PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie Civica



PAT
14-02-05, 17:17
mam nastepny problem, poniewaz wartosc mojej maszyny skoczy do gory przez wartosc gratow nalezaloby ja odpowiednio zabezpieczyc, nie mam narazie nic tylko zwykly imobilizer, co myslicie potrzebuje cos skutecznego co zniecheci zlodzieje do odjazdu moim autkiem..jakie alarmy sa dobre albo inne alternatywne zabezpieczenia?? please help no i koszty montazu tez mozecie pisac orientacyjnie :)

dzienx z gory

Jugo
14-02-05, 17:41
Jednym z alternatywnych zabezpieczen jest wylacznik napiecia pompy paliwowej. wylacznik gdzies umiescisz w malo dostepnym i niewidocznym miejscu.

siemaR
14-02-05, 17:58
Odcięcie pompy w jakimś ukrytym miejscu, blokada kierownicy, blokada pedałów, blokada skrzyni + alarm - na pewno nie uniemożliwią odjechanie, ale sporą część amatorów cudzych samochodów zniechęci. Nie wiem jak wygląda dokładnie sprawa, ale możesz też się dowiedzieć jak dodatkowo ubezpieczyć samochód. I nie wpadać w paranoje z zabezpieczeniami - jak ktoś sie uprze to i tak samochód weźmie - np. na lawete. W miarę rozsądny zestaw - immo, blokada skrzyni biegów, alarm i odcięcie pompy + ewentualnie jakaś dodatkowa opcja w ubezpieczeniu.

Peter
14-02-05, 18:05
Zabieraj kierownice ze soba ;)

emg
14-02-05, 18:47
1. Blokada skrzyni biegów np. tytan dipol (350zł),
2. ukryty wyłącznik na pompę lub rozrusznik (100zł na przekaźniku z awaryjnym włączeniem w razie awarii przekaźnika lub włącznika),
3. alarm z funkcją porwaniową (600zł seo, predator, tytan max ultra z czujnikami ruchu, wstrząsówka i podłączeniem c.z. bez dodatkowego siłownika)
4. alarm bez porwaniówki (500zł, j.w.)

Dodatkowo 2 klaksony od żuka/nysy i masz hałas jak diabli.

Urządzenia atestowane, niezawodne itd itp.
Ceny we wrocku, nie wiem jak w wawie.

havok
14-02-05, 19:24
Ja za alarm SEO Symphony (z antyporwaniem) dałem 400PLN w Białymstoku (z założeniem). Inna sprawa, że mi go jakimś sposobem podtopiło :D Ale już znowu działa i jest OK. Niestety po ostatnim przeżyciu szukam też sposobu, żeby złodziejowi nie chciało się wybijać szyby :/
BTW, zapytaj się Maro na forum, czy nie ma jakiejś promocji na alarm, on w tym siedzi...

PAT
14-02-05, 19:47
alarm z funkcją porwaniową (600zł seo, predator, tytan max ultra z czujnikami ruchu, wstrząsówka i podłączeniem c.z. bez dodatkowego siłownika)

a mozecie jakies zdjecie zestawiku albo dokladna nazwe danego produktu bo ja sie ni cholery nie znam na tym a potzreba mi czegos takiego



ukryty wyłącznik na pompę lub rozrusznik (100zł na przekaźniku z awaryjnym włączeniem w razie awarii przekaźnika lub włącznika),

brzmi ladnie ale mozesz to opisac ladniej i dikladniej, jakis przyklad wykonania czy to nie nawali w sensie ze sam sobie nie poradze, wiem napisane jest ze z awaryjnym wlacznikiem...ale mimo to, jakis schemat albo kto mi to wawie zrobi albo okolicy i ile kosztuje ten alarm porwaniowy??

havok
14-02-05, 20:11
Tu masz trochę o tych alarmach:
http://www.atech.opole.pl/html/zabez.htm

Zestawiki masz na Allegro. Przykładowy: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=42363298


