PDA

Zobacz pełną wersję : Zamarzanie zamka drzwi



albin3
15-12-09, 21:48
Od strony kierowcy.Zamek przeczyszczony WD-40,nasmarowany z zewnątrz i od wewnątrz, wszystkie cięgła,wymieniony siłownik od centralnego a przyjdzie mróz i na pilota nie chce się otworzyć.Od strony pasażera kłopotów nie ma.To już druga zima.

Cichy90
15-12-09, 22:09
gdzieś woda zachodzi i zamarza nasmaruj połączenia cięgieł zwykłym smarem

skolopendra
16-12-09, 15:46
cięgieł zwykłym smarem

proponował by raczej olej silnikowy lub sylikonowy

wd 40 nie nadaje się do smarowania

Muzyk-Grzes
16-12-09, 16:20
skolopendra ma racje wd-40 nie nadaje się do smarowania, do zamków najlepiej użyć wazeliny technicznej (płynna) a do uszczelek olej silikonowy.

albin3
16-12-09, 18:04
Wiem, że WD 40 nie nadaje się do smarowania ale popsikałem w środek tam gdzie wkłada się kluczyk bo podobno wypiera wodę.Zrobiłem to miesiąc temu a wszystkie cięgła i zamek nasmarowałem smarem Wurtha w spray'u. I co ciekawe? Raz mogę otworzyć zamek kluczykiem a drugi raz nie.Chodzi o zamek jak pisałem wyżej o zamek od kierowcy.A od strony pasażera na pilota zamek działa.

skolopendra
16-12-09, 18:06
Raz mogę otworzyć zamek kluczykiem a drugi raz nie.

możesz go oddać do naprawy koszt ok 60 zł .i będzie jak nowy ;)

albin3
16-12-09, 18:43
No bez jaj! Na Allegro dwa zamki + kluczyki 55 zł.Kupić nowe zamki to nie problem. Tu chodzi o ciekawostkę dlaczego się tak dzieje?

Dzięki za sugestie.Zdejmę boczek z drzwi i będę ruszał cięgłami.Może coś zobaczę. A idą mrozy.

Muzyk-Grzes
16-12-09, 21:13
Ja kiedyś też popsikałem WD do środka zamka (w innym aucie) i od tego czasu zamek zaczął zamarzać. Wymontowałem ,zabrałem zamek do domu, wysuszyłem, zalałem wazeliny technicznej i otwierało się nawet na silnym mrozie.