PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepsza średnica wydechu do D16 Z6



Japoniec
16-02-05, 12:34
Mam pytanie ponieważ pytałem już w róznych miejscach i nikt nie wie to może tu ktoś mi na to pytanie odpowie.
Planuje wymienic wydech w mojej Civic Sohc Vtec i teraz pytanie jaka ma być średnica rur aby podskoczyła ciut moc w tym aucie.
Czy 50 mm srednicy wew to nie będzie za dużo ?
Podobno na kompletnym supersprincie moc skacze ze 125 koni na 144 ale czy w to wierzyć niby silniki hond są tłumione jednak te przyrosty jakies optymistyczne za bardzo.
Koncowy tłumik mam Apexi N1 w którym seryjny wydech się topi heh można było spokojnie wsadzic seryjną rure układu wyd w wejscie tego tłumika.
Dodatkowe pytanie moje jest takie ponieważ Apexi N1 to tzw killer i dzwięk jego powoduje palpitacje serca u przechodniów oraz mocherowych beretów planowałem zrobić srodkowy tłumik też wew 50 mm ciut dłuższy aby stłumić dzwięk wydechu tylko nie wiem czy to dobry pomysł.


Pozdrawiam Japoniec

havok
16-02-05, 12:49
Co do tego drugiego pytania, to pomysł jest niezły. U jinjeta siedzi końcowy i środkowy (rezonator?) MG i wydech pracuje cicho nawet bez "dławika".

hcc
16-02-05, 15:40
ja zanim poszedlem w tułbo to mialem tak: kolektor supersprint, 4-2-1, wydech by Tomaracing 50mm wewnatrz na 2 tlumikach. Moc mierzona na hamowni 131KM i 149NM, ale zaznaczam nie wiem czy przed tym trzymal serie. Jesli chodzi o konfrontacje z innymi seryjnymi HCC to roznica byla spora w przyspieszeniu i elastycznosci.

pozdro and keep going with N/A :)

Japoniec
16-02-05, 16:35
Taki jest plan żeby łoic seryjne VTi w tej budzie za Si przemawia mała masa i silnik Sohc Vtec.

Nie wiem jak to się ma do osiągów ale moje auto miało kilka konfrontacji z podobno katalogowo szybszymi autami tkj : R5 turbo , Punto Turbo i zawsze na 3 biegu wychodziłem do przodu idąc wcześniej łep w łep, auta były w 100 % zdrowe wiec nie ma mowy o zakatowaniu przeciwników.

Poprostu plan jest taki żeby auto moje kręciło się szybciej , wyżej i miało wiecej mocy i nm , planuje zrobić pewne mody w skrzyni biegów także 3 i 4 bieg przyjdzie z D16A9.

Ogolnie wszystkie sugestie dotyczące podniesienia mocy w Sohc Vtec ale tylko N/A mile widziane

lukiasz
16-02-05, 20:01
ja w del solu mailem 59mm wewnętrzną jedni mowia ze duzo inni nie zrobiony byl od kolektora (kolektor seryjny) i dolot a moc na hamowni u chojnackiego wyszla: 132 konie i 156Nm

ja bym ładował 2.25" jezeli chcesz jeszcze troche podłubać.

fakt HCC mnie objezdzal ale byl lżejszy a ja śmigałem na 17" 8" szerokie .... ale jego auto bylo szybsze i to jest wazne :D

z długościa środkowego można nie widze problemu jak bedzie przelotowy a dłuższy zawsze go troche wyciszy lub katalizator sportowy.

hcc
16-02-05, 21:39
Taki jest plan żeby łoic seryjne VTi w tej budzie

oooo no to plany ambitne, ale bez duzej ingerencji w silnik i elektronike niemozliwe ze zdrowym seryjnym vti !!! scignij sie z vti i zobaczysz ile zostaniesz na 3 biegu :) doznasz szoku....

a teraz jakie mody pozwola ci loic vti :)

1. podniesc sprezanie ( najlepiej tlokami ale mozna i uszczelka ) z seryjnych 9.2:1 do np. 10:1
2. porting glowicy + wieksze gniazda zaworowe i zawory
3. bardziej ostry walek rozrzadu + sprezynki + talezyki ( to pozwoli sie krecic do 9000 rpm )
4. jakas elektronika ( hondata, SMT, Apexi ) + zdjecie limitera
5. wydesz 2" mysle ze wystarczy + kolektor 4-1 np. DC Sport
6. tak jak mowiles 3 i 4 bieg do wymiany bo w serii sa za dlugie
7. quife :)

zamkniesz sie moze w 12 tys. zł jak dobrze pokombinujesz :) ale bedzies loil vti bez problemu :)

