PDA

Zobacz pełną wersję : Opory toczenia.



jacek5m
22-06-06, 22:26
Witam,

jak kazdy z Was takze monitoruje zuzycie paliwa w autku :).
Przy corocznej wymianie oleju ~12kkm + filtr, mechanik stwierdzil ze autko ciezko sie toczy.
Wiem, kombii, mase musi miec ;), lecz zwrocilem uwage na to poniewaz...

Wzroslo mi spalanie o ok 1 do 1,5l srednio. Trasa mniej wiecej ta sama, jazda mieszana,
oscyluje teraz w granicach 7,5L :/

Sprawdzilem hamulec reczny, nie blokuje, jedno co zauwazylem i jest to denerwujace
to piszczenie hamulca, charakterystyczny dzwiek jak na kolei ;), w jezdzie na wprost,
na luku... nie ma reguly;

Wiem, mowia uroda klockow, lecz czy na pewno; dodatkowo
cieple mam sruby w przednich kolach, czy tak ma byc..., nie hamuje ciagle :D

Dajcie jakies sugestie...
Pozdr
J

Dzida
22-06-06, 22:36
Podnieś przednie prawe koło. Sprawdź, czy się normalnie obraca.

Podnieś przednie lewe koło. Sprawdź, czy sie normalnie obraca.

Podnieś tylne prawe koło. Sprawdź, czy się normalnie obraca.

Podnieś tylne lewe koło. Sprawdź, czy się normalnie obraca.



Potem zajrzyj w hamulce. Proste ;)

qba1983
22-06-06, 23:46
Podnieś przednie prawe koło. Sprawdź, czy się normalnie obraca.

Podnieś przednie lewe koło. Sprawdź, czy sie normalnie obraca.

Podnieś tylne prawe koło. Sprawdź, czy się normalnie obraca.

Podnieś tylne lewe koło. Sprawdź, czy się normalnie obraca.


chcialem tylko powiedziec ze kola z hamulcami tarczowymi, nie beda sie obracaly dlugo,bedzie obcieralo, ale trzeba zwrucic uwage zeby obcieraly rowno no i oczywiscie delikatnie, kola powinno dac sie ruszyc jedna reka :D
natomiast tam gdzie sa hamulce bebnowe, beda sie obracaly dluzej(bez zadnych optarc

Kras
23-06-06, 07:44
Przede wszystkim to koła napędowe (czyli w tym wypadku rzecz jasna przednie) nie będą się same długo obracały ani nie będzie ich tak łatwo ruszyć. Ale jeśli dodatkowo trzymają je nieodchodzące heble to czy tak to wychwycisz.

boomer
23-06-06, 16:13
a skad wiesz ze to opory toczenia? nie wiem jaki filtr zmieniasz co 12k km ale to moze byc wszystko - swiece, filtr powietrza, filtr paliwa, kiepskie paliwo, kiepskie kable WN, klima wlaczona, zalozone na wiosne wieksze kapcie od zimowych. Kiedy sprawdzales/zmieniales klocki i tarcze?

jacek5m
26-06-06, 09:37
Witam,
czesciowo macie racje z wszystkimi uwagami.
Od zakupu - zeszlego roku wymienilem tylko podstawowe rzeczy; rozrzad, olej, filtr oleju, przegub, oslony, koncowke drazka lewego;
minelo 13kkm i znow olej+filtr

Hamulcy nie ruszalem;

Jade na obowiazkowy przeglad, gdyz auto przejsc powinno, lecz takze dla informacji -
info od diagnosty, jaki rozklad sil hamowania jest na poszczegolnych kolach :)

Dodatkowo co zauwazylem to mocno grzejace sie kola przednie; a szczegolnie
prawe !!!; od prawej sruby sie oparzylem :(

Stad jest cos nie tak :(
Moze tloczek sie zatarl ?, i hamulce trzymaja :(

Czy wymieniac tarcze z klockami czy tylko klocki ?
Jaki koszt robocizny + czesci. Wiem ze polecacie Textara + brembo :)

Czekam na info !!!

Dzida
26-06-06, 09:45
Hia. Może brembo + Ferodo ;)

W każdym razie tłoczek hamulcowy to kilka godzin roboty, albo kilka dych do zostawienia w sklepie, jeśli się zapiekł i jest skorodowany ;)

Pivco
28-06-06, 17:26
Zanim wyciągniesz tłoczek to po odkręceniu zacisku (2śruby M8)
sprawdż czy te suwaki dobrze chodzą i są proste
Zdarza się że gumki (ye harmonijkowe) są niszczone przez pseudomechów
i reszta to już kwestia czsu.

daro2004
02-07-06, 23:15
Witam
Też tak mam,śruby przy kole ostro się grzeją.Ale to chyba normalka.Tarcze nie są fioletowe a więc chyba nie przegrzane.

