PDA

Zobacz pełną wersję : Chyba remont?



jarciu
23-06-06, 20:35
Panowie wykonałem taki experyment.
Mianowicie odpalilem auto (D15B2) silnik cieply, silnik sobie pykal na wolnych obrotach. Otworzylem maske, odkrecilem korek od wlewu oleju i nawet nie zdazylem przylozyc czystej kartki a juz bylem caly ujeb...y od oleju. A gdy przylozylem kartke to byla cala zachlapana ojejem.
Dodam jeszcze ze przed tym go przegazowalem tak do 6000-7000 tys. i kopcil na bialo/niebiesko.
Czyzby to koniec silnika?

Wallia
23-06-06, 21:36
Masz już przedmuchy ze skrzyni korbowej :)) Reasumując silnik na gemelę się już nadaje.

mighty
23-06-06, 21:44
dobra okazja do swapa :)

jarciu
23-06-06, 22:44
CZyli co remont lub swap bo ten juz dlugo nie pociagnie?
A najlepsze jest to ze tak juz od 1.5 roku chodzi i nic sie nie dzieje

[ Dodano: Pią 23 Cze, 2006 ]
co to znaczy ze mam przedmuchy w skrzyni korbowej?
Jak to usunac i jaki koszt ewentualnej naprawy?

prz3mo
23-06-06, 22:56
Masz już przedmuchy ze skrzyni korbowej :))

Zaraz, zaraz.... Po odkreceniu korka oleju mogą sie pojawic malutkie delikatne kropki jak sie przylozy reke czy kartke, nawet w calkiem sprawnym silniku... Jakby nie bylo poruszają sie tam elelementy silnika dosc szybko i zaraz w niedalekiej odleglosci od korka...
No, ale jak piszesz, ze cala kartka zachlapana to jednka chyba nie małe kropki...

Co do dymienia na niebiesko to niestety wksazuje to na zużyte pierscienie (i pewnie uszczelniacze)... Ile oleju auto pije? Jak z mocą?

Wally
23-06-06, 23:07
Wallia, za przeproszeniem co Ty pitolisz o tych przedmuchach :?: Nie strasz jarcia, przeciez to normalne ze krecace sie walki chlapia olejem - tam nie ma zadnej zabezpieczajacej oslony od wewnatrz.

Inna sprawa to ten bialo-niebieski dymek, jesli bialy to woda czyli uszczelka pod glowica moze dostawac sie do komory spalania, jesli niebieski to ewidentnie olej. Sprawdz ile konkretnie chla Ci oliwy to latwiej bedzie okreslic zakres usterki

marf
24-06-06, 01:35
dokaładnie wałek wyrzuca olej:) to raczej dobrze - wiesz ze dociera olej :) i tak ma być :)

jarciu
24-06-06, 08:40
Oleju jakieś góra 0.5 na 10000 km.
A umiecie mi odpowiedziec na to pytanie z tym rozrzadem?

Wallia
24-06-06, 08:41
A temu chlapaniu wałkowemu towarzyszy głośne dmuchanie?? Jak kopci na niebiesko to masz pierscienie do wymiany.Wg ciebie to nie jest równoznaczne z zużyciem silnika? Trzeba remont zrobić.To nie wymiana filtra powietrza,musisz rozkrecić cały silnik.

jarciu
24-06-06, 09:23
Jest rozwnozanczne z zuzyciem silnika!!!
Chodzi mi o to ze ten silnik chodzi jak disel, a przed tem tak nie bylo.
Przedtem to znaczy przed wymiana rozrzadu jakies rok temu. Czy silnik moze chodzic na przesunietym np. o 1 zabek pasku rozrzadu?

ro2man
24-06-06, 10:34
jeśli przesunąłeś do przodu to dokładnie tak będzie chodził a jak do tyłu to się będzie grzał. Jak wygląda z opisu, na moje to skopałeś co najmniej o jeden stopień do przodu.
Zobacz jaki spaliny mają kolor, jeśli masz przesunięty do przodu, to spaliny powinny być niebieskie.

Jeśli bierze tylko 0.5 na 10tkm to sobie remontem dupy nie zawracaj
pozdro

jarciu
25-06-06, 18:06
Właśnie taki dym jest za autem ten niebieski a auto chodzi jak diesel
Czyli przesuniety rozrzad?!

ro2man
27-06-06, 10:02
wg mnie tak
Możesz mieć walniętą kopułkę , przewody lub świece i tutaj też będziesz miał efekt szatkowania ale na wolnych obrotach.
Tak czy srak, jak naprawisz napisz co było przyczyną

kozik555
27-06-06, 12:31
To ja sie podczepie jak rano odpalam autko to dymi mi na biało tak troche i z rury wydobywa sie woda jak sie troszke zagrzeje juz przestaje nic nie dymi ani nie ma wody czy to cos powaznego?

ppm702
27-06-06, 14:27
woda w nocy zbiera się w wydechu - to normalne

pierzak321
24-05-07, 21:20
chodzi jak disel? hmm u mnie terz to samo jest, wczesniej bylo ok
i moim zdaniem jak masz rowne obroty niewarjuja ci na biegu jalowym to rozrzad jest ok bo mi wariowaly i myslalem ze to silniczek krokowy a to wlasnie bylo przesuniecie o jeden zabek na pasku rozrzadu , dislowato nadal chodzi i tezrniewiem co to jest
maidelane obroty nic go niedusi a tak wlasnie trohe drrzy i mowili mi ze jak przycisnolem to nieraz taki dymek z rury poszedl hyba bialy ale to hyba skroplona woda z katalizatora a jeszcze jedno : przy rozgrzanym silniku tyka mi hyba jakis zawur , mozliwe to ze trzeba ustawic zawory? bo po wymianie paska nieustawialem , lo juz ponad 2 lata nieustawialem

mariusz123
25-05-07, 21:52
jak chodzi nie rowno,,a wszystko poustawiane,to kolejny problem moze byc taki,ze ma nierowe cisnienie na cylindrach,,spradzic to i tamto,,,,