ARTX
16-02-05, 23:10
zobaczysz ile zostaniesz na 3 biegu :) doznasz szoku....
zgadzam sie :) vti trojke ma bardzo mocna 8)

elmer
16-02-05, 23:36
2"

Octane
16-02-05, 23:51
To ja mam pytanko a propo tego tematu!
Od czego wsadzic 3 i 4 bieg, bo mi crx ostro ucieka na 3??
Mam d16z6

havok
17-02-05, 00:52
Octane, masz podane wyżej:

w skrzyni biegów także 3 i 4 bieg przyjdzie z D16A9 (czyli tzw. ZC).

Lord_ZED
17-02-05, 03:30
Ja bym polecał 2.25". Nie widze sensu ładowania większego do tego silnika (chyba że turbo :twisted: ).
I faktycznie śmignij się z Vti. Potem stwierdzisz że się nie opłaca pakowac kasy w ten silnik i auto sprzedasz i kupisz seryjne VTi :D.
Będziesz w szoku tak jak ja po ścignięciu się z CRX 1G ZC.
Wtedy się dowiedziałem - Albo turbo Albo swap :D

Japoniec
17-02-05, 09:17
Sprzedac auta nie mam zamiaru :D byłbym idiotą gdybym po tej ilosci kasy władowanej sprzedał moją ukochaną Si
z iVt i Vti scigałem się chyba z 4 - 5 a konfrontacje wygladały tak :
Si vs Del Sol Vti u niego na przelotowym wyd przeszedł mnie dopiero na 4 biegu
Si vs Adamkowe VTi wiadomo zbieram baty :D ze startu z rolowanego na 3 biegu systematycznie acz powoli mi odchodzi
Si vs Cziko iVt dostaje
Si vs Ikor Vti ( niestety hamował auto i ma 144 konie :( ) był to jedyny pojedynek w którym ze startu az do końca 4 biegu szedłem równo , koleś startuje juz kilka lat w KJTs wiec jezdzic potrafi.
Nie wiem auto moje kręci się do 8 tys wczoraj to sprawdziłem :D wogule jest jakieś dziwne , dlatego ładuje w moją miłość drugą serce i pieniądze jak tylko je mam.
Zasadniczo z rolowanego nie jest z moją Si zle i Vti gdy się scigamy nie jest to stan jakbym ręczny zaciągnoł moze tak to powiem :D

Czyli z postów waszych wynika :

- Srodkowy dłuższy sr środkowa 50 mm
- Kat sportowy ?? Produkt ma być markowy czy może byc ebay :D
- Tależyki i spręzyny zaworowe pytanie za 100 punktów kto takie robi do D16 Z6 :D
- Jesli uszczelka to jaka firma i ile mm !!! to ważne info !!!
- 4 - 1 DC sport jaką ma średnice wew ?!!!?!? cenne info prosze
- Pytanie bo tego jeszcze pewny nie jestem czy 3 i 4 bieg będzie wogule pasował ze skrzyni CRX do CIvICa Si ?!?! Ktoś może to sprawdzał lub moze sprawdzić żebym nie kupował skrzyni od Crx na darmo ?
- Co z przełożeniem głównym zostawić seryjne czy może też od Crx wpasować.


Za każde kolejne cenne info dotyczące tuningu SOHC Vtec dziekuje.

Prezesiak
17-02-05, 09:18
Z tego co wiem to japoniec scigal sie z seryjnym vti i nie bylo az tak zle jak mowicie, ale nie potwierdzam bo nie widzialem na wlasne oczy. Jezeli chodzi o to vti to na pewno jest zdrowe bo zrobilo na bemowie ET 15,1
Aha dopiero zauwazylem, ze japoniec byl szybszy i mnie uprzedzil :D

hcc
17-02-05, 09:58
- Tależyki i spręzyny zaworowe pytanie za 100 punktów kto takie robi do D16 Z6

crower :)


- Jesli uszczelka to jaka firma i ile mm !!! to ważne info !!!

cometic, sce;


- Co z przełożeniem głównym zostawić seryjne czy może też od Crx wpasować.

moze zostac seryjne

Pati
17-02-05, 10:49
w us robią skrzynie z ZC i wsadzaja przelozenie glowne ze skrzyni od D16A6

Japoniec
17-02-05, 11:14
Mozesz rozwinąc temat modyfikacji skrzyni bo nie rozumiem stwierdzenia " robią skrzynie ( z ) ZC " ?

