PDA

Zobacz pełną wersję : Drgania ale nie kierownicy MA8



nrgetic
02-07-06, 14:41
Witam. Jest taka sprawa, ze przy ok 40km/h i od 110km/h w zwyz odczuwalne sa wyrazne drgania, ale kierownica nie drga. W przedziale od 40 do 110km/h wszystko jest w porzadku. Nie wiem co to moze byc... Czy to moze byc wina sworzni?

TeeS1975
03-07-06, 00:43
A jakie masz felgi ?

nrgetic
03-07-06, 16:49
Felgi sa stalowki, ale wygladaj na proste, ogladalem je...

TeeS1975
03-07-06, 16:59
Bo takie drgania występują najczęściej jeżeli ma się felgi z zadużym otworem centrującym a nie są zastosowane pierścienie centrujące

Ewentualnie może opona któraś mam jakąś wadę, albo po prostu trzeba wyważyć koła :D

nrgetic
03-07-06, 17:12
Opony byly niedawno kupowanei oczywiscie wywazane. Na dniach bede musial zmienic opony na tyle, to dam tez do wywazenia przednie, zobaczymy...

kamil_szewczyk
05-08-06, 21:38
przeguby masz dobre? miałem coś takiego okazało sie że mam luz na wieloklinie na półosi króra wchodzi w przegub zewnętrzny. autem drżało powyżej 120km i tak przy 50 km czułem ale mniej.wymieniłem i wszystko ucichło.

kamil_szewczyk
05-08-06, 21:38
przeguby masz dobre? miałem coś takiego okazało sie że mam luz na wieloklinie na półosi króra wchodzi w przegub zewnętrzny. autem drżało powyżej 120km i tak przy 50 km czułem ale mniej.wymieniłem i wszystko ucichło.

Leeo
06-08-06, 15:09
U mnie byly to opony, ale dziwne jest to, ze odczuwasz je juz przy 40km/h. Daj je do wulkanizatora i sie okaze, moze od wewnatrz sa zjechane.

Type-r
08-08-06, 15:07
Masz niewyważone koła. Ewentualnie pogięte felgi.

smar
08-04-07, 16:38
Mam problem z drganiami kierownicy, ale nie chcę tworzyć osobnego wątku.

W serwisie Hondy zmieniałem opony na letnie. Okazało się, że przednie są uszkodzone. Kupiłem nowe (Fulda), wyważono mi je i zadowolony odjechałem.
Ale wczoraj na autostradzie powyżej 100 km/h samochód i oczywiście kierownica zaczeły mocno drżeć. Wcześniej na zimowych było idealnie, żadnego drżenia, zresztą wszystkie felgi były prostowane na jesień.
Możecie mi cos zasugerować?

kamil_szewczyk
08-04-07, 23:32
jak było dobrze na zimówkach to i teraz też powinno być dobrze na tych nowych oponach sprawdz jeszcze raz wyważenie?może odważnik jakimś cudem spadł.

smar
10-04-07, 19:21
^^ Wróciłem do serwisu, po przejażdżce i sprawdzeniu kół i wyważenia, stwierdzono, że stan felg ma wpływ na to drżenie (prawda, nie sa najmłodsze i po przejściach, ale były prostowane!). Przełozyli z przodu do tyłu i tyle. Sprawdzałem przy prędkości 100 km/h i jest lepiej - ale musze sprawdzic na A2.
Troche to podejrzane mi sie wydaje...

kamil_szewczyk
10-04-07, 23:18
dobrze mówią jak miałeś prostowane felgi i robił to paproch i nie sprawdził ich przed załorzeniem to następuje bicie.opona może być wywazona ale bicie będzie na feldze delikatne ale będzie.

smar
11-05-07, 17:37
Dzieki Kamil, ale byłem w typowo oponiarskim zakładzie i stwierdzili, że w serwisie Hondy źle mi wyważyli. Wyważyli ponownie, przełożyli znów nowsze na przód i jest ok!
Juz nie pojadę do serwisu na wymianę opon :/


edit (bo nie mogę znaleźć odp. tematu):
a propos drżenia: wydaje mi się, że na wolnych obrotach kierownica (korpus) i gałka zmiany biegów nie powinny drżeć, a jednak delikatnie, ale wyczuwalnie drżą. Sprawdzałem poduchy silnika, są ok, a do tego silnikiem nie "rzuca".
Jakie jeszcze mogą byc tego przyczyny?

Konrad84
11-05-07, 21:01
regulacja obrotów biegu jałowego

wunat
12-05-07, 09:16
niekoniecznie, kwestia poduszek i takiej gumy przy lewarku tez moze byc. u mnie obroty jalowe ani drgna a i tak sie wszystko trzesie.

mike_hc95
19-05-07, 07:54
Jeśli drgania pojawiają sie powyżej 100-110 km/h to jest to najprawdopodobniej kwestia złego wyważenia kół, gdyby opona bądź felga była uszkodzona odczówałbyś przy każdej prędkości.