PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt wysokie spalanie i dziwne zachowanie samochodu



kooondzikkk
26-11-09, 16:29
Witam . Moi drodzy piszę , ponieważ już po miesięcznej zabawie ze spalaniem mojego auta konkretnie Civic Coupe V gen. D15B2+B7... EJ2 , szlak mnie trafia.

Uprzedzam , że używałem opcji szukaj. Patrzyłem również na innych forach , lecz nigdzie nie występował taki mix objawów.

Zaczynam więc opis problemu. Auta spala 18l/100km co jest nienormalne. Mechanik polecił wymienić mi sonde. Kupiłem Japan Walker 4 przewodową w cenie 200zł , bo nigdy na tanich zamiennikach nie jeżdżę .
Może źle podpiąłem jakis kabelek ale wątpie. Obroty falowały pomiędzy 1000-1500. Wyczyściłem silniczek krokowy. Falowanie stało się znacznie rzadsze . Czasami wyświetla mi się CHECK ENGINE i zazwyczaj jest to na niskich obrotach , jest to bardzo rzadko ale się wyświetla. Dziś odpaliłem auto po 2 dniach. Poszła biała chmura w której było bardzo czuć paliwo ,silnik chodził jakby nie załączyło się ssanie. Problemów z temp. odrazu mówie nie ma. Silnik normalnie się nagrzewa , wentylator włącza się w odpowiednim momencie. Gdy wcisnę sprzęgło lub stoję na luzie silnik schodzi do 500 obrotów po czym wchodzi na normalne 750 obrotów. Mechanik mówił coś o czujniku położenia przepustnicy.

Bardzo proszę o pomoc w tym problemie. Może ktoś też kiedyś będzie miał podobny problem. Będę bardzo wdzięczny za wskazówki . Chętnie postawię dobrego bronxa lub 0.7:)

Terrence
26-11-09, 16:51
Na dobry początek jakie błędy wywala + analiza spalin (skoro czuć paliwo z wydechu). Najpierw należałoby wykluczyć rzeczy oczywiste.

kooondzikkk
26-11-09, 16:57
Jutro zrobie samodiagnostyke. Ponieważ na to potrzeba troszkę czasu, a dopiero jutro go znajdę.

sodaone
26-11-09, 16:58
W ori sondzie jest tak:

Zielony = masa
Biały = sygnałowy
czarne = grzałka

Uniwersalna sonda ma inne kolorki i tu sprawa wygląda inaczej... mianowicie

Szary = masa
Czarny = sygnałowy
Białe = grzałka

Na pewno nic nie pomieszałeś ?

skolopendra
26-11-09, 17:13
V gen. D15B2+B7... EJ2 ,

a jakoś to było strojone?

kooondzikkk
26-11-09, 17:27
niewiem czy było strojone .Taki kupiłem . Sprawdze jeszcze tą sonde . Jak sądzicie może sonda mieć wpływ na falowanie obrotów itp??

skolopendra
26-11-09, 20:22
Jak sądzicie może sonda mieć wpływ na falowanie obrotów itp??

nie


Sprawdze jeszcze tą sonde .

zepsuta sonda nie da takiego spalania


Taki kupiłem

więc pewnie mapy sknocone

teg
26-11-09, 23:24
Kocham takich "mechaników" - nazywam ich Pan Wróżka. "Może to, oże tamto, ale stary ten samoxhód jest, lać i jeździć."

Samodiagnostykę zrób, ale skoro taki kupiłeś, to podejrzewam że jak wyżej - ktoś coś przekombinował.

kooondzikkk
27-11-09, 13:25
Problem rozwiązany:) Sonda:) Aha i tak dla ciekawosci ustało całkowicie falowanie obrotow:) Spalanie ok 6l na trasie:) A opinia o Panach Wróżkach nie pomoże nikomu w rozwiązaniu problemu:) Nie jestem mechanikiem i dlatego przedstawiam objawy:) Można zamknąć:)

sentex
27-11-09, 19:59
a jaką wsadziłeś teraz sondę?

ps. ja też miałem wczśniej Walker'a i podobnie jak u Ciebie od czasu do czasu świecił mi się CHECK oraz występował dziwny zapach spalin... objawy się skończyły jak założyłem oryginalną ... tylko mi jeszcze to spalanie zostało 10-11 po mieście - na trasie różnie 6 - 8 L, ale nie chce mi się już szukać przyczyny ważne, że dobrze jeździ ;)

kooondzikkk
30-11-09, 18:03
sonda została:) była po prostu plątanina w przewodach:) a na walkerze nie narzekam :) 6-7 trasa 8-8.5 miasto:)