Czyli wsadzam skrzynie ZC a główne od D16A6

Nevada
17-02-05, 11:24
na www.exospeed.com masz dużo gratów do D serii

Pati
17-02-05, 15:38
dokladnie jak piszesz - przelozenia z zc i glowne z Si (ichniego D16A6)

Nevada
17-02-05, 15:54
ale chyba główne było takei samo i D16A6 i w naszych D15B2 4gen

Pati
17-02-05, 16:15
juz Ci pisze: D16A9 mialo final drive 3,888, a pozostale manuale mialo 4,250. spora roznica.
http://www.civic4g.com/specs.htm

bzyq2001
20-02-05, 18:35
macie troche wiecej skrzyn
http://www.dmoore.com/crx/tranny.htm

Octane
03-11-05, 10:01
Moze juz ktoś robił taka przeróbkę bo jestem ciekaw wyników??
I wystarczy że kupię przełożenie 3 i 4 biegu od crxa nic wiecej nie potrzeba tak??
Mam d16z6

hcc
03-11-05, 12:30
I wystarczy że kupię przełożenie 3 i 4 biegu od crxa nic wiecej nie potrzeba tak??

podobno to nie do konca prawda ze 3 i 4 pasuja bolt on... zapytaj REMa o szczegoly,,,

cihy
03-11-05, 13:46
skrzynia - rem36 robil chyba - moglby cos napisac
wydech - pogadaj z VenO, on wymienial wydech i zyskał naprawdę dużą różnicę

[ Dodano: Czw Lis 03, 2005 13:47 ]
jeszcze jedno - czy to nie powinno trafic do działu tuning?

Tomo
03-11-05, 14:28
powinno to byc w tuningu i tam to przenoszę

Octane
03-11-05, 16:02
Wydech wraz z kolktorem plyna z usa, a mi chodzi głownie o skrzynię bo w serii 3 bieg nie do konca mi odpowiada, postaram sie skontaktowac z remem ale moze moglby to opisac tutaj to moze jeszcze sie komus przyda.

Vax
03-11-05, 16:17
Panowie tylko po co dlubac N/A D16Z6 tak aby brac seryjne VTi, skoro juz dawno takich nie ma :lol: :lol: :lol:

Niech autor pamieta, ze gosc z VTI tez bedzie cos dlubal tak aby byc szybszym wiec przepraszam ale caly ten misterny plan jest do dupy.

Sorry ale takie jest moje zdanie no chyba, ze poprosisz wlascicieli VTI aby doprowadzili auta do serii bo chcesz sie z nimi scigac.

Laduj turbo i wtedy nawet mocno wydlubane N/A VTi nie bedzie problemem.

rem36
03-11-05, 16:56
Panowie tylko po co dlubac N/A D16Z6 tak aby brac seryjne VTi, skoro juz dawno takich nie ma

Niech autor pamieta, ze gosc z VTI tez bedzie cos dlubal tak aby byc szybszym wiec przepraszam ale caly ten misterny plan jest do dupy.

Sorry ale takie jest moje zdanie no chyba, ze poprosisz wlascicieli VTI aby doprowadzili auta do serii bo chcesz sie z nimi scigac.

Laduj turbo i wtedy nawet mocno wydlubane N/A VTi nie bedzie problemem.

a czy jest sens robic d16z6 turbo? wkoncu mozna zrobic b16 turbo albo h22, tak mozna w nieskonczonosc...

jelsi kogos sadysfakcjonuja osiagi seryjnego VTI to jak najbardziej jest sens dlubac d16 bo mozna osiagnac ten cel po mniejszych kosztach niz swap.

Co do skrzyni to jeszcze nie pozmienialem, ale prawdopodobnie jutro juz bede mial skrzynie i bede ogarnial sprawe 8)

Octane
03-11-05, 16:59
Aha to jak ogarniesz temat to daj znać bo nie wiem czy kupować czesci od skrzyni od crki.

