PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrolka ABS + sygnalizacja wyłączonych świateł



grmi
04-07-06, 12:57
Witam
1. Czy Civic 5d 1,5 z 1997 ma sygnalizację włączonych świateł po wyłączeniu zapłonu ( mój niedawno ściągnięty z Niemiec nie ma a światła świecą po wyciągnięciu kluczyka)? Jeśli nie to czy ktoś zakładał sobie taką sygnalizację - jakieś doświadczenia ?

Przy okazji:
2. Mam ABS. Przy włączeniu kluczyka kontrolka się zapala i potem gaśnie; przy hamowaniu ABS się włącza ("drapie w stopę") ale kontrolka już. Może ktoś miał coś takiego ? (wiem, że może coś pokazała by samodiagnostyka, ale jeszcze się z tym nie bawiłem, narazie zbieram informację).

Pozdrowienia

ppm702
04-07-06, 13:05
to wątek na 5d - jest osobny dział na forum

TeeS1975
04-07-06, 15:10
sygnalizacja działa po otwarciu drzwi kierowcy :D

navarro
04-07-06, 16:14
2. Mam ABS. Przy włączeniu kluczyka kontrolka się zapala i potem gaśnie; przy hamowaniu ABS się włącza ("drapie w stopę") ale kontrolka już. Może ktoś miał coś takiego ? (wiem, że może coś pokazała by samodiagnostyka, ale jeszcze się z tym nie bawiłem, narazie zbieram informację).


U mnie rowniez kontrolka nie zapala sie podczas hamowania z ABSem. Wiec to chyba normalne ale niech wypowiedza sie jeszcze inni.

pozdrawiam.

TeeS1975
04-07-06, 17:14
kontrolka ABS-u zapala się jak coś jest nie tak normalnie zpala się tylko przy zapłonie tak samo jak kontrolka minnymi SRS

grmi
04-07-06, 18:11
sygnalizacja działa po otwarciu drzwi kierowcy :D

Włącza się wtedy jakiś brzęczyk ? (chcę wiedzieć czy szukać awarii czy kupić coś np na Allegro)

Dzięki

navarro
04-07-06, 18:28
Włącza się wtedy jakiś brzęczyk ? (chcę wiedzieć czy szukać awarii czy kupić coś np na Allegro)


Tak, ciagly sygnal.

grmi
04-07-06, 18:34
A jaką masz wersję, ja chyba 1,5i ? (albo 1,5 iVE ale na plakietce nie ma tego VE) MB3 7 4

navarro
04-07-06, 18:40
A jaką masz wersję, ja chyba 1,5i ? (albo 1,5 iVE ale na plakietce nie ma tego VE)

Z Twojego opisu wynika, ze mamy ta sama. 1.5 VTEC iLS z tym ze rok mlodsza. Rodzice maja 1.4 iS z 1997 i tez sygnalizacja jest. Wiec szukalbym awarii.

grmi
04-07-06, 19:01
A gdzie masz z przodu głośniki do radia : tylko na dole drzwi czy też u góry koło okien i słupka ?

navarro
04-07-06, 19:08
Tylko na dole w drzwiach. Zdaje sie ze standardowo nie byly nigdzie indziej montowane. Ale moge sie mylic.

grmi
04-07-06, 19:12
Widziałem w jakiejś książce rysunek, że mogły być też wysokotonowe w tym trójkącie gdzie na zewnątrz jest lusterko sterowane elektrycznie. Ale nie całkiem jestem pewny czy to chodzi o ten konkretny model bo było tam kilka wersji silnikowych, nadwoziowych i roczników.

navarro
04-07-06, 19:20
W mojej MB375 na pewno ich nie ma. Mozliwe ze byly w MC lub MB z mocniejszymi silnikami. Ale o to trzeba by zapytac wlascicieli takich wersji.

grmi
04-07-06, 19:34
Mam 374 - pewnie czegoś nie ma co jest w 375.

Będę gdzieś szukał brzęczyka.

Dzięki

MARIOpl
04-07-06, 19:50
u mnie w 3d rok 99 d15z6 mam sygnalizacje wiec chyba u ciebie jest cos zepsute wydaje mi sei ze to nie jest zaden bajer i w kazdym samochodzie powinien byc....

qba1983
04-07-06, 22:39
Mam 374 - pewnie czegoś nie ma co jest w 375.

Będę gdzieś szukał brzęczyka.

