PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka różnica w zawieszeniu typeR a typeS



Czajka
07-12-09, 12:52
Witam, zastanawiałem się czy zawieszenie od typeR dużo różni się od typeS ?

Ca$h
07-12-09, 16:26
gdzies juz o tym dyskutowalismy, 3D i 5D maja to samo, tylko type R ma inne amory sprezyny itd... ogolnie chyba znaczaco.
Moze sie myle ale Type S nie oznacza super sport :P Tylko jest to nazwa dla cywilnej 3-drzwiowej wersji :) moze wygladem goni type r'a ale mechanicznie to niczym :P

Maro2004
07-12-09, 21:12
I tu się mylisz. TypeS ma twardsze zawieszenie niż 5D, ponadto ma inny rozstaw kół tylnich. Poza tym inne fotele i tapicerkę. Mowa oczywiście o TypeS 1,8. Bo z tym silnikiem 1,4 to nie mam pojęcia.

Ca$h
07-12-09, 21:37
"Zmodyfikowane nadwozie doskonale współgra z nisko położonym środkiem ciężkości, a o dodatkową precyzję dba kolumna kierownicza o zwiększonej sztywności. Wszystkie te zmiany, łącznie z 17-calowymi obręczami aluminiowymi, potęgują sportowe wrażenia, podczas gdy szersze o 20 mm opony zapewniają lepszą przyczepność. Zawieszenie również zostało zmodyfikowane w celu poprawienia osiągów; stabilizatory o większej średnicy z przodu i z tyłu zapewniają mniejsze przechyły nadwozia."
Ciekawi mnie ta kolumna kierownicza a zwiekszonej sztywnosci :)
Pofatygowałem sie na honda.pl :P
Nie wiem tylko czy te modyfikacje nie dotyczą modelu po lifcie...

Zeby nie bylo podoba mi sie Type S :D ale jest mniej praktyczny, a kolejna para drzwi w 5D dla ludzi nie bedacych w temacie UFO jest niezauwazalna...:)

kocik
07-12-09, 23:03
te przed liftem tez mialy te zmiany - dziwne ze pisza o 20mm szerszych oponach - przeciez rozstaw jest szerszy a nie opony

co do wygladu w sumie zalezy od ludzi - znam takich kliku co widza spora roznice :D

Maro2004
07-12-09, 23:17
A mnie ciekawi ten zapis o 20mm szerszych oponach.To chyba błąd, a chodzi o rozstaw kół tylnych wynoszący dokładnie 20mm. Bo opony w serii są chyba takie same (225)? Oczywiście że 5d jest praktyczniejszy ale jak ktoś jeździ sam lub z jednym pasażerem to 3d sprawdza się znakomicie. Wszystko ma swoje wady i zalety. 3d mają szerokie drzwi a co za tym idzie duża wygoda przy wsiadaniu i wysiadaniu ale konsekwencją tego jest trudność w otwarciu tych drzwi na parkingu, gdy samochody stoją blisko jeden obok drugiego. Ja brałem samochód "pod siebie" wiedząc, że od Wielkiego Dzwonu będę kogoś woził z tyłu tym bardziej, że sylwetka bardzo mi odpowiadała (inne ospoilerowanie, tylna szybka idąca jakby trochę w górę dolną krawędzią) To wszystko miało dać efekt bardziej sportowy i taki daje. Oczywiście różnice wychwytują ci którzy wiedzą, że są różne wersje tego auta. Natomiast zupełnie (lub prawie zupełnie) nie jest TypeS praktyczny dla rodzin z dziećmi (problem z dostaniem się na tylne siedzenie) albo przewożących osoby w podeszłym wieku (dla takich osób problemem niekiedy jest zajęcie miejsca na tylnym siedzeniu chociaż mają oddzielne drzwi, a co tu dopiero mowić gdy muszą się tam wgramolić tylko przez szczelinę powstałą po odsunięciu przedniego fotela).

Widzę Kocik, że byłeś pierwszy.:)

Swoją drogą rozpisujemy się o różnicach między TypeS a 5d, a kolega Czajka pytał o różnice zawieszenia między TypeS a TypeR. Szczerze mówiąc ja nie wiem jakie są. Słyszaqłem tylko potoczne opinie, że TypeR jest jeszcze twardszy ale to były opinie osób nie związanych z tymi samochodami. Mogli również myśleć, że TypeS ma takie samo zawieszenie jak 5d i na tej podstawie formułować swój pogląd o twardości TypeR. Nie wiem.

Pik
07-12-09, 23:42
Z oponami to nie blad, chodzi o to ze sa stosowane opony 225/45/r17 a nie 205/55/r16. Stad te 20mm roznicy. 5D ma od wyposazenia sport tez takie opony, takze mozna sobie darowac ten marketingowy belkot.

Czajka
08-12-09, 08:11
ok wiem, ze jest zawieszenie twardsze, sztywniejsze, niższe itp. Różnice miedzy typeR a typeS w wyglądzie po lifcie też znamy :)
Chodzi mi o to aby ktoś napisał dokładnie jakie są różnice, typu stabilizatory, belka, spreżyny itp.

szubek
08-12-09, 09:23
ok wiem, ze jest zawieszenie twardsze, sztywniejsze, niższe itp. Różnice miedzy typeR a typeS w wyglądzie po lifcie też znamy :)
Chodzi mi o to aby ktoś napisał dokładnie jakie są różnice, typu stabilizatory, belka, spreżyny itp.

nie pozostaje Ci nic innego jak zajrzeć do service manuala i porównac sobie nr. części wtedy bedziesz wiedział jakie elmenty są różne.

arkadiusz29
08-12-09, 11:08
Z tego co sie orientuje to są inne amory inne spręzyny inne łozyska,elementy metalowo gumowe wytrzymalsze-type r jest nizszy no i zdecydowanie twardszy

Czajka
08-12-09, 12:46
a belka itp ?

szubek
08-12-09, 15:33
belka tylnia też inna przynajmniej wg. manuala

arkadiusz29
08-12-09, 17:27
Ogólnie powiem tak nie jezdziłem type-s ale 5D i róznica jest ogromna.Zapomnialem wspomniec o wzmocnionej podłodze type-r ma bardzo sztywną bude daje to troche smieszne uczucie na poczatku bo amory dają rade a buda sztywna jak diabli;)

buri
08-12-09, 23:31
ta podloga to ciezka bedzie do sprawdzenia w epc ale cos musi byc na rzeczy bo typeR jezdzi jak po sznurku a jak dodali szpere jest jeszcze lepiej