Co do odcięcia paliwa, to chyba Sajens coś kombinował, pisał o tym na forum. Poszukaj na technicznym.

emg
14-02-05, 20:35
czy to nie nawali w sensie ze sam sobie nie poradze,Poradzisz poradzisz. Zamontowałem takich wyłączników chyba ze sto i tylko jeden switch się zwalił - dlatego awaryjne wyłączenie. Otóż zasada działania takiego wyłącznika jest następująca: włączamy zapłon, włączamy rozruch (nic się nie dzieje) naciskamy i trzymamy na czas rozruchu switch. Po odpaleniu puszczamy switch i już. Wyłączając zapłon automatycznie się blokuje - przy każdym rozruchu naciskamy switch.
Dobry warsztat alarmowy powinien Ci to zrobić bez problemu. Jak coś to pisz na priwa - spróbuję zrobić schemacik

Co do odcięcia pompy paliwa - można zablokować cały przekaźnik i wtedy po włączeniu zapłonu świeci cały czas check, po wyłączeniu blokady gaśnie, albo samą pompę, można zablokować komputer, zmienić piny w komputerze jak ktoś przyjdzie ze swoim itp. sposobów jest dużo.

Jutro zobaczę nazwy i ceny samych urządzeń i napiszę na prv

PAT
14-02-05, 20:40
a co myslicie o tym zestawie: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=41502453 ??

a o blokade skrzyni biegow chodzi o ten model: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=41746270

a jak wychodza koszty montazu takiego alarmu i blokady skrzyni biegow???

duchu
14-02-05, 20:46
czy to nie nawali w sensie ze sam sobie nie poradze,Poradzisz poradzisz. Zamontowałem takich wyłączników chyba ze sto i tylko jeden switch się zwalił - dlatego awaryjne wyłączenie. Otóż zasada działania takiego wyłącznika jest następująca: włączamy zapłon, włączamy rozruch (nic się nie dzieje) naciskamy i trzymamy na czas rozruchu switch. Po odpaleniu puszczamy switch i już. Wyłączając zapłon automatycznie się blokuje - przy każdym rozruchu naciskamy switch.
Dobry warsztat alarmowy powinien Ci to zrobić bez problemu. Jak coś to pisz na priwa - spróbuję zrobić schemacik

Co do odcięcia pompy paliwa - można zablokować cały przekaźnik i wtedy po włączeniu zapłonu świeci cały czas check, po wyłączeniu blokady gaśnie, albo samą pompę, można zablokować komputer, zmienić piny w komputerze jak ktoś przyjdzie ze swoim itp. sposobów jest dużo.

Jutro zobaczę nazwy i ceny samych urządzeń i napiszę na prv

do odcięcia paliwa może zastosować http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41488224

pat

a co myslicie o tym zestawie: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=41502453 ??

a masz automata ?? bo jjak nie to sobie można narobić buby z tym odpalaniem na odległość lepiej jakiś normalny alarm do 200 pln coś spoko można kupić może jakaś "forteca 2"
pare zakładałem i klijenci są zadowoleni

pozdrawiam

PAT
14-02-05, 20:54
Jutro zobaczę nazwy i ceny samych urządzeń i napiszę na prv
bede bardzo wdzieczny za wszelkie dane nazwy i ceny..dzieki z gory

PAT
14-02-05, 20:57
Jutro zobaczę nazwy i ceny samych urządzeń i napiszę na prv
bede bardzo wdzieczny za wszelkie dane nazwy i ceny..dzieki z gory

a znasz kogos kto juz ma tego TERMINATORA i go uzywa????

hcc
14-02-05, 21:03
Oj PAtryk ,przeciez bedziesz mial SMT wiec na noc zabierasz do domu i koniec tematu. Jesli ci malo to zaluz sobie GPS.... juz nie sa takie drogie... ja przynajmniej montuje... doubezpieczec sie nie oplaca...

