PDA

Zobacz pełną wersję : Lambda



dyssek
08-12-09, 19:12
Witam

mam dwa pytanka

1. Czym moze byc spowodowane to ze gdy na jedynce chce spalic kapcia kola zacznaja mi boksowac, auto stoi w miejscu a samochod jakby "skacze"?
Moim zdaniem jakies elementy zawieszenia mam do wymiany (gumowe) i jakby ktos mogl mi powiedziec nazwe tych elemetow bylbym wdzieczny. Chyba ze jest inny powod - slucham sugestii...

2. Drugie pytanie zwiazane jest ze wzrostem spalania
Okolo miesiac temu wymienilem kolektor na 4-2-1 i od tamtej pory znacznie wzrozlo mi spalanie. Jest mozliwosc ze uszkodzilem sonde podczas przekladki ze starego kolektora na 4-2-1?? Aha no i tak na przyszlosc to czy oplaca mi sie kupywac uzywke czy lepiej nowa sonde??
Dodam ze moje autko to d13b2 na gazie, palilo 8l gazu po odblokowaniu przepustnicy spalanie wzroslo do 9l natomiast po wymianie na 4-2-1 spalanie wynioslo ok 12l przy normalnej jezdzie (tak do ok3-3,5tys obr)
(Zadko do 7-8:D:D)


aha dodam jeszcze ze robilem samodiagnostyke i podczas przekrecenia kluczyka w pozycję "zaplon" dioda zapala sie raz potem gasnie i dalej juz sie nie zapala. Czy to znak ze sonda jest do wyjeb....???

bombel
08-12-09, 19:22
Ad.1. Pewnie amory wywalone jak auto podskakuje.
Ad.2. Sonda to delikatne ustrojstwo więc istnieje możliwość, że przy przekładce ją uszkodziłeś. Najlepiej to sprawdzić napięcie na sondzie. Przeszukaj forum bo było gdzieś o tym.

iron82
08-12-09, 20:24
Jeśli kontrolka ci się zapala raz i gaśnie to są 3 wyjścia. Albo źle robisz samodiagnostyke albo masz błąd numer 1 albo bład numer 10. Zależy jak długo sie świeci.

yonaszo
09-12-09, 13:43
Jak komp miga raz, to znaczy że działa i nie ma żadnych błędów. jest o tym chyba z milion tematów na forum (w szukajce wystarczy wpisać samodiagnostyka) tylko trzeba się trochę wysilić, a nie prosić o wszystko podane na tacy.

p.s.
sonda może nie działać prawidłowo, a mimo to nie pokazywać błędu na kompie.

pablo_020
09-12-09, 15:09
Chyba jak sie pali cały czas kontrolka to nie ma błędów. A nie jak mignie raz. Ale moge się mylić?




aha dodam jeszcze ze robilem samodiagnostyke i podczas przekrecenia kluczyka w pozycję "zaplon" dioda zapala sie raz potem gasnie i dalej juz sie nie zapala. Czy to znak ze sonda jest do wyjeb....???

Źle włożony spinacz lub co tam wkładałeś w kostkę.

Muzyk-Grzes
09-12-09, 15:54
p.s.
sonda może nie działać prawidłowo, a mimo to nie pokazywać błędu na kompie.

Swięta racja ,ja tak miałem w D13B2 a teraz po przekładce na B7 i sondę 4 przewodową podobnie przewód masowy i sygnał były zamienione a mimo to komp nie pokazywał błędów. Spalanie na poziomie 10l wachy. Teraz po założeniu prawidłowym 6,5l.

Co do sondy w B2 to jest jednoprzewodowa a masę bierze z kolektora. Jeśli założyłeś uszczelkę z tworzywa to możliwe że na kolektorze nie ma masy (bierze ją z silnika) choć powinna być choćby przez śruby. Ale nie zaszkodzi dołączyć przewodu do obudowy sondy i punktu masowego i wtedy sprawdzić nim wydasz na nową sondę.

dyssek
09-12-09, 16:14
Źle włożony spinacz lub co tam wkładałeś w kostkę.

??? w d13b2 przekrecam kluczyk w stacyjce i patrze na kompa, nie wkladam zadnych kabli
zreszta wszstko robione wg. http://www.civic5g.yoyo.pl/silnik.php?art=samodiagnostyka



Jeśli założyłeś uszczelkę z tworzywa to możliwe że na kolektorze nie ma masy (bierze ją z silnika) choć powinna być choćby przez śruby. Ale nie zaszkodzi dołączyć przewodu do obudowy sondy i punktu masowego i wtedy sprawdzić nim wydasz na nową sondę.