LIO
03-11-05, 17:01
Vax'iu, chcesz się skonfrontować z dłubniętym tanim kosztem wolnossącym D16Y7 bez vteca (seryjnie 105KM) właśnie kolegi rem'a ????
czesc seryjnych VTI juz dostaje od niego baty, a modyfikacje dopiero sie zaczely.
Ja tam widze sens do pewnych granic finansowych, potem jest to juz przesada.

Vax
03-11-05, 17:04
a czy jest sens robic d16z6 turbo? wkoncu mozna zrobic b16 turbo albo h22, tak mozna w nieskonczonosc...

Tu akurat biore pod uwage to czym dysponuje autor bo mozna rowniez utrurbic B18 z itr i tez bedzie fajnie.



jelsi kogos sadysfakcjonuja osiagi seryjnego VTI to jak najbardziej jest sens dlubac d16 bo mozna osiagnac ten cel po mniejszych kosztach niz swap.

Nie powiedzial bym, ze za koszt swapa zrobisz osiagi VTi z sohc vtec`a.
Oczywiscie mozna zrobic swapa i za kwote 5-cio cyfrowa i tu napewno wyjdzie taniej :lol:

LIO
03-11-05, 17:08
B16A2 kompletne na swapa 6 tysi, swap np w JSS czy innej tego typu firmie 2 tysie, razem 8 tysi
rem ma D16Y7 (przypomne non vtec 105KM) za 8 tysi trzaska juz srednio wysokie 14
nie mówiac juz o wyjsciu z D16Z6 i wpakowaniu tej kasy

Vax
03-11-05, 17:14
Wszystko fajnie ale pytanie zasadnicze ile pojezdzi te D16 dlubniete tanim kosztem bo nie sztuka splanowac glowice o 2cm, odchudzic kolo itd. i sie cieszyc kilkoma startami a potem przeciagiem pomiedzy blokiem a glowica i silnikiem do roboty.

Moim zdaniem jak juz pakowac w cos kase to zeby miec dobry efekt a przez dobre uturbienie napewno bedzie fajnie.

przemir
03-11-05, 17:19
wszystko ladnie cacy a topik o wydechu :wink: moze niech ktos wydzieli

co do celowosci tuningu to ile glow tyle pomyslow ile pomyslow tyle wykonan ile wykonan tyle czasow i opinii
Banzaia trzeba by zapytac - bo zrobil kawal niezlej roboty i byl dzielny

Lio taki czas jak podales to wg mnie powinnien trzepac wlasnie wybebeszony na max vti seryjny- rema tez jest troszku mniej funkcjonalne
a zawsz ejest wiekszy fan teoretnicznie slabszym objechac mocniejszego wiec ja w D16 turbo bym sie pchal :D - pamietam jak hcc do trojki z tylu na buzi u mnie usmiech a sekunde pozniej przelatywal z taka predkoscia ze ciezko bylo odczytac nr rej :D :D :D

rem36
03-11-05, 17:43
nooo to chyba dwa cale sa idealne, ja bym wiecje nei robil ;)

Octane
03-11-05, 17:49
No to ja bede mial 2.25 wiec za duzo :P

havok
03-11-05, 17:54
Octane, ale ty kiedyś wspominałeś coś o wałkach itp. więc będziesz miał przyszłościowo ;).
Poza tym, po co komu 2 coupe z 2-calowymi wydechami w Białymstoku (still in progress) :D.

Octane
03-11-05, 18:01
Najbardziej to bym chcial zmienic silnik ale w tym roku nie wyszlo :( :(

LIO
03-11-05, 18:05
Lio taki czas jak podales to wg mnie powinnien trzepac wlasnie wybebeszony na max vti seryjny-
ale jakos nie jezdza

rem w zasadzie nie poczynil zadnych powaznych modów, a nie wybebeszal tez auta tak jak ty swojej rudej



Wszystko fajnie ale pytanie zasadnicze ile pojezdzi te D16 dlubniete tanim kosztem bo nie sztuka splanowac glowice o 2cm, odchudzic kolo itd. i sie cieszyc kilkoma startami a potem przeciagiem pomiedzy blokiem a glowica i silnikiem do roboty.
ale za 8 tysi to nie jest dlubanie tanim kosztem. Robisz wydech i dolot - rem nie robiac tego na firmowych gratach, tylko na jakis noname osiagnal papierkowe 20KM, w rzeczywistosci duzy kopniak wraz z polaczeniem z wymiana skrzyni, a jak porzezbi wlasnie z biegami o czym tez tu byla mowa to da jeszcze wiecej. Dalej zabawa z lekkim dłubnieciem głowicy, wałkami, kółkami, zapłonem, regulatorem paliwa, komputerem da spore róznice, a kasy starczy.
Wiem, mozna isc w turbo, ale nie kazdy chce to po pierwsze. Po drugie podaj mi kilka przykladów tych silników turbo, które jezdza bezproblemowo ? Jak narazie wszystkie sie wysrywaja w mniejszym lub wiekszym stopniu i swój zywot spedzaja w garazu.

