PDA

Zobacz pełną wersję : samodiagnostyka



mirek69
09-12-09, 20:36
Witam!!
Chciałem dzisiaj w swojej hondzie zrobić samodiagnostyke (nie robiłem tego wcześniej nie wiedziałem wogule że cos takiego isnieje:P) i po dostaniu sie do compa nie było przy nim żadnych wtyczek ani kabli tak jak by ktoś odciął kompa od reszty. Ta zlączka z woma kabelkami co się ją zwiera wisi nad kompem wolno. Czy możliwe że komputer uległ awarii i popzredni właściciel go całkowicie odciął

jogal
09-12-09, 20:59
napisz jaki masz silnik (kod silnika np d15b2), a kable i kostki od kompa są na dole kompa i generalnie ich nie widać bo dodatkowo są zasłonięte taka blachą... Pokaż zdjęcia jak to u Ciebie wygląda, ale generalnie bez kompa sobie nie pojeździsz :P

mirek69
09-12-09, 21:05
Silnik to d15b2 93r. U góry w okolicach schowka widziałem ta gumę zieloną do której powinny być wpięte te wtyczki, byłą pusta
a ta wtyczka z dwoma kabelkami jak już pisałem wisiała wolno. zdjęcie w kleje jutro

Muzyk-Grzes
10-12-09, 19:11
Wtyczka z dwoma kablami to złączka serwisowa (z trzema kablami wtyczka do podłączenia kompa)
Generalnie jak napisał Jogal bez kompa nie da rady jeździć, co do samodiagnostyki to trzeba zewrzeć piny w złączce serwisowej, potem włączyć IG1 (kontrolki się palą) i wtedy jeśli są błędy ikonka chcek engine (żółta lampka ze znakiem silnika) zacznie migać pokazując kody błędów. Na forum jest gdzieś o kodach błędów.