PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne dzwięki z okolicy skrzyni biegów...



przemo
20-06-06, 02:14
Cześć,słuchajcie co to może być?Na niskich obrotach zarówno na biegu 4 i 5, gdy dodaje mocniej gazu to z okolicy drążka zmiany biegów (tylko że gdzieś z głębi,jak gdyby z dołu) dobiega przez chwile (dopóki nie wejdzie na wyższe obroty) taki dziwne metaliczne szorowanie,wyraźne...
Np.jak jade na 4-ce 60km/h i wcisnę mocniej gaz to przez chwile słychać taki nieprzyjemny dzwięk,może ze skrzyni biegów???? Na 2 i 3 tego nie ma,tylko 4 i 5...
czy to jakiś kłopot ze skrzynią,z silnikiem??,nie mam baldego pojecia,wiem tylko że wcześniej na pewno tego nie było.
Z góry dziękuje za odpisanie.

LIO
20-06-06, 10:17
moze przytrzymuj drązęk zmiany biegów w różnych kierunkach i sprawdz, czy poprostu nie wpada w jakies wibracje

ppm702
20-06-06, 10:45
może wodzik skrzyni się poluzował od dźwigni i w pozycjach biegu 4 i 5 ma największe luzy?

przemo
20-06-06, 11:51
...czyli że to niby nic strasznego??? :) słuchajcie,jak np.na 5-ce jade ok.80km/h (niskie obroty) i przytrzymam drążek bardziej w jedną strone a następnie wcisne mocno pedał gazu,to rzeczywiście jest tak,że troche głośniej słychać to metaliczne tarcie,ale jakiejś radykalnej różnicy nie ma niż jak bym nie trzymał...boje się najbardziej tego dziwnego dzwięku,bo brzmi on jak by ktoś mi szlifował na szlifierce skrzynie lub silnik :) jest to tylko 4 i 5-tka...natomiast wszystkie biegi wchodzą normalnie...aha zauważyłem ostatnio że skrzynia wogóle troche głośniej chodzi...tzn.słychać to bardzo dobrze jak samochód jedzie bardzo wolno i wtedy jak wcisnę sprzęgło i będe wrzucał obojętnie jaki bieg,to słychać takie delikatne szumienie z drążka zmiany biegów,które ustaje jak samochód stanie....

ceelx
20-06-06, 11:53
pare tyg. temu tez mialem cos takiego
wymienilem olej w skrzyni i narazie nic nie slychac

ppm702
20-06-06, 11:55
a jest wogóle olej w skrzyni??

ceelx
20-06-06, 12:01
a jest wogóle olej w skrzyni??

hehe :lol: a nie ma :?:

ppm702
20-06-06, 12:02
posprawdzaj wszystkei połączenia przy skrzynce, stan osłon przegubów itd, a jak nie pomoże to na dół z nią...

ceelx
20-06-06, 12:03
a i jeszcze najwazniejsze uszczelniacze na polosiach
ja je mialem tez walniete

LIO
20-06-06, 13:08
a jest wogóle olej w skrzyni??

hehe :lol: a nie ma :?:
chodziło raczej o to czy sporawdzal, czy ma odpowiedni poziom oleju w skrzyni

ppm702
20-06-06, 13:11
a jest wogóle olej w skrzyni??

hehe :lol: a nie ma :?:
chodziło raczej o to czy sporawdzal, czy ma odpowiedni poziom oleju w skrzyni
nic dodać, nic ująć