[ Dodano: Czw Lis 03, 2005 6:07 pm ]

wszystko ladnie cacy a topik o wydechu moze niech ktos wydzieli

temat jest z lutego i dawno juz sie zakonczyl, ale ktos go odkopal i dyskusja jest o czym innym, wiec w roli moderatora jest tu tylko to wydzielic i przeniesc.
Nie bede przeciez pisal o wydechu teraz.



nooo to chyba dwa cale sa idealne, ja bym wiecje nei robil

:lol: :wink:

Octane
03-11-05, 18:14
JA odkopałem bo nie chcialem zakladac nowego o tym samym a temat sledzilem w lutym, zreszta temat i tak od poczatku byl głownie o skrzyni.
A co do wydechu to i tak jest to taka czesc ktorej przy swapie na cos mocniejszego ne trzeba przeciez wymieniac, jedynie kolektor :lol:

Vax
03-11-05, 21:52
Robisz wydech i dolot - rem nie robiac tego na firmowych gratach, tylko na jakis noname osiagnal papierkowe 20KM

Jakims tam dolotem i wydechem 20KM... no to tylko zostaje pogratulowac i to opatentowac. Na papierze to mozna uzyskac wszystko.
PS. Malo kto sie chwali wszystkimi modyfikacjami.


z wymiana skrzyni, a jak porzezbi wlasnie z biegami o czym tez tu byla mowa to da jeszcze wiecej. Dalej zabawa z lekkim dłubnieciem głowicy, wałkami, kółkami, zapłonem, regulatorem paliwa, komputerem da spore róznice, a kasy starczy.

Tyle kaski to i moze starczy ale za to mozna dobrze uturbic i miec o niebo lepsze osiagi.

Po drugie podaj mi kilka przykladów tych silników turbo, które jezdza bezproblemowo ? Jak narazie wszystkie sie wysrywaja w mniejszym lub wiekszym stopniu i swój zywot spedzaja w garazu.

Wysrywaja sie bo sa robione przez patalachow i kombinatorow a nie powaznych fachowcow.
Fakt, ze taki silnik duzego przebiegu nie zrobi. Ale jesli na serjnych gratach pewne D16 :D potrafi zrobic 14.1xx to wolnossacy moze o tym tylko pomazyc wiec jesli ktos chce wpakowac 8 tys. i robic wysokie 14 to moim zdaniem jest to nieporozumienie.
Natomist jak ma to byc fajny wysokoobrotowy N/A to chyba D16 jest najgorszym wyborem z rodziny VTEC`ow.

W sumie jak ktos wpomnial kazdy ma inne wizje, plany itd. i bedzie przy nich obstawal.

LIO
03-11-05, 22:23
czkeja, czekaj, ja narazie obalałem Twoja teorie sensu swapowania na B16 z D16 i przedstawiłem Ci wszystkie argumenty przeciwne tej operacji



Wysrywaja sie bo sa robione przez patalachow i kombinatorow a nie powaznych fachowcow
to jak widac mamy na rynku samych patałachów


Ale jesli na serjnych gratach pewne D16 potrafi zrobic 14.1xx
zrobic moze, po czym sie wysrac, niezbyt ciekawa perspektywa



Tyle kaski to i moze starczy ale za to mozna dobrze uturbic

dobrze uturbic ?
na soft Ci starczy z lekkim dmuchnieciem, zeby to bylo trwałe i troszke pojezdzilo, a wtedy jego osiagi nie beda powalajace.

Ja wiem, ze turbo to łatwe przyrosty, ale nie wszystko jest takie fajne

D16 to fajne silniki i warto je dłubać :!:

Vax
03-11-05, 22:53
Teroia

czkeja, czekaj, ja narazie obalałem Twoja teorie sensu swapowania na B16 z D16 i przedstawiłem Ci wszystkie argumenty przeciwne tej operacji

...natomist ja przekonuje, ze aby w danym przedziale cenowym uzyskac porzadne efekty, to jesli chcemy N/A najlepiej jest zrobic swap na B a jak koniecznie grzebac w D to montowac turbo.

