PDA

Zobacz pełną wersję : Wałeczek rozrządu i kolektor wydechowy - kilka pytań



AdamCIV
13-02-05, 00:23
Witam.

Czytając sobie różne tematy na róznych forach odnośnie wałków, kolektorów, itp. sprawach mam kilka pytań do osób które się orientują w 100%, bo ja już mam tyle koncepcji, że detox nie pomoże.
W swojej Hani mam silnik D15B7 i tak:
1. istnieje możliwość zastosowania wałka rozrządu od silnika D16 i czy da to jakiś przyrost mocy - momentu ?
2. istnieje możliwość zastosowania kolektora wydechowego od silnika D16 i czy da to jakiś przyrost mocy - momentu ?
3 zmiana w/w elementów polega na: wykręcił stary - założył nowy, czy trzeba coś przerabiać ?

Teraz mam pytania odnośnie sportowych kolektorów wydechowych:
4. zakładając taki kolektor (dedykowany pod D-serię) i nie zmieniając reszty wydechu (czasowo) - czy da to jakiś przyrost mocy - momentu ?
5. taki kolektor posiada miejsce na wkręcenie sondy lambda ?
6. wymiana kolektora wiąże się z rozbiórką przodu (zderzak, pas przedni, chłodnica) ?

Uff, to by było na tyle, co o tym sądzicie ? Jestem raczej laikiem więc proszę o wyrozumiałość :wink:

Koser
13-02-05, 11:02
odnośnie kolektora to bez przesady wystarczy wziąść na podnościk i normalnie odkręcić :)

Nevada
13-02-05, 12:39
1. z wałkami od D16 nie jest tak łatwo, bo musisz znaleźć taki od D16 SOHC non Vtec, a za wiele tego nie jeździ po naszych drogach- nie wiem czy sam wałek coś da- jeśli da
2. da się założyć- podobno z D16A9 jest najlepszy, to samo sie tyczy kolektora dolotowego- tak słyszałem, nie wiem na pewno
3. tak, odkręcasz i przykręcasz
4. raczej na pewno coś da, choć pewnie największe przyrosty są do osiągnięcia ze zrobionym całym wydechem
5. w większości posiadają
6. nie

elmer
13-02-05, 12:42
Od D16A9 kolektor moze nie miec miejsca na lambde, ale to detal, bo mozna zawsze nawiercic.

Pati
13-02-05, 22:33
nie ma go na pewno... chyba ze sonde gdzies dalej wkręcicie.

AdamCIV
13-02-05, 23:53
Co do zmiany wałka to właśnie miałem na myśli taki od D16 SOHC bez VTEC-a (~ D16A6 .A7).
Najlepiej chyba będzie rozejrzeć się za sportowym kolektorem wydechowym i przerobienem wydechu.

Gul
14-02-05, 08:28
wałek chyba tylko z całą głowicą da sie założyć.. przynajmniej z tego co patrzyłem do D14 nie pasował wałek od D16 SOHC non vtec. Ale za to wiem kto ma jeszcze w piwnicy głowice od D16A6, niedrogo ;)

LIO
14-02-05, 15:42
Ale za to wiem kto ma jeszcze w piwnicy głowice od D16A6, niedrogo
GUL ???

Pati
14-02-05, 17:06
Ty Gul lepiej poszukaj kogoś kto ma tanio głowice Z9 - taka by chyba bardziej chcial :)

AdamCIV
14-02-05, 22:37
2. da się założyć- podobno z D16A9 jest najlepszy, to samo sie tyczy kolektora dolotowego- tak słyszałem, nie wiem na pewno
Mam możliwość dostania kolektora wydechowego z D16Z5 który ma miejsce na sondę i teraz tak się zastanawiam czy warto bawić się w wymianę. W zasadzie interesuje mnie czy i jak poprawi się elestyczność silnika?

3. tak, odkręcasz i przykręcasz
D16Z5 też tak łatwo się podmieni? Rozstaw szpilek będzie taki sam i dalej połączenie z resztą wydechu?

wałek chyba tylko z całą głowicą da sie założyć
Głowicy nie będę zdejmował, jak na razie jest skręcona przez fabrykę i nie chcę tego ruszać :wink:
Szukam też namiarów na oferty z kolektorami sportowymi, jakie firmy się tym zajmują?

Octane
14-02-05, 22:47
Szukam też namiarów na oferty z kolektorami sportowymi, jakie firmy się tym zajmują?
Najtaniej to chyba ebay ;)

Gul
14-02-05, 23:10
Ty Gul lepiej poszukaj kogoś kto ma tanio głowice Z9 - taka by chyba bardziej chcial :)
takiego szmelcu w piwnicy nie trzymam, bo to wstyd :P

AdamCIV
16-02-05, 12:46
Co sądzicie o takim kolektorze http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41371590 ze zdjęcia nr 1 (pasujie niby do Civa 92-92). Cena wydaje się być spoko i najniższa jakie do tej pory widziałem.
A tu jeszcze mniejsza, ale o Civicu nic nie pisze: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41318005

killa_bee
18-02-05, 17:02
Cześć jeśli interesują cię jakies części, kolektory itp to wejdź na WWW.KOMAR1970.PL jest to nowy sklep ciągle go robię a mój szefo jest wKanadzie i jeśli coś potrzebujesz to możemy Ci sprowadzić. Mój GG: 4022651

AdamCIV
19-02-05, 03:55
Właśnie te aukcje, które podałem powyżej, to są aukcje Twojego szefa... Na moje ostatnie pytanie nie dostałem odpowiedzi, a na stronie którą podajesz na hasło "kolektor" i "wydechowy" wyszukiwarka nic nie znajduje....

killa_bee
19-02-05, 09:29
Wiem że to jego Aukcje bo sam je wystawiałem później :) Na kolektory czekaj jeszcze moment. Dodałem dopiero orurawanie z tłumikami itp. ale na dniach znajdą się też kolektory wydechowe :) Sklep przechodzi fazę testów właśnie i jak na razie prawie wszystkie części są do Hondzi tylko, ale pojawią się też do innych aut :) O kolektory się nie bój, będą na 100%! Do twojego auta też :)

Bono
04-02-08, 12:58
odgrzewamy stary kotlet....

Jako, że jest on w FAQ, a nie było pełnej odpowiedzi na temat wałka, więc uzupełniam!

W pierwszym poście kolega pytał o możliwość zmiany wałka, w głowicy b7, a więc -bez problemu- pasuje wałek od d16a6/z2, wchodzi na seryjne kółko rozrządu w miejsce wałka od b7. Polecam ten mod, jako,że zmierzony przyrost u mnie to było 5,2KM/2,6Nm.

pzdr.