PDA

Zobacz pełną wersję : Tarcze ATE



Kojot
17-08-04, 19:16
Witam,

Musze wymienic tarcze hamulcowe + klocki z przodu.

Znalazlem taka oferte:

tarcze ATE Power Disk 375zł komplet

klocki EBC 280 PLN
Klocki ATE 180 PLN

I co tu wybrac.

O Brembo slyszalem ze od kiedy produkowane w Polsce to samo dno :(

Pozdro

Tomo
17-08-04, 19:38
od kiedy brembo jest produkowane w polsce? :roll:

ATE i EBC to shit i nie marnuj na to kasy... Lepiej zamontować serie

Ostatnio właśnie wywalałem ATE + EBC z volvo v40 bo nie hamowalo od zamontowania a klocki po demontazu okazały dziwne ślady zużycia i to jest kolejny przykład potwierdzający regułe :lol: Na koniec zamontowaliśmy seryne tarcze volvo + seryjne klocki i auto zaczęło znów dobrze hamować tak jak przed tuningiem :lol: :lol: :lol: Pamiętaj to co tanie jest gówniane i przy takich sprawach jak hamulce , opony , felgi i inne podstawowe elementy napędu nie warto oszczędzać :!:

Kojot
17-08-04, 19:55
Dzisiaj magik w ASO utwierdził mnie w przekonaniu ze Brembo robią w Polsce ( wczesniej kilka osob mi tak mowilo).

Wiec oleje ATE i wstawie seryjne tarcze - tylko ze w ASO sa miodowo drogie :( Ale pewnie ze oszczedzac nie chce - hample to podstawa !!

Pozdro

Tomo
17-08-04, 20:09
Wstaw sobie brembo max albo brembo oro jak chcesz tuningowe do tego ferodo ds2000 i powinno dobrze robić. W przyszłym tygodniu bedzie montował kolo do V40 o której pisałem wcześniej wiec opisze wrażenia z jazdy.

LIO
17-08-04, 20:24
Pier****nie o Szopenie. Założyłem z przodu tarcze Brembo, z tyłu Ate, do tego komplet klocków Ate i nie zauważyłem tego o czym Tomo mówisz. Tarcze są prościuteńkie, wbrew temu co niektórzy pitolili i ostrzegali, Autko hamuje na dotknięcie pedału, mam już je z pół roku i nienarzekam. Napewno nie wydałbym takiej kasy na seryjne w ASO, nie lubie przepłacać.

Kojot
17-08-04, 21:02
I wez teraz człowiekusie zdecyduj :) Za duzy wybor na rynku :D

Bero
18-08-04, 04:38
ja mam u siebie nacinane ate i jestem bardziej niz zadowolony. autko po prostu staje w miejscu. mam je od niedawna, chyba ok 5 tysi, wiec trudno mi mowic o tym, czy sie gna czy nie. kupilem bo mi polecil mechanik, mowiac ze brembo sie bardziej gna, a sam mam na brembo super-ceny.
na korzysc ebc przemawia fakt, ze klocki pyla na jasno nie brudzac felgi

mahos
18-08-04, 12:34
Witam!
Ja mam brembo made in italia +textar black przod
Brembo +ferrodo tyl.
Hamowanie bez zarzutu!zero drgan...

badyl
18-08-04, 22:51
Moj kolo ma w vectra 2.0 komplet tarcz ATE caly komplet i nienarzeka a przeciez opel jest duzo ciezszy i temp.tarcz wieksza i jest ok.

Tomo
19-08-04, 00:59
ATE są troche gorsze od EBC a EBC sa troche gorsze od szwedzkich SBS (SBS robi hamulce do nowych aut takich jak volvo , saab .) gdzie jedna tarcza SBS do CRX delsol VTi kosztuj ok. 110zł :lol: :roll:

Ale pewnie tuninkowe lepsze 8)

Bero
19-08-04, 01:07
a jak z dostepnoscia sbs??

Tomo
19-08-04, 01:20
to jest europejska firma

do crx o ktorym pisałem były od ręki

aktualnie testuje je vass w crx