Dzięki

po pirwsze tak jak MARIO napisal, brzeczyk jest w standardzie wiec szukaj przyczyn awari(nie wiem gdzie jest w 5D. nie moge go zlokalizowac, wiem ze w acordeonach(chyba) jest w obudowie deski rozdzielczej-tej z zegarami, w 5D tam tego nie ma, przynajmniej ja u siebie nie znalazlem :roll:

glosniczki w slupkach byly w opcji, i sa do kupienia w ASO(ostatnio przez przypadek widzialem w gablocie do 3D i komplet kosztowal 300 cos -wraz z glosniczkami)
kedys na allegro znalazlem same trujkonciki, ale niestety mnie ktos przebil :( (poszly za 65zl bez glosniczkow)

TeeS1975
05-07-06, 02:24
brzęczenie na pewno jest w seri nawet w 1.4 takiej jak moja (jezcze) :D więc jeżeli nie ma syganału to jest jakaś skucha :P ogranij manuala, może to poprostu jakiś bezpiecznik, wszystko inne Ci działa?

grmi
05-07-06, 12:14
Nie świeci mi jeszcze kontrolka od rezerwy paliwa - w serwisie powiedzieli, że to będzie uszkodzony czujnik i za nowy chcieli ~400 zł.

Mam książkę "Sam naprawiam samochód:Honda Civic od października 1987" w pdf'ie i nie mam schematów elektrycznych. Z tego co patrzyłem po opisie bezpieczników to reszta urzędzeń/wskaźników działa.

Ściągam inne - może się znajdzie jakiś schemat. Już mam schematy, ale jeszcze nie znalazłem brzęczyka.

TeeS1975
06-07-06, 01:47
kontrolka od rezerwy też mi się nie pali ale to chyba dość popularne, ale da się żyć bez tego :D

Bizum
07-07-06, 08:58
No wlasnie, skoro poruszacie temat kontrolki rezerwy paliwa. Dziala ona u kogos w serii? Czy to moze opcja jest i trzeba do ASO jechac? ;] Nie zeby mi przeszkadzalo to ze sie nie swieci, ale fajnie bybylo gdyby dzialala.

qba1983
07-07-06, 11:22
dziwi mnie fakt ze u was sie nie swieci,to ze w 5gen nie bylo kontrolki to slyszalem(chyba z silnikiem 1,3) ale w 6gen 5D :shock:
moze to tylko spalona zarowka :?: fakt jest faktem ze ona zapala sie dosc pozno, i ja tez na poczadku myslalem ze cos jest nie tak, u mnie bylo tak:
jak kupowalem autko to zucilem sie na lekture strony www.hondapl.org, tam doczytalem ze bak paliwa ma pojemnosc 45l i jak tankowalem za pierwszym razem wyszlo 42l a rezerwa sie jeszcze nie palila, strasznie sie zdziwilem ze nie swieci. ale jak pozniej sie okazalo na stronie jest blad, bo bak ma 55l pojemnosci. rezerwa zapala sie dopiero przy 46l(czyli zostaje 9l) a wskazowka jest ponizej ostatniej kreski na zegarze. Moze komus to pomoze :grin:
dziwne by bylo gdyby nie bylo tej kontrolki, japonczycy lubia oszczedzac, ale zeby az tak :shock:
pozdrawiam

grmi
07-07-06, 14:48
Wg niemieckojęzycznej instrukcji rezerwa zapala się gdy zostaje 8 l (myślę, że jest jakaś tolerancja 1, 2 może 3 l). Pojemność : "Około 55 l" (na wspomnianej stronie rzeczywiście jest 45l).


Jeśli chodzi o brzęczyk włączonych światel to ze schematów, które przeglądałem wynika, że PRAWDOPODOBNIE powinien być w Zespolonym Module Sterującym (taka skrzyneczka podłączona od tyłu do skrzynki z bezpiecznikami pod kierowicą). Nie wiem jeszcze czy to coś jest rozbieralne. Myśle, że gdy znajdę więcej czasu to sobie toto pooglądam- z tego co poczytałem to wydaje mi się, że wystarczy odłączyć zasilanie od akumulatora, poczekać 3 min i można odkręcać- żadna poduszka powietrzna mi nie wybuchnie :-) .

TeeS1975
07-07-06, 17:32
sylampka rezerwy jest w serii, ale często się coś wali mimo że żarówka jest ok :?

3dan
18-07-06, 15:02
2. Mam ABS. Przy włączeniu kluczyka kontrolka się zapala i potem gaśnie;
a u mnie ta kontrolka dziala jak wyzej tylko zapala sie jeszcze raz na krotko(po zgasnieciu juz sie nie pali w czasie jazdy) po uruchomieniu silnika to znaczy ze cos nie tak z Abs-em , warto to sprawdzic??