PDA

Zobacz pełną wersję : Obroty w del sol



Maciek_20
09-12-09, 08:02
Niżej zamieściłem nagranie które przedstawia co dzieje się po przejechaniu kilkunastu kilometrów... :wrrr: :wrrr:

Mimo to że silnik bierze olej... :cry: :cry: :cry: :cry: i to nawet sporo.... :cry: :cry: :cry: :cry:


to akurat zarejestrowany "wypadek" był akurat wtedy kiedy oleju było pod dostatkiem.

Dodam ze silniczek krokowy też był czyszczony

film:

http://www.youtube.com/watch?v=RWKMBECP6XM

Ma ktoś pojęcie o co może chodzić ?

Konrad84
09-12-09, 08:40
pompa oleju?

CroX
09-12-09, 08:44
Raczej tak jak pisze Konrad...pompa oleju...widać olej się nie przemieszcza skoro kontrolka się nie pali czyli jakby go nie było...a skoro był olej pod dostatkiem to widać nie porusza się tak jak powinien...obstawiam to samo...

Maciek_20
09-12-09, 08:53
Jeśli pompa oleju byłaby nie szczelna albo uszkodzona w inny sposób to olej lał by się w wydech czy po prostu wyciekał na zewnątrz ?

bo silnik przez rok czasu nie brał ani krzty oleju..., aż nagle jak zaczęły się pojawiać objawy nagrane na filmie, zaczął spalać olej w masakrycznych ilościach... prawie 4 L w 1500 km !!. ale nie ma śladów żadnych wycieków.

Oprócz tego też nie dymi no chyba ze przekroczę 4-5k (mega rzadkość) obrotów to potrafi puścić chmurka.

CroX
09-12-09, 08:55
Skoro nie ma wycieku to możliwe że w wydech skoro olej ucieka i to w takich ilościach a zero jakichkolwiek śladów...przepala się w wydechu i tyle...

Konrad84
09-12-09, 08:57
nie chcę cię martwić, ale może pompa nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia i może gdzieś cię coś już przytarło :/

CroX
09-12-09, 09:16
Nie wiem czy jest możliwość sprawdzenia czy pompa daje odpowiednie ciśnienie...bo np. przy pompie wspomagania sprawdzają czy daje odpowiednie ciśnienie...nie wiem jak z pompa oleju...dowiedz się czy można sprawdzić i jeżeli tak to jak najszybciej udaj się na sprawdzenie...no i wiadomo że jak najmniej jeździj żebys nie zatarł silnika bo wtedy nie tylko pompę będziesz wymieniał niestety...

reaktor
10-12-09, 04:43
wystarczy wkręcić manometr w miejsce czujnika ciśnienia oleju , koło filtra oleju