duchu
14-02-05, 21:05
a znasz kogos kto juz ma tego TERMINATORA i go uzywa????
no znam JA
ale ja mam w wersji "multi block" bez antynapadu i antyporwania bo to mam w alarmie podłączony mam do zapłonu bo d13b2 pompa jest mechaniczna działa od 5 miesięcy bez problemu

pzdr

PAT
14-02-05, 21:18
Oj PAtryk ,przeciez bedziesz mial SMT wiec na noc zabierasz do domu i koniec tematu. Jesli ci malo to zaluz sobie GPS.... juz nie sa takie drogie... ja przynajmniej montuje... doubezpieczec sie nie oplaca...

a powiedz cos wiecej o GPS mialem kiedys ale taki co sie abonament placi miesiecznie, a ty jaki montujesz?? podaj mi wiecej szczegolow please!!!

Duchu-> a dlaczego mone cos byc zle z tym zestawem?? dlaczego byli niezadowoleni???

duchu
14-02-05, 21:41
Duchu-> a dlaczego mone cos byc zle z tym zestawem?? dlaczego byli niezadowoleni???

Sory przejęzyczenie już poprawiłem na "są zadowoleni" :D ostatnio zakładalem do lanosa, opla agili, forda scorpio (pałna elekyrtyka< podświetlane drzwi pedały poprostu wszystko pełen wypas 2 dni roboty a na dokładke jeszcze dokładałem do tego powiadomienie radiowe noramlnie MASAKRA) i hondy 4g i chyba są zadowoleni

PAT
14-02-05, 21:49
Duchu-> a dlaczego mone cos byc zle z tym zestawem?? dlaczego byli niezadowoleni???

Sory przejęzyczenie już poprawiłem na "są zadowoleni" :D ostatnio zakładalem do lanosa, opla agili, forda scorpio (pałna elekyrtyka< podświetlane drzwi pedały poprostu wszystko pełen wypas 2 dni roboty a na dokładke jeszcze dokładałem do tego powiadomienie radiowe noramlnie MASAKRA) i hondy 4g Mobiego i chyba jest zadowolony

czyli ty polecasz forteca 2??

A powiedzcie cos o GPS?? jak wyglada teraz sprawa z montazem i uzytkowaniem, ceny zestwu czy koszt???

LIO
14-02-05, 21:54
Ja dosc niedawno montowalem alarm challengera
centralka alarmowa
2x syrenka (wew i zew) jedna z wlasnym zasilaniem
czujnik ruchu
czujniki na wszystkich drzwiach, maska, bagaznik
odciecie zaplonu
odciecie przekaznika pompy paliwowej ( z dodatkowym obejsciem, np w trybie serwisu auta)
podlaczenie pod centralny zamek z dodatkowym silownikiem w drzwiach kierowcy
Koles chcial 450zl, ja dalem 500zl. Ile by chcial od "przecietnego" obywatela tego nie wiem (to jest mój przyszly szwagier :-) ) Oczywiscie cena z montazem, bardzo profesjonalnym uwazam (koles robil w tym fachu i robi w podobnym, ma dojscie do firmowych zestawów, róznych firm, tanszych i drozszych).
Jakbys chcial namiar do kolesia, to wal na priv, mysle ze moze ci to zrobic. Dowiesz sie szczególów, powiesz co chcesz, okresli ci cene itd.
Moze tez ci zalatwic po taniosci blokade skrzyni "niedzwiedz lock" (mi chcial po cenie producenta)

Pati
14-02-05, 21:58
challenger byl/jest fabrycznie montowany w Nissanach - utrapienie - blokuja sie, wariuja, wyją - nie da sie naprawic tego gowna na drodze i trzeba wozic do seriwu... nie odradzam, bo to dobry alarm i skuteczny, ale...

PAT
14-02-05, 22:00
aha to cenna uwaga!!! LIO zgadzasz sie??? kurcze tu jeden mowi dobrze drugi zle i co tu wybrac..zaznaczam ukradli mi juz autko poprzednie dlatego chce utrudnic jak sie tylko da zlodziejom dojscie do mojego autka :twisted:

duchu
14-02-05, 22:01
duchu napisał:
PAT napisał:
Duchu-> a dlaczego mone cos byc zle z tym zestawem?? dlaczego byli niezadowoleni???


