PDA

Zobacz pełną wersję : D15b3 bardzo duze spalanie



ukash25
15-12-09, 18:51
Witam ...posiadam silnik o symbolu D15b7 (słupek silnika)na podzespołach fabrycznych D15b3.
Silnik jest o pojemności 1.5 16V na gaźniku,wyglądem na pierwszy rzut oka nie różniący się niczym od D13b2,podejrzewam ,ze działanie tego silnika jest takie same jak D13b2.
Zrobiłem mu wymianę pierścieni,uszczelniaczy zaworów,uszczelki pod głowica oraz dotarłem zawory co było koniecznością...ale problem pojawił się w tym,że po odpaleniu tego silnika za 20 pln. paliwa ok.4.5L paliwa spalił w ok.5 min na obrotach od 1100-1600obr/min (nierówna praca silnika)po nagrzaniu silnika obroty spadają do 100-200obr/min i po chwili gaśnie,przy tym dosyć mocno kopci z tłumika na szaro-biało oraz nie mogę ustawić zapłonu idealnie.
Po ponownym odpaleniu znowu zaczyna normalnie pracować,tez po kilku minutach spada od 100-200 obr/min i po chwili gaśnie...proszę powiedzcie mi co może być przyczyną :-(((

skolopendra
15-12-09, 18:54
najpierw dowiedz się jak poprawnie można zmierzyć spalanie w aucie:cool:



po odpaleniu tego silnika za 20 pln. paliwa ok.4.5L paliwa spalił w ok.5 min na obrotach od 1100-1600obr/min

ehh

ukash25
15-12-09, 19:12
dla mnie na pewno jak się zmierzy poprawnie spalanie to będzie stanowczo zbyt wysokie to przekroczy na pewno 10L/100km jeżeli na samym odpaleniu bez jazdy spala taką konkretną dawkę...ciężko jest cokolwiek ustawić-wyregulować jeżeli on tak dużo potrzebuje paliwa nim się zagrzeje silnik,żeby ustawić np.zapłon

Maxoff
15-12-09, 21:16
...nie mogę ustawić zapłonu idealnie.
Sprawdzałeś ustawienie rozrządu?

Skoti
15-12-09, 21:22
dziwne. jestes pewien ze z uszczelka pod glowica wszystko w porządku ?

Muzyk-Grzes
15-12-09, 21:48
To w końcu jaki to silnik? D15B7 to pełen wtrysk na fabrycznych podzespołach B3 (dwa gaźniki) działającym jak D13B2 (jeden gaźnik z podciśnieniowym sterowaniem). Ustalmy najpierw czy zasilanie jest gaźnikowe czy wtryskowe.
EJ2 to coupe a tam zazwyczaj siedziały silniki D15B7

ukash25
15-12-09, 23:09
to chodzi o mojego drugiego civa eg4 92 a nie EJ2 a co do silnika blok ma D15b7 a cala reszta:głowica,kolektor ssący jest na gaźniku czyli b3,wydechowy bez sady czyli b3 brak kompa czyli również b3...na tabliczce znamionowej jest model D15b3 dlatego tak przypuszczam,a wyglądem to tak jak napisałem przypomina D13b2...a ustawiony jest na pewno dobrze jeżeli chodzi o rozrząd tylko zostało ustawić zapłon i podejrzewam,że to może być jeszcze mieszanka,nie wiem czy to dobry pomysł?

marcocivic1
15-12-09, 23:34
Jak zimny chodzi i gasnie po rozgrzaniu to wyglada jakby ssanie sie nie wyłaczalo

ukash25
16-12-09, 00:21
ale jak się nagrzeje to obroty zaczynają spadać pomału aż sama się dławi i gaśnie tak jakby ja zalewało no i przy tym kopci strasznie z tłumika i się skrapla...możliwe ze podaje więcej paliwa niż powietrza???

Muzyk-Grzes
16-12-09, 01:33
Czyli D15B3 na dwóch gaźnikach, bez sterowania podciśnieniami. W pierwszej kolejności poszukał bym przyczyny białego obłoku, bo to wygląda (choć nie musi) na olej w mieszance. A tak przy okazji to czy bardzo ci się spieszy z naprawą? Bo o ile B2 znam dość dobrze to w B3 bym chętnie zajrzał więc może po nowym roku byśmy się z Honda JG umówili na spota i byśmy pacjenta obejrzeli dokładniej.
Co do opisu to możliwe że drugi gaźnik działa jednocześnie z pierwszym i dla tego zalewa. Nie wiem na 100% ,ale podejrzewam że pierwszy gaźnik podaje dawkę paliwa, a drugi zaczyna działać po przekroczeniu pewnej wartości obrotów (bo taki gaźnik jak z B2 jest opadowy i pewnie by nie nadążał podawać paliwa do silnika D15 tak jak w silniku B20A3 - perluda 3gen)
Ale dla własnej ciekawości poszukam o B3 i postaram się pomóc.

ukash25
16-12-09, 12:54
Głównie tego pacjenta ogólnie szykuje na sprzedaż...i prawda jest taka,że im szybciej go uleczę tym szybciej znajdzie nowego właściciela ale myślę,że do nowego roku będzie jeszcze w moim posiadaniu...patrzyłem na gaźnik z D13b2 i wyglądem praktycznie niczym się nie różnił,możliwe,że wystarczy wyregulować tak samo jak D13 i może by grało???

mcezi79
16-12-09, 14:04
Czyli D15B3 na dwóch gaźnikach Nie na dwóch gaźnikach, B3 to jeden gaźnik, B4 to dwa gaźniki...

Muzyk-Grzes
16-12-09, 14:16
Fakt jeden bo dwa to B4http://emoty.blox.pl/resource/glupek2.gif mój błąd.
Tak czy owak nie mogę znaleźć nic o takim gaźniku w manualu jest o gaźnikach niby od 87' ale znam gaźnik z D13B1 i takiego nie ma a i o B3 też nic nie piszą, ogólnie jest z B2 więc może to jednak taki sam...

ukash25
16-12-09, 14:27
tak właśnie napisałem,że jest na pierwszy rzut oka identyczny jak w D13b2 ale zaglądałem z tyłu gaźnika w poszukiwaniu plastikowej śrubki i nie było tam żadnej śrubki wyregulowałem na cięgle śrubką(od linki gazu)i fakt silnik lepiej pracuje ale spalanie dalej jest strasznie strasznie kopci z tłumika aż coś z niego wycieka może woda może te paliwo którego nie spalił i po prostu przepuścił

w każdym razie gaźnik ten jest dwu gardzielowy.

dzięki wam bardzo za pomoc :-)...jak na razie to silnik pracuje na obr.1500 i jakoś nie schodzi może jeszcze zapłon na lampę stroboskopową ustawić i to by było na tyle,jeżeli chodzi o rozdział gaźnika(coraz mniej już kopci)...ale pojawił się nowy problem na ciepły silnik rozrusznik nie ma sił kręcić jest jakiś opór aż przygasają kontrolki,może masa albo tulejki???