PDA

Zobacz pełną wersję : problem z obrotami



Yattaman
05-07-06, 13:42
witam,
jak zapodam kilka odbiornikow elektrycznych to mi spadaja obroty i teraz nie wiem czy to normalne, ale wydaje mi sie ze chyba raczej nie.
jak zapodalem raz swiatla, radio, dmuchawe i wycieraczki to na biegu jalowym obroty spadaly gdzies w okolice 500rpm i juz lekko trzeslo autem. hmm, co Wy na to ??? gdzie szukać przyczyn ??? czy ktos miał podobne obiawy ???

pozdr.

wieshaq
05-07-06, 14:25
500 to troche malo...
to normalne ze obroty spadaja pod obciazeniem

mighty
05-07-06, 14:29
a normalnie po odpaleniu na jakim poziomie sie trzymają? falują?

wieshaq
05-07-06, 14:33
i czy nie masz gazu a jak tak to jaka generacje

Yattaman
05-07-06, 14:41
gazu nie mam.

jak zapalam przy zimnym silniku to ok 1500rpm, jak ssanie przestanie dzialać to poniżej 1000
okolo 800-900rpm - czyli wszystko normalnie.

ale 500 wedlug mnie troche malo, samochod moze nie gasnie ale zaczyna nim juz trzęść.

a jak jest u Was ???

wieshaq
05-07-06, 14:44
w d13b2 mi na pewno bardziej spadalo niz w d16z6
wentylator na maxa to jest duzer obciazenie i na twoim miejscu bym sie tym nie przejmowal

Yattaman
05-07-06, 14:47
a ja się przejmuję, bo moja Hania musi być igiełka - tak już mam :(

[ Dodano: Sro 05 Lip, 2006 ]
dodam jeszcze taką kwestie moze cos pomoze.
jak byla siwezo kupiona, przed podstawowymi wymianami, wydaje mi sie ze bylo gorzej chociaz nie probowalem na pelnym obciazeniu bo jakos nie bylo okazji i poprostu na to nie wpadlem, ale jak zamykalem szyby i przytrzymalem przycisk dluzej to oczywiscie obroty zaczely spadac, zaczynalo juz trzesc autem no i pasek klinowy prawie sie zatrzymywal :roll: . teraz jak wszystko jest wymienione akurat z szybami nie ma problemu i jak dociskam przycisk nic sie zbytnio nie dzieje. no ale jak wlacze glupie swiatla to juz lekko spadaja obroty.

qba1983
05-07-06, 15:41
za utrzymywanie obrotow odpowiedzialny jest silniczek krokowy, jak cos to pokombinuj z nim, ale nie wydaje mi sie zeby cos bylo nie tak, w mojej hani tez tak jest, mysle ze ten typ tak ma.

MARIOpl
05-07-06, 18:06
ja mam jeszcze inaczej jak zejdzie juz ze ssania to jest powiedzmy 800 a po chwili juz tak kolo 550 i nie ma znaczenie czy mam wlaczona klime dlugie czy opuszczam szyby itd zosataja na takim poziomie i tez nie wiem co z tym ;p
wydaje mi sie ze troche malo.... trzeba bedzie poszukac przyczyny powinny byc mysle kolo 800-750

cubuz
05-07-06, 18:11
sprawdz regulator napiecia (prawdopobnie znajduje sie przy alternatorze) i wszystkie masy w aucie (czy zlacza z masa nie sa zasniedziale jak i kable nie uszkodzone, jesli w jakims jest pare nitek urwanych to wymieniaj).

LemonR
06-07-06, 08:20
Zmierz napięcie na akumulatorze przy włączonym silniku. Nie powinno być mniej niż jakieś 13,6V. Jeżeli będzie mniej szukaj usterki w alternatorze lub jak już było powiedziane w regulatorze napięcia.
Spadek napięcia może tez powodować rozładowany akumulator który jest dużym obciążeniem dla układu (mały opór).
Na akumulatorze bez jakiegokolwiek obciążenia napięcie nie może wynosić mniej niż 12V.

Yattaman
06-07-06, 08:24
napiecie na akumulatorze było już mierzone, elektryk mówił że wynik książkowy - niewiem czy dobrze pamiętam ale było chyba coś koło 14,3V, czy troche wiecej.