Sory przejęzyczenie już poprawiłem na "są zadowoleni" ostatnio zakładalem do lanosa, opla agili, forda scorpio (pałna elekyrtyka< podświetlane drzwi pedały poprostu wszystko pełen wypas 2 dni roboty a na dokładke jeszcze dokładałem do tego powiadomienie radiowe noramlnie MASAKRA) i hondy 4g Mobiego i chyba jest zadowolony


czyli ty polecasz forteca 2??

tak na np: to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41744624

pzdr

LIO
14-02-05, 22:02
do challengera mam jakas wspólna instrukcje z clifordem i uwazany jest jako calkiem wysokiej jakosci w stosunkowo niewielkiej cenie. Moglem miec silicona, ale jest cholernie drogi, a wcale nie lepszy.
A ta wada w nissanach, ogólna, powtarzalna, czy spotkana w jednym egzemplarzu, doswiadczone, przeczytane ....
Ja narazie jestem bardzo zadowolony i mysle ze bezproblemowo wiem co gdzie jest zamontowane, bo uczestniczylem i pomagalem w jego zakladaniu, wiec poradzilbym sobie w razie jakiejs awarii na drodze :-)

Pati
14-02-05, 22:12
w nissanach wada ogólna, systematycznie powtarzająca się (choć coraz rzadziej), doświadczone własnoręcznie. czasem bydlęca awaria nie do usunięcia przy drodze. w dalszym ciągu zaznaczam, że to alarm wysokiej jakości i bardzo skuteczny. awarie mogą (ale nie muszą - nie chce wyrokować) wynikać z marnej jakości montażu w aso.

PAT
14-02-05, 22:14
LIO wyslalem ci PW w w sprawie szwagra :wink:

emg
15-02-05, 09:30
silicon jest dobry ale do czego innego. kiedyś te alarmy strasznie się sypały, nie wiem jak teraz.

PAT
15-02-05, 10:17
to moze teraz kwestia GPS zostanie umowiona kto cos powie w tym temacie???

kenny
15-02-05, 11:54
Nie jestem elektrykiem, ani nie zakładałem alarmów, ale kiedyś jak pracowałem w jednym z salonów samochodowych, montowaliśmy klientom Challengery (z antynapadem). Elektrycy kleli na nie okropnie. Rozkodowywały się, padały centralki. Poza tym łatwo można go rozbroić (wprowadzić do stanu serwisowego). Wystarczy znaleźć guziora (powinien być ukryty, ale tak naprawdę jest kilka standardowych miejść gdzie je montują). Przerzucilismy sie potem na polskie QY i jest spoko. Maja więcej funkcji, poza tym nie ma z nimi problemów.

emg
15-02-05, 12:09
Tanie i poplarne urządzenia oparte są nie na gps tylko na sieci gsm. umieszczany jest w aucie telefon ze specjalną przystawką. W momencie aktywacji alarmu z telefonu wysyłana jest informacja na zaprogramowane nry tel. I tyle. Jak ktoś rozbroi alarm to dupa. Trzeba zamontować czujnik położenia, który wyzwoli gsm gdy nie ma w samochodzie właściciela, najlepiej włączany/wyłączany niezależnie od alarmu - wtedy to ma sens. Można wtedy (po otrzymaniu informacji z telefonu w samochodzie) zdalnie zablokować pompę paliwową, zaryglować drzwi, załączyć 42 syrenki w środku auta, 18 klaksonów na zewnątrz itd itp w zależności od inwencji montażysty. Nie podają takie urządzenia pozycji, ale i tak nic Ci taka pozycja nie da, bo co z tym zrobisz? - a policja wiadomo jak działa.
GPS najlepiej kupić od razu z monitorigiem firmy ochroniarskiej - biorą kasę i zareagują.
Wszystko zależy ile chcesz przeznaczyć na to $.

