PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyregulować szerokość szczeliny między drzwiami a słupkiem?



-Wolf-
05-12-09, 14:03
Chciałbym zwiększyć szerokość szczeliny między drzwiami a słupkiem o jakieś 1 - 2 mm. Jak tego dokonać?

skolopendra
05-12-09, 15:27
raczej nie bardzo

-Wolf-
05-12-09, 15:50
To może zacznę od tego co i jak. Od jakichś dwóch dni, cholernie mi skrzypi uszczelka przy otwieraniu i zamykaniu drzwi kierowcy. Chodzi o tę uszczelkę szyby, której pionowy fragment dochodzi do słupka. Zauważyłem, że po stronie pasażera, szczelina między drzwiami a słupkiem jest większa i po tamtej stronie uszczelka nie piszczy.

Próbowałem nasmarować sztyftem Sonax uszczelkę ale efektu nie ma. Próbowałem też przemyć tę uszczelkę w razie czego gdyby była brudna. Nic nie dało. Przy otwieraniu drzwi, wygląda jakby uszczelka przyklejała się do słupka i przeszkadzała w otwarciu drzwi i stąd ten pisk. Myślałem, że jak zwiększę szerokość szczeliny między drzwiami a słupkiem, to ta uszczelka nie będzie już stawiała takiego oporu i nie będzie piszczeć.

Ma ktoś jakąś koncepcję?

job
05-12-09, 18:42
Może po prostu się opuściły drzwi ; jeśli tak to podciągnij na zawiasie.

-Wolf-
06-12-09, 01:26
No właśnie z wysokością jest wszystko o.k. Kupiłem jakiś silikon w płynie i zobaczymy czy przestanie skrzypieć.

GAWRON
06-12-09, 13:34
przestanie. W życiu bym nie wpadł na pomysł zeby drzwi przestawiać z powodu skrzypiącej uszczelki zwłaszcza ze na pewno są ustawione równo. W każdej hance skrzypi i wystarczy psiknąć raz na dwa miesiące sprayem silikonowym

-Wolf-
07-12-09, 01:47
W życiu bym nie wpadł na pomysł zeby drzwi przestawiać z powodu skrzypiącej uszczelki
Ja mam czasem dziwne pomysły :D

Nie no, wydaje mi się, że z tej strony co piszczy szczelina jest mniejsza. Półtora roku nie piszczało i zaczęło. Ale faktycznie, po popsikaniu sprayem silikonowym niby jest ok.