PDA

Zobacz pełną wersję : stukanie w lewym przednim kole



gdraco
20-06-06, 12:55
może ktoś wie co jest grane....

przy skręcie w lewo podczas jazdy słyszę stukanie w lewym kole, kiedy skrecam w prawo i jade szybko tez stuka w lewym ale troche słabiej.

podejrzewam, że to przegub, ale zanim bede sie do niego dobieral chcialbym sie upewnic. Może ktoś miał podobny problem...

dzieki

ppm702
20-06-06, 12:57
dobrze podejrzewasz. Było już nie raz o przegubach.

zapomniałeś o klubowej etykiecie http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=40&start=0

gdraco
20-06-06, 13:04
sorki :? i dzieki

majkel
20-06-06, 16:44
Podejrzewam że przegub nie lewy a prawy. Przy skrecie w lewo dociazasz prawa strone i slyszysz wyraznie. Przy skrecie w lewo odwrotnie i slyszysz slabiej. Tak czy inaczej musisz obejrzec calosc i szybko wymienic.

gdraco
21-06-06, 10:45
no to jestem w kropce. na logike tez mi sie tak wydaje ale słysze co innego. wydaje mi sie ze dzwieki pochchodza z lewego kola, a moze sa przenoszone z prawej na lewą?
zobacze, przegub już zamówiony

rafalb33
21-06-06, 11:15
Ja kiedys dalbym sobie reke uciac , ze slysze ze to lewy przegub terkocze i co?.....I bez reki bym teraz chodzil :lol:
Czasem tak jest ze te dzwieki sie przenosza i wydaje sie , ze lewy a faktycznie to prawy

Piotrek Klag
21-06-06, 11:20
Ja kiedys dalbym sobie reke uciac , ze slysze ze to lewy przegub terkocze i co?.....I bez reki bym teraz chodzil :lol:
Czasem tak jest ze te dzwieki sie przenosza i wydaje sie , ze lewy a faktycznie to prawy
w kupetach jak jest przegub do wymiany to nie terkocze( o dziwo...) tylko słychac taki dżwięk jakby metal był rozginany - takie wnerwiajace trzeszczenie - to samo jest w nissanach... - wiec zanim wymienisz przegyb sie zorientuj czy o niego chodzi bo to może byc cos zupełnie innego....

rafalb33
21-06-06, 13:15
To juz bylo jakis czas temu i przegub terkotal jak grzechotka.Po wymianie ustalo.
W sumie mialem pecha i dwa przeguby poszly w pol roku i oba terkotaly.

PabloLbn
21-06-06, 16:17
Ja jutro sie wybieram , tez z lewym przegubem do wymiany !! zacza mi cos strzelac przy wymianie oleju sobie obadałem ze sie osłona rozerwala i szlak go trafia powoli .. ale mam jeszcze przypał bo kolektor mi popekał przy sondzie lambda !! mam nadzieje ze go sie ga jakos połatac .

gdraco
22-06-06, 20:42
dzieki Panowie 8)

gdyby ktoś miał jeszcze podobna awarie i ją usuwał prosze dać znać. Ja ze swej strony wymienie przegub lewy. Zobacze co bedzie i napewno dam znać czy sie udało :)

Marcinek1991
22-06-06, 20:54
My wymieniliśmy dwa przeguby i różne końcówki drążków itp. bo już tłukły nie samowicie i tak nam zrobili ze tłucze jeszcze bardziej :/

gdraco
22-06-06, 21:29
no to pieknie sie zapowiada.... :x

nightcrawler
23-06-06, 12:59
mi leciutko puka jak skrecam w lewo po prawej stronie, slychac jak wylacze audio i jade po rownej drodze wlasnie skrecajac w lewo, tez moze byc przeglub ?
jak rozpoznac czy to napewno to, oslony gumowe nie ruszone :roll:

ppm702
23-06-06, 13:12
podnieść auto, wrzucić bieg i poruszać (obrócić) kołem przód tył

Bitone
24-06-06, 10:09
A stuka cos w czasie jazdy po prostym, ale po delikatnych dolkach, albo hopkach?? Mialem taka awarie, ale to byly simerbloki. Jak skrecalem to cos walilo, ale ja to mialem z tylu. Okazalo sie, ze to simerbloki sa z tylu wyrobione. Po wymianie wszystko ok. Podobno simerbloki sie strasznie szybko w Hondach wyrabiaja wiec mysle, ze warto to tez sprawdzic....

gdraco
24-06-06, 10:22
nie, na prostej jest wszystko ok, ale przy szybszej jezdzie mająć ponad 100km skręcając lekko w lewo słychać delikatne stukanie zwłaszcza na nierównej drodze...
oczywiście na skrzyżowaniu ruszając stukanie jest większe ale skręt też jest ostrzejszy....
wydaje mi się, że stukanie pochodzi z lewego koła ale już sam nie wiem czy toi przegub... :roll:

Bitone
25-06-06, 18:03
U mnie to byl simerblok, ale ujawnial sie na dolkach... W sumie tez podczas wchodzenia w zakret mi stukalo, ale to byl tyl. Moim zdaniem to jest simerblok bo jak juz mowilem szybko sie wyrabiaja w Hondach... Warto to sprawdzic na kanale.