LIO
03-11-05, 23:00
ze aby w danym przedziale cenowym uzyskac porzadne efekty, to jesli chcemy N/A najlepiej jest zrobic swap na B
wiec pokazalem ci ile wynosi ziomku swap na B16, a za ta cene mozna zrobic szybsze D16
wiec albo od razu uturbiac, albo porzezbic D16, niz swapowac

i nie obstawaj za B16, bo masz D16 i zona i tak Ci nie da kasy weselnej na swapa, ani na turbo :D

rem36
04-11-05, 00:24
wszystko kwestja dzięgów, jak sie ma malo kasy to sie dlubie d16 i trzeba sie zadowolic osiagami troche lepszymi niz VTI i napewno robi sie to za duuuzo mniej niz 8k, pozatym chyba nikt nie wydlubal, dseri N/A jakos mocno i ciezko powiedziec jakich osiagow mozna sie spodziewac i za ile, w stanach to 13 tym robia ale to inny siwat :)
u nas sa ponoc juz pewne projekty ale oficjalnych wynikow brak :(


Ja w kazdym razie bede sobie powolutku dlubal dalej zobaczymy co z tego wyjdzie i jakie fundusze pochlonie :wink:

Vax
04-11-05, 01:14
i nie obstawaj za B16, bo masz D16 i zona i tak Ci nie da kasy weselnej na swapa, ani na turbo

... no nie a prawie mi sie udalo :lol: :lol: :lol:

Wracajac do tematu to oczywiscie kazdy robi tuning na jaki go stac wiec ogolnie zycze powodzenia bo napewno buzia mi sie usmichnie jak wkoncu jakies D bedzie loic ta zarozumiala serie B :twisted:

przemir
04-11-05, 08:18
Vax -Hcc juz dawno mnie loil ale mam nadz ze ja nie naleze do tych zarozumialych :? i dlatego tak napisales



Lio taki czas jak podales to wg mnie powinnien trzepac wlasnie wybebeszony na max vti seryjny-
ale jakos nie jezdza



LIO ale to nie moja wina :mrgreen:

Vax
04-11-05, 09:04
Przemir przecie to byl zart :lol: co by chlopakow z klasy D wzmocnic.

przemir
04-11-05, 09:22
hehe - jak chcesz wzmocnic chlopakow to ja proponuje TYM/clik/ (http://www.epictuning.com/91civicsi.html)

Vax
04-11-05, 09:36
:shock: i to jest wynik.

The best 1/4 mile run has been a 12.1@112mph

Tomo
04-11-05, 13:16
hehe - jak chcesz wzmocnic chlopakow to ja proponuje TYM/clik/ (http://www.epictuning.com/91civicsi.html)

[glow=red:63e689dd4d]ZIOOOOOM[/glow:63e689dd4d]


The engine is stock except for the addition of ARP head studs.

Sprężanie 9.2:1


The goal of the car was to have reliable transportation, relatively low cost, and a very driveable powerband.

A za chwile:


The exhaust manifold is made by Lovefab with a T25 flanged collector.

ok. 1000usd za sam kolektor :roll:

A teraz połączenie kilku faktów:


This car produces 225WHP on 8 psi of boost and 258WHP on 10 psi.


Sprężanie 9.2:1


This is a '91 Si that is daily driven.

:571: :570:

[glow=red:63e689dd4d]BULLSHIT[/glow:63e689dd4d]

eXcential
14-04-09, 15:55
Czy jest różnica średnicy wydechu (tłumik środkowy) między b16a2 i d16z6? Czy przy okazji wymiany warto do tego drugiego montować środkowy z tego pierwszego?