Alarm bardziej ochroni przed okradzeniem pojazdu, natomiast blokady mechaniczne czy elektryczne chronią przed odjechaniem furą.

Moim skromnym zdaniem załóż dobry alarm, blokadę mechaniczną, ukryty wyłącznik na rozrusznik i drugi na pompę, ewentualnie gsm z telefonem (jak fura już odjedzie odpukać)- rozsądne koszty i w miarę dobre zabezpieczenie. A jak ktoś się uprze to GPS nie pomoże.

Pati
15-02-05, 14:01
GPSowy LoJack ma dość dużą skuteczność - chyba powyżej 95%. może tam warto zapytać? miesięczny abonament nie jest kosmicznie drogi.

LIO
15-02-05, 15:48
powinien być ukryty, ale tak naprawdę jest kilka standardowych miejść gdzie je montują).
ja sam wybieralem miejsca, co gdzie chce zeby bylo ukryte, a koles tylko zatwierdzal i robil. Okaze sie jak to jest z tymi alarmami, ale on robil i robi w tym fachu i sam mi polecil ten zestaw. Ma zreszta wiele innych firm do wyboru. Ja nikogo do niczewgo nie namawiam, napewno wole taki, niz jakikolwiek z tych tandet na allegro, wolumenie itd (mialem, slyszalem, wiem)

emg
15-02-05, 17:36
niz jakikolwiek z tych tandet na allegro
I tu się z Tobą zgodzę. Znajomy kupił na giełdzie jeden z tych "super hiper" alarmów i pierwsza centralka wysiadła po tygodniu, druga po miesiącu, a trzecia po dwóch tygodniach. Wqrwił się i założyłem mu inny i działa do dziś (3lata) bez problemów.

PAT
Ma zreszta wiele innych firm do wyboru i niech sam decyduje

hiro
17-02-05, 18:39
moja bryczke niedawno probowali buchnac (wyrwali tylnia klamke, probowali najpierw przednia ale nie dali rady za to pieknie mi drzwi wokol klamki srubokretem podrapali ) ale nie dali rady jej zabrac. Prawde mówiac to nie wiem czemu, moze ich ktos wystarszyl a moze nie zauwazyli ze maja jeszcze pale na kierownicy do rozbrojenia a moze nie dali sobie rady z alarmem :? Zalozylem blokade skrzyni biegow w Auto Plaza za 700 zl troche drogo bo w nieautoryzowanym serwisie chcieli 450. Ale Auto Plazy nie polecam bo mi troche zle to zalozyli i chyba bede reklamowal (czesto nie mozna wlozyc bolca :D ) jak do tej pory drugi raz nie probowali, czekam na ich ruch :)

emg
17-02-05, 19:35
czesto nie mozna wlozyc bolca
bo trzeba wajchę ciągnąć w tył przy bolcowaniu. :D

hosi
17-02-05, 19:43
Ile może kosztowac samo zalozenie alarmu (jesli przyjde z kupionym)?

LIO
17-02-05, 19:44
zalezy u kogo, ale mysle ze ze 100zl

Maro
18-02-05, 08:21
Jak chesz dobry , bezawaryjny alarm to kup sobie alarm firmy SEO Electronics , który nazywa sie SEO SYMPHONY -Zantynapadem lub SEO Delphin bez antynapadu . One są poprostu bezawaryjne.

:)

hosi
18-02-05, 10:09
Spotkał się ktoś z alarmem, który posiada opcję informowania (np. w pilocie) że został uruchomiony alarm w samochodzie :?:
Jeśli tak, to proszę o info!

emg
18-02-05, 10:44
Prestige aps chyba 800 albo 850 koszt zakupu ok. 1200 + montaż. Ma powiadomienie, odpalanie silnika, 8 dodatkowych kanałów i takie tam.
Są jakieś badziewia na allegro za chyba 500.
Robi chyba jeszcze proxima coś takiego i będzie tańsza od prestige.