PDA

Zobacz pełną wersję : PRZEDNIA BELKA WZMACNIAJĄCA CIVIC 5GEN



adamez
03-07-06, 14:47
Sprawdźcie proszę swoje 5geny, czy macie takie belki pod zderzakiem (łatwo ją dostrzec również od wewnątrz).

http://img130.imageshack.us/img130/6830/belka4vi.jpg

Czy to możliwe żeby wychodziły tylko w wersji na konkretny rynek (USDM) ? Chyba mało prawdopodobne.

Czekam na odpowiedzi.

hcc
03-07-06, 14:58
dokladnie tak jak mowisz tylko USDM. w mojej zielonej qp mialem ta belke ale wywalilem zeby zmiescic FMIC a w drugiej moje qpecie wersji EURO nie ma tej belki. Aha ci amerykanie i ich bezpieczenstwo :)

adamez
03-07-06, 15:04
hehehe, a mi przyda się właśnie żeby założyć IC, tak jak na zdjęciu, nie leży Ci w garażu ?

To jest optymistyczne wytłumaczenie, pesymistyczne to że każda bezbelkowa jest po dzwonie :)) a już naliczyłem kilka

Lcfr
03-07-06, 15:59
To jest optymistyczne wytłumaczenie, pesymistyczne to że każda bezbelkowa jest po dzwonie :)) a już naliczyłem kilka


a prawda jest taka ze te na stany miały a na europe nie..... i tyle...
te na stany miały tez taka tylna (przynajmniej w sedanie na 100%)
juza nawet w 4 gen ciff miał takie podobne w stanowych wersjach...
wiem bo miałem/mam...

hcc
03-07-06, 16:44
ja tez mam tynia ale chyba ja wywale bo strasznie ciezkie to...

Adamez: ja swoja belke wycialem i soatwilem tylko gorny profil i do niego przykrecilem IC :)

LIO
03-07-06, 23:40
ja to sprawdze. Wiem ze w sedanie jest inaczej niz w 2/3D
Jak próbowalem zrobic dolot zimnego powietrza ze zderzaka to nie dalo sie tak jak w poprzednim 3D. Przeszkadza wlasnie jakies wzmocnienie, tylko nie wiem czy takie. Sprawdze i powiem, w kazdym razie moj civic nie jest z USDM.
ALe z takimi jak na focie spotkalem sie juz nie raz.

Lcfr
03-07-06, 23:44
Lio... skoro nie jest Usa to stawiam na 99% ze nie ma....
poza tym, zeby to sprawdzic wystaczy dobrze zajrzec pod maske/wlot zderzaka...

MacK
04-07-06, 07:29
ja nie mam ani z przodu ani z tyłu, trochę to dziwne ale wychodzi na to że nie mam w aucie przyzwoitego zderzaka bo to plastikowe na wierzchu to tylko obudowa na powietrze i tyle :?

cvc d15
04-07-06, 08:32
Mam u siebie taką belkę. Co prawda moj civ jest też USDM, ale po tym jak mi latarnia zajechała drogę dokupiłem taką za chyba 80 zeta bez problemu, wiec myślę że były orginalnie we wszystkich! Oczywiście to jakas podróbka ale lepsza jak pokrzywiona albo brak. Jak chcesz to pojutrze będę w tym sklepie to spytam sie czy mają i za ile jak ci jeszcze trzeba. pzdr

adamez
04-07-06, 10:20
Chętnie, daj znać, ile to +/- waży ?

rem36
04-07-06, 11:35
6kg wazy tylna w 6 genie :) to bedzie wazylo podonie albo mniej

cvc d15
04-07-06, 12:57
5kg na bank, ale warto, chłodnica wyszła mi cało tylko dzięki temu. Jak dzwonisz to ta belka przenosi energie na podłużnice te obok silnika i przy mniejszych uderzeniach nie pognie się ta ramka co trzyma lampy i chłodnice, to się chyba okular nazywa. No chyba ze sie tniesz na ćwiartkę, to wtedy kazdy kilogram sie liczy... Moze robią z karbonu :D ?

mleko
06-07-06, 21:31
Z tego co wiem belki występowały tylko w wersjach na Stany.

Co do pochłaniania energii uderzenia na podłużnice, to nie wiem, czy na dłuższą metę to taki pożytek, bo po mocniejszym strzale, może nie być co wyciągać (zbyt mocno wjadą do środka)

W każdym razie w mojej EJ9 takowych nie ma (auto kupione w DE)

Lcfr
06-07-06, 22:20
Z tego co wiem belki występowały tylko w wersjach na Stany.

Co do pochłaniania energii uderzenia na podłużnice, to nie wiem, czy na dłuższą metę to taki pożytek, bo po mocniejszym strzale, może nie być co wyciągać (zbyt mocno wjadą do środka)

W każdym razie w mojej EJ9 takowych nie ma (auto kupione w DE)


ja uważam, ze to dobre rozwiązanie...
ojca sedan (usa) ma belke i dostał w dupe od..... autobusu MZK jadącego około 50km/h
skutek taki że belka zerwała sie z zaczepów, osłona zderzaka (czyli plastikowy nasz zderzak) po minimalnym szpachlowaniu jeździ do dzis, klapa wgięta na gł.0,5-1cm, błotniki nawetn sladu, swiatła całe....

śmiem twierdzic, ze bez tej belki byłby duuuużo wieksza straty...

jezeli ktos chce dobrego odszkodowania to nie ma co zakladac belki-bo zmniejszy szkody
ale zwiekszy bezpieczenstwo jednoczenie (wg mnie) co chyba wazniejsze...