PDA

Zobacz pełną wersję : Spalanie stukowe?



Filipix
25-11-09, 13:52
Witam,

Mam taki dziwny a zarazem upierdliwy problem. Po minime, wymianie, wtrysków i listwy zaczałem słyszeć stukanie (słyszalne tylko z wewnątrz, bądz po przystawieniu ucha w okolice wycieraczek szyby :-) ) Jest to równe stukanie które przyśpiesza wraz z szybsza pracą silnika, jest tez w miarę ciche - brzmi to jak silnik diesla. Gdzieś znalazłem informacje że przy stukowym słychać jakieś stukanie, ale nie wiem czy zawsze czy przy obciążeniu, dlatego proszę o pomoc. U mnie słychać je zawsze (chyba ze silnik je zagluszy).

Aha, jeszcze jak dodam gazu i odpuszcze to na sekunde przestaje.
Pewnie bardzo skomplikowałem opis, ale nie tak łatwo to opisać, lepiej posluchać samemu :-)

yautja
25-11-09, 14:14
Raczej mało prawdopodobne, że to stukanie zapłonu. Nie na jałowych. Może stuka Ci filtr paliwa o ścianę grodziową? Ludzie w D16Z6 podobno tak mają a filtr jest chyba w tym samym miejscu. Odkręć od ściany i się wsłuchaj ;)

Filipix
25-11-09, 14:23
Nie brzmi to jakby to było stukanie czegoś o cos, bo częstotliwość stuków wzrasta wraz z obrotami :-) Tak jakby wtryski stukały (to wogóle możliwe ?)

skolopendra
25-11-09, 14:40
stukowym słychać jakieś stukanie,

opóźnij zapłon ,i będziesz pewien

Wielki Szu
25-11-09, 14:52
Po minime też miałem spalanie stukowe.Jeżeli je masz, to lej paliwo z Shella V-POWER Rancing 100 oktanów i jak najszybciej na strojenie.No i oczywiście bez pałowania auta.

Filipix
25-11-09, 15:39
Bez pałowania to i tak póki co jezdze, ale wszyscy wspominają, że stukowe występuje przy obciązeniu, na 2 biegu itd. u mnie to nawet na jałowym jest. A zatankowanie 98 nawet gnojka nie uciszyło :-) regulacja zapłonu również.

WaSSIL
25-11-09, 15:54
a poziom oleju masz w normie ?? sprawdź to sobie.

mozes
25-11-09, 18:49
Podepnę się pod temat i zapytam.
Ja mam tak, że jak odpalę zimny silnik to też coś stuka ale tylko na zimnym silniku i przez chwilę - i nie są to zawory ponieważ stukanie jest nieregularne. Na ciepłym to nie występuje - czy temperatura silnika ma wpływ na spalanie stukowe czy spalanie stukowe czy może u mnie panewki stukają albo sworznie tłoków?
Pozdr

PeJot
25-11-09, 20:11
Mozes, a pije Ci olej ?
Może głowica jest już wyrąbana (prowadnice) i stukają popychacze ?

mozes
25-11-09, 20:28
a pije Ci olej ?
No pije no i mam wyciek z pod uszczelki pod głowicą :/ także trudno oszacować ile pije a ile wylatuje na zewnątrz, ale nie dymi na niebiesko :)
pozdr

rutkose
25-11-09, 21:57
Filip, a czy to nie panewki ?? Wiem, że miałeś wymieniane, może też coś elektryka cyka, ale wówczas nei nasilałoby się to z gazem :(

Filipix
26-11-09, 09:20
Rutkos, nie panewki bo nie słychać tego jak otworzysz maskę i nie jest to metaliczne napieprzanie panewek :-) Stwierdziliśmy ze to wtryski cykaja, częstotliwość wzrasta wraz z obrotami a po szybkim dodaniu gazu i odjęciu na sekundę przestają gdyż odcina dopływ paliwa. Poza tym nie jest to głośne, ale słyszalne i tylko w środku auta i po przystawieniu auta do wycieraczek :-) i wkurza mnie to bo nie mogę dojść gdzie to i co to stuka i zastanawiałem sie po prostu czy to nie stukowe spalanie.

WaSSIL
26-11-09, 11:06
równie dobrze może to być brak oleju w silniku i popychacz już napierdziela Weź sprawdź stan oleju Jak brakuje to uzupełnij Jak po tym nie przestanie to jest duże prawdopodobieństwo, że to będą wtryski... Najlepiej byłoby udać się do mechanika

Filipix
27-11-09, 08:52
Byłem w warsztacie, 5 osób go osłuchiwało, w kanale na górze, z boku na dole w środku i na zewnątrz i nikt nie wie. Może do typowo Hondowego warsztatu sie wybiore. A olej jest. W normie.

sebaj_p
27-11-09, 12:13
Yautja dobrze mówi. Tutaj jest temat http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=56222.
Moim zdaniem stukają wtryskiwacze a dźwięk się przenosi przez filtr paliwa na ścianę grodziową. Odkręć filtr od ściany grodziowej i będzie wszystko jasne.