PDA

Zobacz pełną wersję : czy to aparat zapłonowy,cewka???



dmx
15-12-09, 23:12
panowie PILNE pytanie własnie wróciłem z garazu gdzie wymieniałem sobie sworznie,wszystko poszło ładnie bezproblemowo;)
wsiadam do auta a tu awaria,nie zapala,kręce ,kręce czuć wachę i nic :rolleyes:
przejrzałem wszystkie możliwe kostki czy nic się nie odpięło i jest ok,no to pora sprawdzić czy jest iskra???

i iskry brak.....dodam ze żadnych wcześniej objawów nie było,problemów z zapalaniem nie miałem.....
jak można sprawdzić czy za brak iskry odpowiada aparat zapłonowy,cewka......chodzi o silnik B18C4 :(

jak sprawdzić czy to aparat czy jakas część aparatu??

Muzyk-Grzes
16-12-09, 09:32
Sprawdziłeś bezpiecznik? tablica koło kierownicy bezpiecznik 15A (u mnie na górnym rzędzie)

NuNeK
27-12-09, 18:50
nie zakładając tematu i zaśmiecać ... mam podobny problem w eg4 w silniku d15b2 czuć wache kreci ale nie ma iskry

skolopendra
27-12-09, 19:08
czuć wache kreci ale nie ma iskry

więc masz 2 możliwości cewka,moduł

klapejron
27-12-09, 19:11
Wizualnie można sprawdzić kopułkę i palec. Albo czy nie odpadł jakis kabelek (mało prawdopodobne) Z resztą to do elektryka samochodowego. U mnie jak nie było iskry to winowajcą był moduł.

Pele86
28-12-09, 13:00
Mi w wigilię padła EJ9, brak iskry (...)

EDIT : po 21 tys. km. urwał się pasek rozrządu.

dmx
28-12-09, 16:13
ja niestety wymieniłem jedno i drugie,i cewkę i moduł i wszystko gra i buczy ale przynajmniej za oszczędziłem na robociźnie ;) koszta ok 300pln jak na Warszawę to chyba znośne :)

NuNeK
28-12-09, 18:23
ja zacząłem od przeczyszczenia styków i palec fakt były trochę zaśniedziałe ale cóż nic nie pomogło

daro9
28-12-09, 18:48
Kiedys w toy corolli miałem bule z brakiem iskry. nie zapalała sie wogole kontrolka check engine - komputer nie miał masy, wiec jesli wam zapala sie kontrol to problem jest tak jak pisza koledzy.

Pitbull228
31-12-09, 17:01
Wymień cewkę na początek...koszt zamiennika to ok 75zł, u mnie było to samo:-) cewka wymieniona i autko śmiga:-)))
jakby to był moduł to mam na sprzedanie oryginalny z aparatu TD-40U z hondy civic silnik D15B2. pozdrawiam

NuNeK
22-02-10, 20:16
mam owy problem ... wcześniej nie miałem wcale iskry ... wymieniłem cewkę iskra jest na świecach na każdym cylindrze jednak nadal nie chce odpalić ... może ktoś miał podobny przypadek ... dodam że aku naładowane, pompa podaje paliwo po dłużej chwili kręcenia czuć paliwo

dmx
24-02-10, 14:07
może też moduł padł,ja u siebie wymieniłem i jedno i drugie i pali teraz bez zarzutu;)