PDA

Zobacz pełną wersję : Predkosciomierz... :(



kolu
12-02-05, 14:37
Witam.
Mam Hondzie 3D szostej generacji. Jade sobie dzisiaj spokojnie do pracki patrze a tu mi nie pokazuje predkosci...
Mam do Was pytanie jaki moze byc koszt naprawy oraz co nalezy sprawdziic bo myslelaem, ze cos moze przymarzlo ale dzisiaj temperaturka na plusie ;)
Moze ktos z Was mial podobne problemy i podzieli sie informacjami... :)
Za odpowidz z gory dzieki i pozdrawiam

Pawel

lukiasz
12-02-05, 14:39
to moze byc wszystko od czujnika na skrzyni biegów po duperel typu niestykająca kostka z tylu licznika ... trzeba probowac i sie jakso ratowac a potem juz tylko jaksi fachowiec...

F-I-F-E-R
12-02-05, 15:33
Hmm miałem tak i w moim przypadku jeden z kabelków przy skrzyni biegów był troche przegnity ... Po wymianie śmiga *****iście :D Koszt około 30zł

emg
12-02-05, 18:17
Tu nie ma co przymarznąć bo prędkościomierz jest sterowany elektronicznie.

jaca
12-02-05, 18:56
u mnie tez był problem z prędkosciomierze okazalo się że jeden kabelek dochodzacy do czujnika predkosci byl przegnity po wymianie kabelka jest ok :grin: odepnij kostkę od czujnika i sprawdz jej stan może tez cos tam przegnilo :)

kolu
13-02-05, 12:57
Problem rozwiazany...
Zostalo zastosowane rozwiazanie silowe tzn. z piesci w obudowe wsaznikow i jest OK :D

michal750
17-02-05, 22:57
Sorki za odswiezenie tematu, ale pojawil sie u mnie ten sam problem , ktory mial KOLU. Wskazowka lezy na zerze, ale czasami sie poderwie i pokazuje prawidlowa predkosc, ale pozniej znow opada :( Domyslam sie , ze cos nie styka (nie łączy).

Zostalo zastosowane rozwiazanie silowe tzn. z piesci w obudowe wsaznikow i jest OK
Niestety u mnie to nie skutkuje.

jeden z kabelków przy skrzyni biegów był troche przegnity ...
Chce sprzawdzic wlasnie przewody dochodzace do skrzyni biegow. Czy ktos mi powie gdzie ich szukac? Czy moze ktos dysponuje jakas fotka?
Z gory dzieki.

ARTX
17-02-05, 23:03
bedziesz widzial ten czujnik, znajduje sie przy maglownicy...

siemaR
17-02-05, 23:26
Czy ktos mi powie gdzie ich szukac?

czujnik jest na górze skrzyni, po lewej stronie przepustnicy jak spojrzysz w doł go go zobaczysz - podłączona jest do niego kostka z 3 kabelkami - kilku osobom z forum już zgniła, albo nie łączyła - to powinno być to.

F-I-F-E-R
18-02-05, 00:37
Czy ktos mi powie gdzie ich szukac?

czujnik jest na górze skrzyni, po lewej stronie przepustnicy jak spojrzysz w doł go go zobaczysz - podłączona jest do niego kostka z 3 kabelkami - kilku osobom z forum już zgniła, albo nie łączyła - to powinno być to.

To jest to na 100% :wink:

Lord_ZED
18-02-05, 03:09
Czytałem też że komuś się poluzowała wtyczka w zegarach. Więc jak nie wtyczka w skrzyni to sprawdź wtyczki od zegarów.

itr
18-02-05, 03:13
jak to kostka przy skrzbyni to nie podpinaj, przebiegu tez nie nalicza hahaha