To jest jakis pomysl. Jutro pokombinuje



Ad.1. Pewnie amory wywalone jak auto podskakuje.

amorki podobno sa ok - tak powiedzial mechanik

pablo_020
09-12-09, 16:38
??? w d13b2 przekrecam kluczyk w stacyjce i patrze na kompa, nie wkladam zadnych kabli
zreszta wszstko robione wg. http://www.civic5g.yoyo.pl/silnik.php?art=samodiagnostyka


Sory. Coś mi się pomyliło, to w gen VI się wkłada spinacze :)

skolopendra
09-12-09, 16:39
Jeśli założyłeś uszczelkę z tworzywa to możliwe że na kolektorze nie ma masy

na pewno jest




Okolo miesiac temu wymienilem kolektor na 4-2-1 i od tamtej pory znacznie wzrozlo mi spalanie. J

powodem jest zapewne styl jazdy


ze gdy na jedynce chce spalic kapcia kola


(tak do ok3-3,5tys obr)

zapewne sporadycznie


to czy oplaca mi sie kupywac uzywke

z doświadczenia wiem że używkę

Muzyk-Grzes
09-12-09, 19:09
To jest jakis pomysl. Jutro pokombinuje


Sprawdź miernikiem czy jest przejście pomiędzy silnikiem a obudową kolektora.
W zasadzie to jak pisze skolopendra masa na kolektorze jest ,ale warto wykluczyć to na samym początku.

A tak poza tematem założenie kolektora 4-2-1 w D13B2 daje wyczuwalną poprawę? Masz wymontowany katalizator?

dyssek
09-12-09, 20:01
powodem jest zapewne styl jazdy


80 na 5 biegu to chyba "styl" eko:D a poza tym to prosze czytac ze zrozumieniem : czasem krece go do 7-8 tys obr tj. gdy np tira wyprzedzam itp
ale tak czy inaczej styl jazdy sie nie zmienil - zawsze tak jesdzilem czy mialem 75 kucy czy tak jak teraz troszki wiecej:cool:



A tak poza tematem założenie kolektora 4-2-1 w D13B2 daje wyczuwalną poprawę? Masz wymontowany katalizator?

poweim ci jak bylo u mnie:
1. odblokowalem 2 przepustnice (no coś tam dalo ale nie bylo baaaardzo znaczacej roznicy tak jak to niektorzy pisza)
2. wpadl koncowy WM Sport przelotowy (szczerze: to to dziadostwo pozatym ze jest cholernie glosne to nic nie daje:mad:)ale musialem to wrzucic bo stary sie przepalil a ten byl pod reka:D
2. chyba dwa dni po tym wlozylem 4-2-1 ( no i powiem ci ze tu to dopiero byla baaardzo odczowalna zmiana i ten mod polecam najbardziej). Jesli chodzi o katalizator to czekam z wycieciem na przeglad (konczy sie 19) wiec pewnie gdzies kolo 20 bede z szkifierka kontowa grasowal:cool::cool: ale ogolnie to mam mieszane odczucia bo podobno jest sporo glosniej po wycieciu kata i wspawaniu rurki a u mnie juz jest za glosno od tego koncowego. Moze wie ktos co by wlozyc zeby nie bylo od razu o kilka Db glosniej (wiem wiem bylo na forum ale tak na szybko bez marudzenia moglby ktos odpowiedziec:D:cool:)
3. Jutro albo w piatek wymieniam waleczek na d14a1 czekam tylko na chwile wolnego czasu i checi;)




Ogólnie to odblokowanie przepustnicy poleprzy ci górne osiagi a 4-2-1 dól a oba mody razem dadza ci wiele radosci z jazdy:D

Muzyk-Grzes
10-12-09, 06:23
Eeeh tylko ja już nie mam co odblokować, ale ja jak miałem gaźnik zrobiłem elektro otwieranie 2 przepustnicy http://www.honda-walbrzych.pl/viewtopic.php?f=8&t=795&sid=8d00ffc4df0caa6ef0b236fa62361952 co sprawiało ze "dziura" pomiędzy 3-4,5 tyś zniknęła.
Katalizator mam zamieniony na strumienicę imitującą kata, ale fakt hałasuje bardziej i mimo silencera w a'la mugenie końcowym na dłuższych trasach robiło się to uciążliwe. Dlatego na koniec wrócił seryjny tłumik.