PDA

Zobacz pełną wersję : Korki spływowe i wygłusznie...



Orzel
27-11-09, 22:34
Witam,
Niedawno postanowiłem wyczyścić swojego civicka od wewnątrz przygotowując go do malowania. Rozpocząłem od zrywania mat wygłuszających (bitumicznych) w bagażniku które poprzedni właściciel ponaklejał (6 warstw) ponieważ pojawiała mi się tam znaczna ilość wody.
Po wyczyszczeniu bagażnika przeszedłem do wnętrza samochodu i zauważyłem dziwną rzecz a mianowicie że korki "spływowe" są dookoła obklejone dziwną masą podobną do zaschniętej gumy i jest to pomalowane. Z tąd wysuwa się moje pytanie Czy te korki mają być możliwe do wyjęcia tzn. czy oczyszczać je z tej masy??
Drugą rzeczą która mnie zastanawia czy w civickach były stosowane maty bitumiczne do wygłuszenia tylnych boków samochodu (chodzi mi dokładniej o tylne błotniki) czy po prostu były właściciel miał "chopla" na punkcie wyciszenia??

Nemereth
28-11-09, 01:17
Dołączę się do tematu. Czy ta masa plastyczna dość sztywna "nałożona ala klej na ściane pod ceramike" to przypadkiem nie jest poklejona jakaś dziura? a od zewnątrz szpachla i lakier? Czy ona oznacza, że samochód był klepany w tych miejscach?

majsterus
30-11-09, 21:58
masy wygłuszające....są stosowane ale w postaci pasków na największej powierzchni elementów karoserii, nigdy na od krańca do krańca....np. drzwi pasek szer 150mm dł.400mm ponad rurą bezpieczeństwa.

czujna ręka :) jeżeli po dotknięciu i przesunięciu ręki wyczujesz nierówności to był prostowany...

co do malowanych gum, od wewnątrz nie są pokrywane masą natomiast od zewątrz jest na nich połozona masa gumowo-plastikowa?? nie wiem zabezpieczająca.

stashek
01-12-09, 13:11
Ta masa na gumach jest specjalnie po to, aby nie zalegała woda miedzy guma, a blachą. Kiedyś Golfy III i POLO nie miały tej masy wokół korków i po prostu tam gniło. Wiec jesli wyjmujesz korki, to polecam po ponownym włozeniu kupić masę uszczelniającą (znana rownież jako mastyka).