PDA

Zobacz pełną wersję : Przewody Zapłonowe VISION 10.2 D seria i B seria zamienne?



wojtus1199
26-11-09, 15:11
Witam
mam pytanie odnośnie przewodów zaplonowych do d i b serii. Czy są one zamienne? Pytam poniewaz u mnie w d15b7 te gumowe kapturki są dosyc spore, przewody vision do d serii mają mniejsze (jak pod vtec) mam natomiast tez przewody vision do B serii i one mają te kapturki niemalże identyczne, długośc przewodów jest troche większa, ale to chyba nie problem. Pytanie tylko czy oza tym nie ma róznic konstrukcyjnych w tych przewodach? Czy są one specjalizowane pod daną serie. Czy może technologia jest taka sama a przewody poprostu róznią sie spasowaniem?

PeJot
26-11-09, 22:12
Przewód to przewód, różnią się tylko długością i ew. kapturkami na fajkach ...
Zamienniki mają tak dobrane długości, że pasują do całej np. D-serii, gdzie w oryginale przewody
są krótsze nawet o 5-6 cm ;)

Ja mam OEM do 6.gen 3D/4D 1.4/1.5 i prawie do niczego innego nie pasują - no i leżą :mad:

wojtus1199
27-11-09, 14:06
spoko. dzięki za odpowiedź:) bardzo mi się to przyda:D
pozdrawiam

Wenega
27-11-09, 15:02
Może się nie znam, ala znaczenie poza długością (która jest mało istaotna) ma jeszcze przewodnicstwo prądu... i nawet w zamiennikach nie jest tak, że jedne przewody są do całej d-serii... a już na pewno b-seria nie jest wymienna z d-serią...


no chyba że się całkowicie nie znam...

PeJot
27-11-09, 15:09
Naprawdę w przewodach zapłonowych nie ma się co dopatrywać jakichś filozofii.

Zobacz sobie w katalogu Bosch'a - http://www.bosch.onyx.pl/czesci_samochodowe/
do ilu Hond pasują przewody o numerze - 0 986 356 721 ;)

WaSSIL
28-11-09, 11:46
Przewód to przewód, różnią się tylko długością i ew. kapturkami na fajkach
co ty nie powiesz - przewód przewodowi nie równy! Na jednym pojeździsz kilka miesięcy i zaczną się kredki a na innym pojeździsz o wiele dłużej bez żadnych problemów. Z JC kabelki pochodziły mi 3-4 miesiące i się wysrały Teraz mam NGK i od roku zero najmniejszych problemów.

PeJot
28-11-09, 14:41
Wassil, ja pisałem o kompatybilności przewodów pomiędzy modelami Hond ... ;)

skolopendra
28-11-09, 15:06
przewód przewodowi nie równy!

tak ,,żaden zamiennik nie dorównał seryjnym przewodom sumitomo .więc polecam nawet kupno używek ,za grosze