawo.
Zawieszenie było sprawdzane przez nie jednego mechanika i wszystko jest jak najbardziej OK. Jeden mechanik mi powiedział ze maglownica jest do regenarecji.
Po przeczytaniu forum i manual-a napotkałem sie na "SPRĘZYNKE":

http://members.chello.pl/k.liszka/ukl.JPG

Czy spotkał sie ktos z taka usterka i gdzie pomogło wymiana spręzynki?

civic 94r

jero11
22-12-09, 22:02
jeśli już to nie sprężynkę a ten "ślizg" po którym chodzi listwa możesz wymienić.
najpierw sprawdź czy ta regulacja jest dobrze ustawiona i ewentualnie wyreguluj ją, jak to zrobić znajdziesz w manualu

lukasz_lo
22-12-09, 22:08
nie moge zabardzo obczaić tego ślizgu w przekładni :/

Zapomniałem jeszcze wspomniec ze na zapolonym silniku ruszając małymi ruchami prawo lewo stuka i jest to dźwiek podobny jak na dziurach z tym ze na dziurach jest znacznie głośniejszy.

ślizg to jest to co zaznaczyłem na czerwono?

http://members.chello.pl/k.liszka/slizg.JPG

lukasz_lo
24-12-09, 12:10
no i wymiana sprezynki nic nie dała:/
dokrecając śrbke regulacji zbyt mocno traciłem wspomaganie i nie odbijało kierownicy ale stuków nie było:/ czy maglownica jest do regeneracji ?

PaĆko$
24-12-09, 13:07
Wydaje mi się ,że tak.... ja mam podobnie i dwóch mechaników powiedziało ,że maglownica do regeneracji....ale u mnie tych stuków tak bardzo nie słychać więc dałem sobie siana....bo niestesty regen. to koszt ok 400-700zł :/

A tak apropo to bardzo czesto widze Twoją Hanke osiedle obok, przy orlenie na strusia:) pozdraiwam :)

mozes
24-12-09, 13:33
ślizg to jest to co zaznaczyłem na czerwono?
nie to jest tłoczek który uszczelnia maglownicę w "połowie" dzięki niemu podczas kręcenia kierownicą np. w lewo płyn pod ciśnieniem zostaje wtłoczony w jedną część maglownicy i pomaga w "kręceniu" kierownicą i na odwór.
pozdr

arcosz
24-12-09, 14:25
kolego sprawdzales może przeguby od kolumny kierownmiczej ?

lukasz_lo
25-12-09, 14:34
po świtach wezme sie za ten przegłub aczkolwiek wydaje mi sie ze nie w tym jest problem. U mnie stuki są od roku i powiem wam ze wspomaganie mi powli zanika. Wymieniłem płyn i poprawy nie odczułem :/

Poza tym jak odkrecałem sprężynke to mi pokapało coś lejącego koloru miodowego...:/ i to napewno płyn od wspomagania którego tam być nie powinno... coś w środku sie rozszczelniło:/