Nowy Kubi
14-04-09, 16:00
Skoro Del Sol VTi z wydechem z Z6 stracił ponad 20 kucy to znaczy, że chyba jest mniejszy i to zauważalnie :)

Misiekemeryt160
15-04-09, 09:06
Skoro Del Sol VTi z wydechem z Z6 stracił ponad 20 kucy to znaczy, że chyba jest mniejszy i to zauważalnie :)

a Z6 z wydechem od VTi? robił ktos tak?

szpaq0
15-04-09, 09:37
np kenny http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=31575

mazur
04-06-10, 12:24
Odgrzeje kotleta bo właśnie jestem na etapie zbierania gratów do wydechu i chciałbym żeby ktoś ogarnięty wyjaśnił mi kilka kwestii. Od razu mówię używałem szukajki oraz próbowałem przebrnąć przez temat "wydechy tlumiki..." ale to już jest ponad 300 stron a wpisując d16z6 (taki właśnie mam silnik) nie ma informacji które mnie konkretnie interesują. Przeglądałem większość projektów z d16z6 NA i wszędzie się pojawiają dwie średnice wydechu - albo 2 albo 2,25 cala i jest to raczej uzależnione od ilości modyfikacji więc może szybko powiem co ja planuje:
- obecnie silnik przechodzi generalny remont, jest składany tylko na OEM gratach, uszczelka pod głowice 2 warstwowa,
- od razu zostanie zrobiony dolot - na początku wkładka - docelowo parówa ze stożkiem + doprowadzenie zimnego powietrza
- kilka szczegółów jak nowe świece, kable WN itd
- na koniec strojenie (po zrobienu wydechu)
- dalsze modyfikacje to już tylko skrzynia i zawieszenie itd, silnika nie mam zamiaru więcej dłubać
co do wydechu:
Zakupiony już mam kolektor 4-2-1, planuję go obwinąć bandażem i co dalej??
Do tej pory miałem seryjny układ z d16z6 (zdrowy katalizator + środkowy) i końcowy przelotowy FK Automotive - głośność tego wydechu bardzo mi odpowiadała i chciałbym żeby została na takim bądź zbliżonym poziomie.
Pytanie nr 1
Czy średnica 2" będzie najbardziej optymalna czy większe przyrosty mocy i momentu osiągnę na 2,25" ?
Pytanie nr 2
Wiadomo że bez kata, środkowego i na samym przelotowym będzie mega głośno - jaki tłumik (tylko nie Eltec ani M-tech bo raczej nie wyrobie się z kasą) przelotowy polecacie zamiast katalizatora - jaka długość i średnica puszki ?

Z góry dzięki za jakieś sugestie bądź pomysły ;)

drvtec
08-06-10, 13:07
Odgrzeje kotleta bo właśnie jestem na etapie zbierania gratów do wydechu i chciałbym żeby ktoś ogarnięty wyjaśnił mi kilka kwestii. Od razu mówię używałem szukajki oraz próbowałem przebrnąć przez temat "wydechy tlumiki..." ale to już jest ponad 300 stron a wpisując d16z6 (taki właśnie mam silnik) nie ma informacji które mnie konkretnie interesują. Przeglądałem większość projektów z d16z6 NA i wszędzie się pojawiają dwie średnice wydechu - albo 2 albo 2,25 cala i jest to raczej uzależnione od ilości modyfikacji więc może szybko powiem co ja planuje:
- obecnie silnik przechodzi generalny remont, jest składany tylko na OEM gratach, uszczelka pod głowice 2 warstwowa,
- od razu zostanie zrobiony dolot - na początku wkładka - docelowo parówa ze stożkiem + doprowadzenie zimnego powietrza
- kilka szczegółów jak nowe świece, kable WN itd
- na koniec strojenie (po zrobienu wydechu)
- dalsze modyfikacje to już tylko skrzynia i zawieszenie itd, silnika nie mam zamiaru więcej dłubać
co do wydechu:
Zakupiony już mam kolektor 4-2-1, planuję go obwinąć bandażem i co dalej??
Do tej pory miałem seryjny układ z d16z6 (zdrowy katalizator + środkowy) i końcowy przelotowy FK Automotive - głośność tego wydechu bardzo mi odpowiadała i chciałbym żeby została na takim bądź zbliżonym poziomie.
Pytanie nr 1
Czy średnica 2" będzie najbardziej optymalna czy większe przyrosty mocy i momentu osiągnę na 2,25" ?
Pytanie nr 2
Wiadomo że bez kata, środkowego i na samym przelotowym będzie mega głośno - jaki tłumik (tylko nie Eltec ani M-tech bo raczej nie wyrobie się z kasą) przelotowy polecacie zamiast katalizatora - jaka długość i średnica puszki ?

Z góry dzięki za jakieś sugestie bądź pomysły ;)

ja bym zrobił na 2cal a co do tanich i naprawdę dobrych wydechów napisz do tego gościa http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13137266
mam u siebie od niego komplet zamiennik kata, środkowy, końcowy i jest ok