PDA

Zobacz pełną wersję : Linka gazu ?



jarciu
28-06-06, 12:19
Czesc!
Mam takie wrzazenie zeby sie linka gazu zawieszala ale nie jestem pewien. Objaw taki ze na rozgrzanym silniku, kiedy auto chodzi na wolnych obrotach, dodajac gazu np. tak do 2-3 tys. obr lub wyzej i po zdjecie nogi z gazu obroty spadaj tak do 1.3-1.5 tys i tak stoja no chyba ze noga podciagne pedal gazu do siebie to spadna na ok 800. Gdy znow dodam gazu jest to samo.
Dodam, ze gdy silnik wylaczy juz ssanie to jest ok ale wszystko zaczyna sie dziac po konkretnym rozgrzaniu silnika.

ppm702
28-06-06, 16:50
raczej wężyk podciśnienia Ci spadł - przerabiałem to niedawno

jarciu
28-06-06, 17:37
ta ale ktory i gdzie tego szukac?

elmer
29-06-06, 00:32
Poluzuj trochę linkę gazu. Reguluje się od strony przepustnicy.

Pati
30-06-06, 21:11
Elmer - u Ciebie jest to samo :) blokuje sie pedał gazu na trzpieniu albo sprężyna już się rozciągnęła. czasem staje na 2000 obr :) w sumie dobra rzecz - jak tempomat :D

elmer
01-07-06, 23:28
Wiem, coś tam było do poprawienia - jak się ustawiło, żeby się nie blokował to pojawiał się z kolei luz na pedale. Może jeszcze Bartek coś tam próbował regulować i dlatego tak Ci się blokuje, ja miałem "opcję" z więszym luzem. Możliwe, że to przez nakładki na pedała :roll:

wh00per
07-07-06, 14:57
linka gazu na 99%, jak chcesz to sprawdzic to zdejmij linke, nagrzej silnik, tak zeby sie wiatrak zalaczyl, dodaj gazu na przepustnicy i jak obroty spadna to znaczy ze linka, dla ppewnosci zaloz linke i teraz dodaj gazu, jesli na zalozonej nie opadna to masz 100% pewnosci, ja tak u siebie robilem i padlo na linke, tylko ze nie dostalem nowej i jezdze z zepsuta juz rok :/