PDA

Zobacz pełną wersję : Cięzko chodzi Kierownica i biegu, a przecież jest ciepło na dworze



Civic96
05-12-09, 14:53
Witam serdecznie
zaznaczm, że przeczytałem wszystkie tematy w związku ze wspomaganiem kierownicy oraz skrzynia biegów w tym dziale i nic nie znalazłem co by rozwiązywało mój problem
Dzisiaj zauważyłem że mimo temperatury plusowej o wiele ciężej chodzi mi kierownica i odziwo skrzynia biegów
W zimie w ubiegłym roku na mrozie miałem tak ze przez pierwsze 30 kilometrów jazdy cieżej chodziło sprzęgło, kierownica oraz skrzynia, ale to normalne, bo wszystkie te ciecze zgęstniały

Dzisiaj jednak jest pogoda optymalna a mnie slabo chodzi kierownica i biegi
Wspomaganie chodzi bo przy wylaczonym silniku jest duzo cieżej krecic kołami
skrzynia też się dziwnie zachowuje-na postoju chodzi lżej na wylaczonym silniku niż na wlączonym
Nie wiem może tu wydziwiam, bo faktycznie nigdy nie sprawdzałem czy cięzej jest na luzie przy wł vs wył silniku
Jednak na pewno chodzi ciężej w trakcie jazdy

Dodam że płyn do wspomagania jest oraz olej w skrzyni także
Samochód mam 2 lata i od tamtej pory oprócz oleju silnikowego i filtrów nie wymieniałem nic
Zauważyłem, że w zbiorniczku od sprzęgła jest tak mało płynu że jest go mniej niż ta dziurka wystaje
Jednak to ma jakiś zwiążek z tym wszystkim?
będe wdzięcżny za odpowiedź
pozdrawiam

skolopendra
05-12-09, 15:14
Dodam że płyn do wspomagania jest oraz olej w skrzyni także

to super,lecz zapewne pora na jego wymianę ;)

mozes
06-12-09, 08:56
W zimie w ubiegłym roku na mrozie miałem tak ze przez pierwsze 30 kilometrów jazdy cieżej chodziło sprzęgło, kierownica oraz skrzynia, ale to normalne, bo wszystkie te ciecze zgęstniały
Kolego może w skrzyni zgęstnieje ale wspoma i sprzęgło nie ma prawa bo jak sprzęgło to i hamulec / ten sam płyn/.
W pierwszej kolejności powymieniaj płyny i oleje i pilnuj poziomów / w sprzęgle/ pewnie masz wyciek jeżeli masz go tak mało - za chwilę zapowietrzysz sprzęgło.
pozdr

81saren
06-12-09, 20:31
Moze warto wymienic plyn w sprzegle i odpowietrzyc..
to moze byc wina ale raczej stawiam na wyciek z Pompy sprzegla i tedy sie zapowietrza tak samo ...

siemens_15
06-12-09, 23:52
Zdejmij gumową osłonkę z wysprzęglika i sprawdź czy nie ma tam płynu. Jeżeli jest to wysprzęglik do wymiany. To najczęstrza przyczyna znikania płynu.

Civic96
07-12-09, 19:01
dzięki za zainteresowanie
Nie wiem co jest, ale wszystko nagle chodzi jak po staremu
Aczkolwiek nie jest to efekt placebo po dolaniu płynu do sprzęgła, gdyż to dolałem po poprawie
Nie mam pojęcia co może być; wiem jedno-nie wydawało mi się że wszystko chodziło ciężej.
Mam pytanie
jak rozpoznać zapowietrzone sprzęgło i jak ewentualnie je odpowietrzyć?
pozdrawiam

Skoti
07-12-09, 19:26
Ale płyny i tak wymień. ja pare dni temu ogornołem skrzynie na MTF i wspomaganie na jakiś płyn do wspomagań. Nie powiem bo obie rzeczy chodzą o wiele lżej

mozes
07-12-09, 19:34
jak rozpoznać zapowietrzone sprzęgło i jak ewentualnie je odpowietrzyć
pedał będzie wpadał w podłogę i nie będzie powracał na swoje miejsce
pozdr