TeeS1975
03-07-06, 00:42
jak coś się ostro grzeje to nie jest normalka :(

musk
26-05-07, 19:27
też mam problem z grzejącym się kołem (lewy przód)

po kilku km było tak gorące że nie można było dotknąć. po zdjęciu koła okazało się że klocki nie odsuwają się od tarcz i koło ledwo się kręci. po odkręceniu dolnej śruby zacisku okazało się że dolny suwak jest suchy i nie pracuje. przesmarowałem jakimś smarem - ponoć specjalny do hamulców. zaczął chodzić lepiej. przeleciałem traskę 140km i patrzę a tarcza fioletowa - coś sie chyba jara. pomyślałem że to od zdejmowaia klocków muszą sie na nowo ułożyć. ale koło dalej się grzeje. zdjąłem jeszcze raz. jak rozsunę śrubokrętem klocki od tarcz to koło się obraca normalnie. jak nasisnę hamulec to klocki już nie odchodzą...


W każdym razie tłoczek hamulcowy to kilka godzin roboty, albo kilka dych do zostawienia w sklepie, jeśli się zapiekł i jest skorodowany

..z tego co rozuiem to jak tłoczek zapieczony skorodowany to może nie pozwalać rozsunąć się tarczom?

a wszystko się zaczęło od tego że mi coś cyka w przednim lewym kole podczas jazdy . mam wrażenie że cyka z częstotliwością obracania koła. tak jakby coś się lekko obcierało. metal o metal. może ktoś ma pomysł co to możę być?

pozdr

prz3mo
26-05-07, 19:54
też mam problem z grzejącym się kołem (lewy przód)


Zobacz do mojego tematu:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=26693

musk
26-05-07, 22:43
dzięki prz3mo

widze że czeka mnie czyszczenie cylinderków, odpowietrzanie i wymiana płynu przyokazji.

mam nadzieje że to wyleczy sytuacje, choć u mnie nie ma ściągania. jedzie prosto jak strzała:) tylko co z tym cykaniem? jak zdjąłem koło i kręciłem piastą to była cisza

prz3mo
26-05-07, 22:47
dzięki prz3mo

widze że czeka mnie czyszczenie cylinderków, odpowietrzanie i wymiana płynu przyokazji.

mam nadzieje że to wyleczy sytuacje, choć u mnie nie ma ściągania. jedzie prosto jak strzała:) tylko co z tym cykaniem? jak zdjąłem koło i kręciłem piastą to była cisza

Ciezko powiedziec, bez rozebrania to wrózenie z fusów... Kup wczesniej tę reperaturke ( to groszowe sprawy) i zobacz (albo mechanik) jak to wygląda...

Bassmaster
27-05-07, 22:47
prz3mo, a mógłbyś podać numer części tego zestawu naprawczego w JC?
Przy okazji, napisałeś o gumkach na śruby, czy one wyglądają może tak:

http://img530.imageshack.us/img530/9017/rubberbushingkitslg1.th.jpg (http://img530.imageshack.us/my.php?image=rubberbushingkitslg1.jpg)

prz3mo
27-05-07, 22:53
prz3mo, a mógłbyś podać numer części tego zestawu naprawczego w JC?
Przy okazji, napisałeś o gumkach na śruby, czy one wyglądają może tak:

Obrazek (http://img530.imageshack.us/my.php?image=rubberbushingkitslg1.jpg)

tak, to takie gumki. Co do numeru czesci to jutro zerkne, bo chyba w schowku w aucie mam jeszcze pudełko po tym... Ale głowy nie dam.
Tylko wiesz... ja mam 3d, a Ty anglika 5d i mozesz miec inną srednice tego tłoczka.
Ale spoko, oni maja w katalogu i dadzą Ci do Twojego modelu.

abarth81
12-04-08, 21:13
prz3mo, a mógłbyś podać numer części tego zestawu naprawczego w JC?
Przy okazji, napisałeś o gumkach na śruby, czy one wyglądają może tak:
chłopaki wymieniał ktoś moze jeuz te gumki z tyłu na hamulcach bo byłem w 4 sklepach i w zadnym katalogu nie ma tego albo nie moga znalezc,z moich zostały frędzelki i musze wymienic, chodzi mi dokładnie o te ze zdjecia jakie podał bassmaster
w ASO kpl naprawczy kosztuje 150zł :/ hamulce system LUCAS

lukaskus
12-04-08, 23:24
Witam

Jestem swierzo po przerobieniu tematu reperaturek to naszych hamulców.

Podaje link na allegro do firmy w której nabyłem zestawy naprawcze:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1299720

Pytajcie o reperaturki odpowiednio:

D4446 zaciski tylnie cylinderek 30mm (chyba 18zł na jeden zacisk)
D4444 zaciski przód cylinderek 54mm (15zł szt.)

Pojedynczy zestaw obejmuje
-osłony gumowe na prowadnice 2szt. (to właśnie te ze zdjęcia)
-uszczelka cylinderka 1szt.
-osłona przeciwpyłowa cylinderka 1szt.

Wszystko pasuje idealnie.

P.S.
Jezeli chodzi o tył to to są reperaturki (D4446) konkretnie do wersji po lifcie, przed liftem cylinderek był nieco większy.

Pozdr.
Łukasz

abarth81
13-04-08, 12:00
Dzieki lukaskus...zamówienie poszło

Bassmaster
16-04-08, 13:58
To ja dopiszę jeszcze, że jeśli ktoś ma bębny z tyłu, to reperaturka na tył ma oznaczenie D3426 (średnica tłoczka fi 19mm) i kosztuje 14zł u tego samego gościa, którego podał kolega lukaskus.