PDA

Zobacz pełną wersję : Rozrząd D14A4 + ABS



nikifor
27-11-09, 18:26
Zastanawiam się nad wyborem zestawu rozrządu. Czytałem trochę i mam mały mętlik w głowie. Pasek Mitsuboshi to chyba wg. większości najlepsza opcja, ale czy warto dopłacić 30 złotych i dostać oryginalny Unitta, montowany seryjnie przez Hondę?

Po drugie - napinacz: do wyboru do koloru - koyo, nsk, ntn, gmb, przy czym tutaj skłaniałbym się do Koyo(który jest chyba oem). No i jeszcze pompa - GMB czy NPW. Wiem, że najlepszą jest chyba AISIN, ale jest też odpowiednio droższa :)

Poza tym jeżeli już założyłem temat to pytam się przy okazji, ile wyniesie mnie zamontowanie ABS do Civica EJ9 z 98 roku. Czytałem gdzieś, że ogólnie fabryczny ABS nie jest specjalnie doskonały i skuteczność hamowania jest lepsza bez niego. Jednak nie jestem specjalnie doświadczonym kierowcą i wolałbym mięć jednak pomocnika :)

Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc.

skolopendra
27-11-09, 18:46
szukaj!

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=27905&highlight=jaki+rozrz%B1d

Sadek_atm
27-11-09, 19:31
Wczoraj przerabiałem temat rozrządu. Kupiłem:
- pompa GMB
- pasek Gates
- rolka Koyo (taka też była zamontowana org)

Co do paska Mitsuboshi to słyszałem rożne opinie, zdarzyły się przypadki że po zamontowaniu padły po 20 tyś km ( te przypadki miały miejsce w Imprezach N/A)

Co do ceny się nie wypowiem bo sam wymieniałem rozrząd.

Pzdr
Sadek

PeJot
27-11-09, 23:38
Sadek_atm, Subaru to jest tutaj offtopic ... ;)

Sadek_atm
28-11-09, 13:36
Hehe tylko napomniałem :rolleyes:

spychu
29-11-09, 01:34
Co do rozrzadu to ja polecam:

- pasek Contitech
- rolka SKF / Koyo / Ruville
- pompa GMB / Aissin

Sprzedałem sporo takich rozrządów w różnych konfiguracjach i nigdy nie było z nimi najmniejszych problemów.

A co do ABSu to odpuść, szkoda pieniędzy nie opłaca się montować.