PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy od jakiegoś czasu...



TrAcer90
14-12-09, 23:37
Witam...
Problemy zaczęły się tak już od 1,5 miesiąca.
Problemy:
*W granicach od 3-3,5tyś. - jest bardzo głośno w aucie, taki metaliczny odgłos.
*Auto jak ma mało benzyny czasami trudno go zapalić.
*Pali bardzo dużo benzyny.
*Wcześniej jadąc autem na za dużym biegu przypadkowo np. 4 zamiast 3 nic się nie działo, teraz potrafi go przydusić.
*Auto kopci mocno na biało, lecz nie występuje to często.

A więc tak sprawdzałem tłumik, zawieszenie czy nie drga, klekocze.
Raz auta nie udało mi się prawie całkowicie odpalić, jak ma dużo benzyny pali na dotyk.
Mam odelżone koło zamachowe, gaz sekwencje (Stag 300 reduktor Zavoli zeta N i wtryskiwacze Magic jet, jakieś 14 tyś. temu miała robioną regulację). Również jakieś 14 tyś. km. temu było wymieniane kable, świece, cewka aparatu zapłonowego. Jeszcze wcześniej był robiony remont silnika. Zamiast katalizatora jest strumienica w obudowie katalizatora.

Czytałem gazetę Auto Świat i tam pisało o wtryskiwaczach, że jeżeli auto dużo pali, kopci, świeci check (u mnie nie świeci), jest zamulone (u mnie cały czas trzyma moc, chociaż nie odczuwam przejścia na Vtec'a, ale auto jest bardzo żwawe). Boje się, że moje wtryskiwacze są na wykończeniu, a co do tego metalicznego odgłosu nie wiem z kąd się wziął ;/ Wcześniej nie było, żadnego problemu z opisanych powyżej.

yautja
15-12-09, 11:52
Kiedy ostatnio regulowałeś zawory?

TrAcer90
15-12-09, 14:04
Nie pamiętam, postaram się to zrobić na dniach.

Skoti
15-12-09, 14:23
HMNNNN Filtr paliwa kiedy wymieniany. Masz maść pod korkiem oleju lub w układzie chłodzenia?